08 Ιουν 2015

Εχοντας διαβασει αρκετες κριτικες για την Φυσαρμονικα, στην πλειοψηφια τους εγκωμιαστικες, αποφασισαμε ενα βραδυ Δευτερας να το επισκεφθουμε.

Βρισκεται σε εναν παραδρομο της Μεσογειων, και αν εξαιρεσεις τον θορυβο απο τα αυτοκινητα, ο χωρος ειναι ωραιος, καθαρος, με ομορφες διακοσμητικες πινελιες και με ωραια μουσικη υποκρουση απο εντεχνα τραγουδια..

Παραγγειλαμε:

Πατατοφλουδες: Πατατες με τη φλουδα τους και απο πανω γιαουρτι, ντοματα σε κυβακια και φρεσκο κρεμμυδι. Πολυ ενδιαφερουσα προταση και το αποτελεσμα αψογο,3.5€!
Μιλφειγ μελιτζανας: Μελιτζανες, σαλτσα ντοματας και τυρακι, επισης πολυ ωραιο πιατο,4.6€!

Φορμαελα με κρουστα απο δημητριακα, μαζι με μαρμελαδα τριανταφυλλο. Ειχα ακουσει επικα σχολια γι' αυτο το πιατο, δεν ηταν κακο αλλα η αληθεια ειναι πως δεν ξετρελαθηκα,5.2€..

Τηγανια κοτοπουλο με καρυ: Το κρεας καλομαγειρεμενο και μαλακο, δεν μπορω να πω ομως πως καταλαβα ιδιαιτερα το καρυ,5.9€..

Μπριζολακια λαιμου: Κι εδω το κρεας ηταν τρυφερο και ωραιο, με εξαιρεση καποια κομματια που ειχαν αρπαξει λιγο στις ακρες,5.8€..

Ηπιαμε μισο κιλο λευκο κρασι, ευκολοπιοτο και ελαφρυ,3.5€!

Για γλυκο επιλεξαμε το μηλοφι, σαν μπανοφι αλλα με μηλο, που ηταν ωραιοτατο,4.9€ και τελος μας κερασαν απο ενα σφηνακι δροσερη μαστιχα!

Θετικη εντυπωση μας εκανε, πως περασε απο το τραπεζι μας καποιος κυριος, ιδιοκτητης?, και μας ρωτησε αν ηταν ολα καλα και αν υπηρξε κατι που δεν μας αρεσε..

Εν κατακλειδι, το μαγαζι εχει ολα τα φοντα για να παει παρα πολυ καλα, τα παιδια στην κουζινα δειχνουν να το ψαχνουν και να πειραματιζονται με διαφορες γευσεις και συνδυασμους, οποτε ειμαι σιγουρος πως θα βελτιωσουν τις οποιες μικρες αστοχιες!

08 Ιουν 2015

nomad