17 Μάρ 2015

Επισκεφθηκαμε το μαγαζι μια παρεα ατομων και ενα μικρο παιδακι μια Κυριακη μεσημερι. Ο χωρος μικρος στο εσωτερικο του και με ψηλα καθισματα, που δυσκολα βολευουν για φαγητο. Εξωτερικα εχει περιπου δεκα τραπεζια, λιγα προφανως, διοτι τοσο εμεις οσο και ολες οι παρεες επρεπε να περιμενουμε εικοσι λεπτα τουλαχιστον μεχρι να καθισουμε. Να επισημανω οτι κρατησεις δεν γινονται και προσωπικα θεωρω οτι ειναι μειον του μαγαζιου.

Στα της εξυπηρετησης τωρα μαλλον θα πρεπει να βελτιωθουν αρκετα. Δεν υπηρχε κανενα τεμπο στο ρυθμο που εφερναν τα πιατα και εκτος αυτου παρεες που καθισαν μετα απο μας εξυπηρετηθηκαν πρωτοι! Απαραδεκτο δε να περιμενεις τοση ωρα και να φερουν πιατα μονομστους μισους και μετα απο δεκα λεπτα τα υπολοιπα πιατα.

Οσον αφορα το φαγητο μειναμε πολυ ικανοποιημενοι απο τα burgers και βρηκαμε ικανοποιητικη τη σαλατα και τα γλυκα.

Παραγγειλαμε μια σαλατα Chicken Bacon. Καλη αλλα το κοτοπουλο το ψαχναμε. Μαλλον πρεπει να βαλετε λιγη παραπανω ποσοτητα παιδια! Το ντρεσινγκ honey mustard καλο, αλλα για μενα επρεπε να ειναι ενα τονο λιγοτερο γλυκο.

Τα burgers μας αρεσαν πολυ!
Οι δυο φιλοι της παρεας, πηρανε το Ari Gold Burger, με κατσικισιο τυρι και μανιταρια. Πολυ καλη γευση αλλα προσοχη σε οσους δεν ειναι φαν της εντονης και ιδιαιτερης γευσης τυριου! Εγω πηρα το New Yorker με εξτρα μανιταρια. Ειχε bacon και cheddar και το προτιμησα με bagel.

Επισης οι δυο απο εμας συνοδευσαμε το πιατο μας με ψητη πατατα, την οποια σερβιρουν με sour cream. Εγω εβαλα στην πατατα μου και cheddar με ψιλοκομμενο bacon και θυμηθηκα τα φοιτητικα μου χρονια στο Λονδινο και την jacket potato! Ο τριτος της παρεας με πατατες τηγανιτες σε ικανοποιητικη ποσοτητα με τη φλουδα και ενα μπωλακι με sweet brown sauce.

Το μπιφτεκι τους πολυ νοστιμο και ζουμερο αλλα πρεπει να το μεγαλωσουν λιγο!! Ομως οι γευσεις των burgers ηταν πολυ καλες και η πρωτοτυπια με το bagel πολυ επιτυχημενη!!

Το γλυκο τους απλα καλο αποτελειτο απο δυο μπισκοτα με παγωτο ben and jerry's. Τα γλυκα και η ποικιλια του καταλογου σε αυτα επιδεχεται βελτιωσης.

Στο συνολο πληρωσαμε μαζι με μια μπαλα παγωτο της μικρης 46 ευρω. Θεωρω λογικη την τιμη σε σχεση με την ποιοτητα.

Σιγουρα θα το ξαναεπισκεφθω γιατι για τα Ελληνικα δεδομενα ειναι απο τα καλυτερα burger houses

17 Μάρ 2015

ravani