30 Ιουν 2015

Τελευταία επίσκεψη έγινε το σάββατο 20 ιουνίου το μεσημέρι.

Σε γενικές γραμές δεν έχω κάτι αρνητικό να σχολιάσω για το χώρο. Ειδικά το καλοκαίρι η αυλή που διαθέτει σου προσφέρει μια άνεση και ωραίο περιβάλον να απολαυσεις το φαγητό.

Στο φαγητο τώρα:
Τα burgers τους είναι καταπληκτικά. Δεν νομίζω να έχω φάει καλύτερο burger στην Αθήνα. Παρ'όλο που εδώ διαβάσει κριτικές από άλλους χρήστες ότι μυρίζουν κρεατίλα, κατά την άποψη μου, όταν τρως ένα σωστό μπιφτέκι, που δεν έχει διάφορα αλλά υλικά εκτός από αλάτι και πιπέρι, αυτή πρέπει να είναι η γεύση.

Επίσης μου αρέσει ότι σαν κανόνας τα ψήνουνε μέτρια, αν και εγώ τα ζητάω medium rare, είναι καθαρά θέμα προτίμησης.

Τελευταία φορά είχαμε πάρει το Naked Hero, που αποτελεί δύο μπιφτέκια χωρίς ψωμί και με τα υλικά από οποίο burger θες. Ο φίλος μου πήρε το Bacon Mushroom.

Τα ζητήσαμε medium rare και ήρθαν ακριβώς όπως πρέπει.
Τα υλικά είναι όλα φρέσκα και δεν είχα κανένα θέμα με αυτά ούτε σε παλιότερες επισκέψεις.

Αυτό που δεν με ενθουσιάζει είναι τα ορεκτικά τους, το burrito που είχαμε πάρει σε νωρίτερες επισκέψεις δεν είχε γεύση καθόλου. Το λεπτοκομενο μοσχαρίσιο κρέας δεν είχε καθόλου γεύση, και ήταν στεγνό.

Η σος guacamole είχε μόνο την γεύση του αβοκάντο, και έλειπε οποιαδήποτε οξύτητα η άλλη γεύση όπως του τσίλι.

Γενικά νομίζω πως το πιάτο είναι προμαγειρεμένο και το ζεστάνουν στο φούρνο μικροκυμάτων, λόγω του ότι ήταν πολύ καυτό στο κέντρο και χλιαρό έως κρύο στις άκρες, πράγμα που συνήθως γίνεται όταν ζεσταίνεται κάτι στα μικροκύματα.

Για της τιμές δεν έχω κάτι αρνητικό να πω, ούτε για το προσωπικό. Το μόνο που ίσως θα ανέφερα είναι ότι πόλης φορές νιώθεις ότι βιάζονται να αδειάσουν το τραπέζι ενώ υπάρχουν ακόμα αρκετά άδεια τραπέζια.

Δεν είμαι άνθρωπος που θα συνεχίσει να κάθεται στο τραπέζι για ώρες μετά το φαγητό γιατί όλοι καταλαβαίνουμε ότι όσο πιο γρήγορα φεύγει κάποιος τόσο πιο πόλης φορές έχει το μαγαζί δυνατότητα να εξυπηρετήσει άλλους πελάτες. Απλά στην περίπτωση μας δεν είχαμε καν τελειώσει το φαγητο και μας ρωτήσανε αν θέλουμε να μαζέψουνε τα πιάτα.

Αυτό όμως είναι ένα μικρό σχόλιο, κατά τ'αλλά η εξυπηρέτηση είναι πολύ καλή και προσεκτική.

Η τιμές είναι από 5-6 ευρώ για τα ορεκτικά, 9-15 ευρώ τα burgers, αν και τα πιο ακριβά είναι αυτά χωρίς ψωμί με διπλό μπιφτέκι, οπότε δεν είναι παράλογες.
Συνήθως μαζί με μια μπίρα η ποτό (έχουν φοβερό dry martini ) μπορεί να πάει στα 15-20 ευρώ το άτομο.

Για τόσο καλό κρέας, η τιμή δεν είναι καθόλου υψηλή.

Ελπίζω να το επισκεφτώ ξανά, αν και μαζί με αυτά θα πρέπει να αυξήσω και την διάρκεια καθημερινής άσκησης.

30 Ιουν 2015

TableforOne