18 Μαι 2015

Μια εναλλακτική πινελιά στην παλέτα της πολυαγαπημένης Νέας Φιλαδέλφειας.
Ειχα ακούσει ανάμεικτα σχόλια για το συγκεκριμένο μαγαζί, όποτε κατέληξα πως μια επίσκεψη ήταν απαραίτητη για να ξεδιαλύνει το τοπίο.

Μεσημέρι Τετάρτης λοιπόν, πεινασμένη κοριτσοπαρέα με υπέροχο καιρό, άκρως καλοκαιρινό θα έλεγα!

Το μαγαζί είναι άκρως φωτεινό, με όμορφες, θεματικές πινελιές ( Μου θύμισε πάρα πολύ την εναιθρία, αργότερα μια φίλη μου, με ενημέρωσε πως ανήκει στον ίδιο ιδιοκτήτη. Είναι λίγο φάουλ κατά τη γνώμη μου, να ανοίγει ο ίδιος άνθρωπος 2 μαγαζιά με τόσες διακοσμητικές και χρωματικές ομοιότητες στη ίδια περιοχή)
Τα τραπεζοκαθίσματα άνετα και καθαρά.

Εξυπηρέτηση: βαθμολογω με 2/4! Ο λόγος είναι ότι επειδή ήταν μόνο μία κοπέλα στο service έτρεχε αρκετά ώστε να εξυπηρετήσει τα 4-5 τραπέζια που ήμασταν στο μαγαζι με αποτέλεσμα, συχνά πυκνά να την ψάχνουμε για ώρα, ώστε να παραγγείλουμε κάτι εξτρά.

Το λάθος δεν ήταν τόσο δικό της, όσο του υπεύθυνου που δεν έβαλε άλλον έναν σερβιτόρο.

Τελειώνοντας με την εξυπηρέτηση, να αναφέρω επίσης πως 2 απορίες που είχαμε για τα πιάτα, η κοπέλα μας εξήγησε πως δεν είναι ικανή να μας τις λύσει γιατί ήταν σχετικά καινούργια. Επίσης λάθος των ιδιοκτητών που δεν εκπαιδεύουν σωστά το προσωπικό.

Στο φαγητό μας τώρα:

1. Σαλάτα με διάφορες πρασινάδες, αβοκάντο, δυο φέτες ψημένο μπέικον, όλα αυτά μέσα σε τορτίγια! Το ντρέσινγκ υπέροχο, ισορροπημένο και πολύ δροσιστικό!
Πολύ νόστιμη σε γενικές γραμμές σαλάτα.

2. Μανιτάρια σωτέ με καραμελωμένα κρεμμύδια! Στον κατάλογο αναγραφόταν σαν πολύ πικάντικο πιάτο, εμείς ζητήσαμε να είναι λιγότερο spicy, έτσι κι έγινε. Καλό πιάτο, θα το ξαναεπέλεγα!

3. Quesadilla με κοτόπουλο και γαρνιτούρα απο πατατες τηγανιτές. Αρκετά νόστιμο πιάτο, νορμάλ σε μέγεθος μερίδα με μπόλικο τυράκι!

4. Burrito frio με κοτόπουλο και ρύζι για γαρνιτούρα!
Το burrito πολύ μέτριο, θύμιζε κρέπα και η γέμιση ήταν πολύ όμοια με αυτή της quesadilla. Το ρύζι προκάτ και άγευστο (ουπς)!!!

Για όλα τα παραπάνω πληρώσαμε 16€ και κάτι ψηλά το άτομο (με αποδείξεις. )

Αυτά για την ώρα με την πολύχρωμη agavita! Θέλουν δουλίτσα σε ορισμένους τομείς αλλα η καλοκαιρινή σεζόν είναι μπροστά τους ώστε να βελτιωθούν!
Την επόμενη φορά θα πιω cocktail οπωσδήποτε, μιας και έπινε ένα διπλανό μας τραπέζι και φαινόταν πολύ λαχταριστό!!!!

18 Μαι 2015

mary_fer