18 Μάρ 2015

Επισκεφθήκαμε τα Φουρνομαγειρέματα Σάββατο βράδυ αφού είχαμε κλείσει τραπέζι περίπου μια ώρα νωρίτερα, κίνηση που αποδείχθηκε σοφή αφού το μαγαζί ήταν πραγματικά γεμάτο και το μοναδικό ελεύθερο τραπέζι ήταν το δικό μας.

Σαν χώρος πιστεύω ότι μπορεί ακόμη να βελτιωθεί με ορισμένες έξυπνες ιδέες στο ντεκόρ ώστε να νιώθει ο πελάτης πιο ζεστό το περιβάλλον και να ανταποκρίνεται και σε αυτό που ίσως περιμένει κανείς από ένα μεζεδοπωλείο-εστιατόριο.

Το προσωπικό πολύ ευγενικό, το νερό και το κουβέρ(συνοδευόμενο από μελιτζανοσαλάτα αν κατάλαβα καλά) ήρθαν αμέσως. Στα θετικά, ότι είχε και νηστίσιμα πιάτα λόγω των ημερών.

Από το μενού προτιμήσαμε τα εξής:
- Μια σαλάτα πράσινη (μαρούλι, ρόκα, τυρί, ντοματίνια και μπαλσάμικο): νόστιμη, δροσερή και ικανοποιητική ποσότητα για την τιμή της

- Μια παστουρμαδόπιτα: ωραίο τραγανό φύλλο, όχι πολύ παχιά, είχε και τυρί στη γέμιση, πολύ νόστιμη

- Μια φέτα ψητή: ήρθε σε πήλινο, με ζουμί από ντομάτα, ελαφρά πικάντικη, την τιμήσαμε ιδιαιτέρως

-Πατάτες crispy: αν και είχαν ακριβώς την εμφάνιση πατάτας τηγανητής, ήταν όντως τραγανές αλλά χωρίς την έντονη γεύση λαδιού που αφήνει το τηγάνι. Πιστεύω και λίγο πασπάλισμα με πάπρικα θα ήταν ιδανικό για όσους αγαπούν τα καυτερά φαγητά

-Κοτόπουλο με μανιτάρια στο πήλινο: συνοδευόταν με φαρφάλες, Το κοτόπουλο πολύ μαλακό και καλομαγειρεμένο, τα μανιτάρια εύγευστα όμως ίσως να έπρεπε να είχε λιγότερο πιπέρι.
-1/4 κρασί λευκό

Αφού στην πορεία ζητήσαμε και επιπλέον ψωμί, συνολικά ο λογαριασμός ανήλθε για 2 άτομα στα 26,80. Το εστιατόριο μας προσέφερε και γλυκό το οποίο όμως αρνηθήκαμε διότι είχαμε πραγματικά χορτάσει.

Γενικά μείναμε ικανοποιημένοι και χωρίς να νιώθουμε φουσκωμένοι οπότε το πιο πιθανό είναι να το ξανατιμήσουμε. Ίσως την επόμενη φορά να δοκιμάσω και κάτι από τα κυρίως που από τα γύρω τραπέζια είδα ότι έρχονταν σε γενναιόδωρες μερίδες και φαίνονταν φανταστικά!

2015-03-19 17:44:35

Κατα αρχήν θα ήθελα να σας καλοσωρήσω στην κοινότητα των καλοφαγάδων (αν και όχι ο απόλυτα αρμόδιος)βλέποντας οτι για εσάς είναι η πρώτη σας κριτική.

Είναι μεγάλη η χαρά μας, που απόφασίσατε να ξεκινήσετε με το δικό μας κατάστημα, το ταξίδι στο συγκεκριμένο site

Σε δεύτερη φάση θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια για τις γεύσεις μας, και την προσπάθεια που κάνουμε να σας ικανοποιήσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο

Κανόνας μας ειναι αν και δεν μπορεί να γίνει πάντα, να ειμαστε οσο καλύτεροι γίνετε... Χαίρομαι πραγματικά που οι κοποι μας πιάνουν τοπο
Θα σας περιμένουμε να δοκιμάσετε και τα άλλα μας πιατα και να σας αφήσουμε με τις ίδιες θετικές εντυπώσεις τουλάχιστον, αν και θα προσπαθήσουμε να ειναι και ακόμα καλύτερες

2015-03-19 18:13:02

Να στε καλά, συνεχίστε την καλή δουλειά με όρεξη και κρατώντας την ποιότητά σας!

18 Μάρ 2015

TzaZ