Μεζεδοπωλεία - Χαϊδάρι - Αιγάλεω, Αθήνα

Χθες 30/5/15 (Σάββατο) με παρέα 3 ακόμα άτομα καταλήξαμε στο Ρεμεζέ στο Αιγάλεω (έγινε μάλιστα και χρήση κουπονιού -50% ) η κράτηση έγινε τελευταία στιγμή από εμένα αλλά το κατάστημα δεν έφερε καμία αντίρρηση στο να μας δεχθεί!

Το λέω αυτό γιατί κατά καιρούς έχω μιλήσει με πολλά μαγαζιά που βάζουν αρχικά κουπόνια σε διάφορα site και μετά ψάχνουν να βρουν νεκρές μέρες για αυτούς ( για να πας ), εδώ τα πράγματα ήταν όπως θα έπρεπε: Aν και έλεγε περιορισμένη διαθεσιμότητα για το Σάββατο μας δέχτηκαν και μάλιστα είχαν αρκετό κόσμο!

Ας πούμε και λίγα πράγματα τώρα για το φαγητό.

Πήραμε λοιπόν:
- Χαλούμι Σχάρας( Αρκετά νόστιμο ) βέβαια λίγο μικρή η ποσότητα αλλά χαλάλι.

- Παστουρμαδοπιτάκια ( άψογα 4 εξαιρετικά παστουρμαδοπιτάκια απ τα καλύτερα που έχω φάει )

- Φέτα Ηπείρου σε φύλλο κρούστας ( για μένα μεγάλη απογοήτευση αυτό το πιάτο, το συγκεκριμένο μάλιστα είναι ένα από τα πιάτα επιλογής μου σχεδόν σε όλα τα καταστήματα που το έχουν και μπορώ να πω ότι δεν ήταν καλό συγκεκριμένα η φέτα ήταν αρκετά αλμυρή και σε συνδυασμό με διάφορα μυρωδικά που είχε χάλαγαν τη γεύση του πιάτου το μέλι απλά δεν υπήρχε πουθενά σαν γεύση.

- Πατατούλες ( ε, όπως λέει οι γνωστές πατάτες τηγανιτές -ok και καλή ποσότητα μπορώ να πω )

- Σαλατούλα Ρεμεζέ ( μια χαρά και λογική ποσότητα)

Από τους κρεατομεζέδες τώρα επιλέξαμε:

- Τηγανιά κοτόπουλο ( ωραία/νόστιμο πιάτο, καλή ποσότητα )

- Χοιρινό Ριγανάτο ( μέτριο γευστικά πιάτο εξίσου καλή ποσότητα όμως )

- Κεμπάπ Γιαουρτλού ( καλό πάνω από το μέτριο το κεμπάπ ζουμερό χωρίς μυρωδιές το κρέας και εδώ κανένα πρόβλημα με την ποσότητα )

- Μπιφτέκι Γαλοπούλας ( 2 μπιφτέκια με διάφορα λαχανικά για ντεκόρ μάλλον δεν το είδαμε καλά και είναι πιάτο διαίτης ( το μπιφτέκια πάντως νόστιμα ).

Όλα τα παραπάνω σε συνδυασμό με 3 μπύρες και 750ml κρασί χύμα... κοστολογήθηκαν σωστά 57,30€ ( απ τα οποία είχα πληρώσει τα 40€ από το κουπόνι ) Τιμή εξαιρετική με ή χωρίς κουπόνι. Να πω ακόμα ότι η απόδειξη ήρθε στην ώρα της χωρίς να πρέπει να πεις κάτι παραπάνω.

Το σέρβις δεν ενοχλεί, σε γενικές γραμμές ήταν αρκετά καλό και εξυπηρετικό, είχε αρκετή δουλειά χθες και ένα λαθάκι που έγινε τακτοποιήθηκε σχετικά γρήγορα.

Μας έμεινε ο χώρος: Από αισθητικής το μαγαζί σαν μαγαζί είναι ok η περιοχή εκεί έχει και άλλα μεζεδοπωλεία με ίδιο στιλ περίπου, δεν έχει κάποια θέα γιατί βρίσκετε σε στενό στο Αιγάλεω αλλά εμένα προσωπικά δεν με ενδιέφερε αυτό χθες.

Συνολικά λοιπόν έφυγα με γεμάτο στομάχι - μου έμειναν λεφτά στο πορτοφόλι και έμεινα με μια καλή πρώτη εικόνα για αυτό το κατάστημα το οποίο έχει σαν αντίπαλο τα γνωστά μαγαζιά του στιλ φάε-πιες με -12-13€ ( αν δείτε τις τιμές κάπου εκεί πάει και αυτό όμως). Θα πάω ξανά φυσικά γιατί πέρασα καλά και θέλω να δοκιμάσω και τα υπόλοιπα πιάτα που δεν πήρα.

Εdit Η βαθμολογία μου στην Γεύση είναι: 2.5 επειδή δεν έχει τέτοια επιλογή όμως το ρίχνω στο 2 μιας και ήταν πιο κοντά απ'ότι στο 3.