06 Μάρ 2015

Μεσημέρι Σαββάτου και ύστερα από κράτηση 6 ατόμων για να γιορτάσουμε τα γενέθλια της αγαπημένης μου ξαδερφούλας βρεθήκαμε στο ΓΕΙΑ ΜΑΣ και παρόλο που φτάσαμε μια ώρα νωρίτερα μας τακτοποίησαν σε ωραίο τραπεζάκι στο κάτω επίπεδο, με θέα θάλασσα.

Το πάρκινγκ δεν είναι και το πιο εύκολο, αποζημιώνεσαι όμως από την τοποθεσία.

Ο χώρος είναι όμορφος, πολύ καθαρός και χαρακτηριστικός των μοντέρνων προσεγμένων μεζεδοπωλείων με χρωματιστά παιχνιδιάρικα σουπλά στα τραπέζια. Το κάπνισμα επιτρέπεται.

Το σέρβις πολύ καλό, με διάθεση πειράγματος ίσως λόγω περίστασης και λόγω γυναικοπαρέας.

χταποδάκι ξυδάτο καλό άλλα λίγο σκληρό,
μύδια αχνιστά με σάλτσα μουστάρδας, κάτι με χάλασε στη γεύση της μουστάρδας μάλλον,
γαριδομακαρονάδα αξιοπρεπέστατη με πολλές γαρίδες μόνο που θα ήθελα τα ζυμαρικά λιγότερο βρασμένα και μια τσαχπινιά στη σάλτσα, ωραία πάντως,

ήπιαμε ρακή η οποία μου έπεσε μάλλον βαριά, ίσως και λόγω ποσότητας, μπίρες και ένα ούζο και στο τέλος μας κέρασαν μαστίχα λικεράκι μιας και είχαμε τη δικιά μας τούρτα λόγω γενεθλίων και όπως είθισται είχαν βάλει και το ανάλογο τραγουδάκι κατά την παρουσίαση της.

Ο λογαριασμός ήταν 130 ευρώ, πολύ καλά για όλα αυτά πήραμε και για θαλασσινά. Φύγαμε χορτάτες και πολύ ευχαριστημένες. Θα ξαναπάμε και με τους άντρες για να μην παραπονιούνται, αλλά θα πιω μπιρίτσα για σιγουριά.

06 Μάρ 2015

PAIPS