22 Ιούλ 2015

Οι βαθμολογίες αυτής της κριτικής δεν προσμετρώνται πια στην συνολική βαθμολογία του εστιατορίου. πιο πρόσφατη κριτική

Βραδυ Παρασκευης στο πολυσυχναστο Veneze, πισω απο το Hilton
Καθοτι στο κεντρο της Αθηνας ουσιαστικα, το parking δεν ειναι ευκολη υποθεση, αυτο του Hilton χρεωνει 11€/ωρα. Αρκετα κοντα ειναι ο σταθμος μετρο Ευαγγελισμος.

Το Veneze σιγουρα δεν το λες οικογενειακο εστιατοριο (γενικοτερα δεν ειναι το ιδανικο μερος για μεγαλες συναξεις), και λογω της εποχης εχει αρκετους τουριστες απο τα παρακειμενα ξενοδοχεια.

Θα ελεγα οτι αν προκειται να πατε ΠΣΚ καλοκαιριου, να μην το κανετε χωρις κρατηση, δεν ξερω για τις υπολοιπες ημερες.

Στα θετικα οτι μεσα που ημασταν εμεις (χωρις ομως να διαχωριζεται ο χωρος με το εξω) δεν καπνιζε κανεις, τουλαχιστον οσο ειμασταν εκει. Μου αρεσε αυτο γιατι δεν θελω να πηγαινω για φαγητο και να γινομαι καπνιστης με το ζορι, θελω να ικανοποιω (και) την οσφρηση μου σε ενα καλο εστιατοριο.

Πολυ καλη η σαλατα με το κινοα, και σαν παρουσιαση, σαν ποσοτητα σιγουρα καη για 2 ατομα αλλα οχι για παραπανω. Η αισθηση μας ηταν οτι οι σαλατες ηταν πολυ λιγες σε αριθμο στο menu.
Δοκιμασαμε royal rib 2 ατομων που ειναι υπεραρκετο για ενα ζευγαρι.

Στο φαγητο βαζω αριστα, συγχαρητηρια και επιφυλλασομαι να δοκιμασω κι αλλα πραγματα στην επομενη επισκεψη.

Στο service επισης αριστα, ολοι εκει μεσα ηξεραν τι εκαναν, χωρις φιοριτουρες.
Ο χωρος αν και ειναι προσεγμενος και εχει ενδιαφεροντα στοιχεια, δεν μπορω να πω οτι βαζει ψηλα τον πηχυ.

Στο value for money δυσκολευτικα λιγο να βαλω βαθμολογια, εκ των πραγματων δεν μπορεις να βαλεις 4/4 οταν δινεις~ 50 ευρω το ατομο, αλλα με δεδομενο οτι τα υλικα ειναι ποιοτικα και ακριβα θα ηταν αδικο να εβαζα κατω απο 3/4, οποτε μενω εκει.

Πολυ καλο φαγητο, εξισου καλο service.
Αν πηγαινετε συνειδητοποιημενοι για αυτο που ψαχνετε, πιστευω δεν θα απογοητευτειτε. Εγω παντως σιγουρα θα ξαναπαω.

2015-07-27 16:34:09

Σας ευχαριστούμε τόσο για την επίσκεψη, όσο και για το χρόνο που διαθέσατε για να μοιραστείτε τις εντυπώσεις σας με την κοινότητα του Ask4Food.
Xαιρόμαστε πολύ που σας άρεσε το δείπνο σας. Μια διευκρίνιση μόνο: Για το πάρκινγκ του Hilton, οι πελάτες μας μπορούν να μας ζητήσουν ειδικό κουπόνι με το οποίο επιδεικνύοντάς το στο προσωπικό του ξενοδοχείου την ώρα της πληρωμής, θα έχουν έκπτωση.

22 Ιούλ 2015

Ballbreaker