07 Μάρ 2015

Πρόκειται για ένα σουβλατζίδικο λίγο πιο εξω απο το Μενίδι. Είναι πάνω σε κεντρικό δρόμο και έτσι το βλέπεις πολύ εύκολα μιας και στην περιοχή έχει κυρίως σπίτια και οικόπεδα.

Έχουν πολύ καλό σέρβις και πολύ ωραίο κεμπάμπ. Επίσης η μαμα του ιδιοκτήτη φτιάχνει κάθε μέρα πεντανόστιμα μαγειρευτά. Πραγματικά αν και σουβλατζίδικο τα μαγειρευτά του αξίζει να τα δοκιμάσει κανείς. Επίσης παλιότερα έφτιαχνε και πολυ ωραίο κοντοσούβλι. Θα έλεγα οτι είναι απο τα καλύτερα κοντοσούβλια που έχω φάει.

Η εξυπηρέτηση του και στο σέρβις του μαγαζιού και στο delivery είναι εξαιρετική και όλα τα παιδιά είναι πάντα πολύ πρόθυμα και ευγενικά.

Ο χώρος μέσα δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο και αν και δεν είναι παλιό μαγαζί, νομίζω πως το χρώμα στους τοίχους είναι λίγο μουντό. Γενικά ο χώρος μεσα είναι σαν παραμελημένος. Και το τζάκι που έχουν ποτέ δεν έχω δει να το έχουν αναμμένο.
Ο εξωτερικός χώρος είναι πάνω στο πεζοδρόμιο σκεπασμένος με κεραμοσκεπή και έχει μερικά δεντράκια στο παρτέρι του πεζοδρομίου.

Μεχρι πριν 3 χρόνια περίπου ήμουν σταθερή πελάτισσα του μαγαζιού. Έκτοτε όμως σταμάτησα να τρώω απο εκεί. Μερικοί απο τους λόγους ήταν πως την εποχή που όλα τα σουβλατζίδικα έβγαζαν προσφορά "Σουβλάκι με 1€" εκείνοι είχαν βγάλει το κανονικό σουβλάκι στα 2 € και το μικρό στο 1,30€. Το θεμα είναι πως το μικρό ήταν κυριολεκτικά το μισό απο το κανονικό. Ακόμη και το κεμπάμπ που το φτιάχνουνε μόνοι τους δεν φτιάχνανε πιο μικρά αλλά κόβανε στη μέση το κανονικό. Ήθελες 3 τέτοια για να χορτάσεις. Και το πρόβλημα είναι πως ενώ το σουβλάκι είχε μικρύνει στο μισό η τιμή δεν είχε πέσει ανάλογα.

Το δεύτερο συμβάν ήταν μια βραδια που είχε μπάλα. Υποτιθεται πως έχουν Nova και μάλιστα το διαφημίζουν κιόλας. Πήγαμε λοιπόν περίπου 45 λετπά πριν αρχίσει ο αγωνας για να βρούμε και τραπέζι και όταν άρχισε ο αγώνας είδαμε για πέντε λεπτά και μετά τίποτα! Απο τη Nova βγάζανε άτομα έξω τις βραδιές με αγώνα για έλεγχο και όσα μαγαζιά δεν είχαν νόμιμα το συνδρομή του για καταστημα τους το κόβανε. Έτσι λοιπόν μιας και είχαμε ήδη παραγγείλει και τρώγαμε δεν μπορούσαμε να φύγουμε.

ΟΙ περισσότεροι πελάτες μόλις χάθηκε το σήμα έφυγαν, αλλά εμείς καταλήξαμε να δούμε τον αγώνα απο το κινητό. Απαράδεκτο! Και φυσικά ούτε μια μπύρα δεν κεράσανε για τη νήλα που πάθαμε εξαιτίας τους.

07 Μάρ 2015

Jimela