09 Απρ 2015

Θα ξεκινήσω ανάποδα λέγοντας πως δυσκολεύομαι πολύ να συντάξω την παρούσα κριτική, καθώς το φαγητό εν γένει δε μας ικανοποίησε ιδιαίτερα, αλλά νιώσαμε όλοι ότι υπήρχε καλή διάθεση και αρκετή προσπάθεια εκ μέρους του εστιατορίου ώστε να φύγουμε ευχαριστημένοι.

Σάββατο 4/4/15 μεσημέρι και τηλεφωνώ στο εστιατόριο για κράτηση 4 ατόμων τρεις ώρες αργότερα (για άλλη μια φορά αχρείαστη). Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση ήταν ευγενέστατη και φτάσαμε εκεί στην ώρα μας.

ΧΩΡΟΣ
Η πρώτη εντύπωση για το χώρο του μαγαζιού ήταν μέτρια ως κακή. Μενού με τιμές στο πεζοδρόμιο;;; Καταλαβαίνω ότι λόγω της τοποθεσίας του έχει πολλούς τουρίστες πελάτες και πρέπει με κάποιο τρόπο να εναρμονιστεί με τις επιθυμίες τους, αλλά πραγματικά ως Ελληνίδα φοβήθηκα ότι θα μείνω νηστική... Ο εσωτερικός χώρος μου θύμισε πιτσαρία 80's και ήταν πολύ cult για το γούστο μου. Καθαρός και φροντισμένος μεν, αισθητικά ένα βήμα πριν το "απωθητικός" δε.

ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ
Η εξυπηρέτηση καθ' όλη τη διάρκεια του γεύματός μας ήταν υποδειγματική. Κανένα απολύτως παράπονο και 4άρι καθαρό εδώ.

και παραγγείλαμε:
- μια σαλάτα Oroscopo, η οποία είχε ολόφρεσκο μαρούλι και ρόκα, σως σε ιδανική ποσότητα και γεύση, κομματάκια κοτόπουλου, καλής ποιότητας παρμεζάνα και κρουτόν
- κοκα κολες
Ακολούθησε κέρασμα επιλογής μας, πανακότα, cheesecake και παγωτά καϊμάκι και βανίλια (όλα πολύ καλά).

Αν και τα πρώτα πιάτα ήταν εξαιρετικά, τα κυρίως πιάτα ήταν μέτρια. Επίπεδα και χωρίς ένταση, χωρίς προφανείς αστοχίες, απλώς δε με ωθούν να επισκεφθώ ξανά το εστιατόριο. Αν υπήρχε 0,5 στην κλίμακα αξιολόγησης, θα έβαζα 2,5.

Για όλα τα παραπάνω ο λογαριασμός ανήλθε στα 80€ (20€/άτομο). ΟΚ.

Προφανέστατα υπάρχει από την επιχείρηση ενδιαφέρον για τον πελάτη και με λυπεί το γεγονός ότι δεν κατάφεραν να μας "κερδίσουν"...

09 Απρ 2015

indulge