26 Ιουν 2015

Ποιος δεν αγαπα την αυθεντικη κρητικη κουζινα??Ποσο ομως ειναι ευκολο να τη βρουμε στην Αθηνα?

Εχω δοκιμασει αρκετα κρητικα εστιατορια τις γευσεις ομως που βρισκω στον Πατουχα δεν τις βρισκω αλλου. Για αυτο εχω ενθουσιαστει με την τυχαια μου αυτη ανακαλυψη.

Παντα αφηνομαι στην παραγγελια να μου υποδειξει ο συμπαθητικος κυριος που παιρνει τις παραγγελιες (κλασικος κρητικος) τι να επιλεξω και πραγματικα μενω παραπανω απο ικανοποιημενη.

Εχω δοκιμασει πολλα σε διαφορες επισκεψεις αλλα ξεχωριζει το αντικρυστο (που δεν ειχα ξαναφαει κατι αντιστοιχο και ενθουσιαστηκα), στην τελευταια επισκεψη πηρα ενα ζυγουρι κοκκινιστο του οποιου τη γευση δεν νομιζω να ξεχασω, οπωσδηποτε δοκιμαστε ξινομυζηθρα γραβιερα και απακι (το προτιμω με αυγα).

Οσον αφορα τον χωρο ειναι πολυ καθαρος και πληρως ανακαινισμενος οτι ζητας απο ενα τετοιο μαγαζι, πολυ σημαντικο το γεγονος οτι υπαρχει ανεση μεταξυ των τραπεζιων. Επισης η μουσικη (ζωντανη ή οχι) ειναι παντα εξαιρετικη χωρις να επιμενουν σε κρητικα τραγουδια.

Η εξυπηρετηση αμεση γρηγορη επικοινωνιακη παιρνει σιγουρα αριστα, κερνουν ρακη παξιμαδακια γραβιερα ελιτσες στην αρχη και καποιο γλυκακι στο τελος.
Το μονο σημειο που χρηζει βελτιωσης πιθανον ειναι οι τιμες που αν ηταν ενα κλικ πιο κατω θα ηταν για μενα μονιμο στεκι, παρολα αυτα ειναι παντα γεματοι και τα προσφερομενα ειναι πολυ καλης ποιοτητας οποτε δικαιολογειται.
Το σημειο που βρισκεται ειναι ησυχο και το παρκιγκ στη περιοχη πολυ ευκολο.

Υ. γ. το προτεινω ανεπιφυλακτα και δοκιμαστε αν βρειτε και καποιο απο τα χειροποιητα πιτακια που φτιαχνουν οι ιδιοι (απλα τελεια)

26 Ιουν 2015

TOMIE