01 Αυγ 2015

Στο συγκεκριμένο μαγαζί είμαστε θαμώνες εδώ και 2 χρόνια. Η κριτική μου απευθύνεται στον ιδιοκτήτη σε περίπτωση που ίσως κάποτε την διαβάσει.
Μέχρι και τον χειμώνα που είχε την επωνυμία SILVER CASA όλα ήταν υπέροχα. Το καλοκαίρι λοιπόν σαν TESTACCIO πλέον όλα άλλαξαν.

Με 2 επισκέψεις μας μέσα στον Ιούλιο, η απογοήτευση ηταν μεγάλη.
Στην κράτηση 3 ατόμων το να σε βάζουν σε 2αρι τραπέζι το θεωρώ ανεπίτρεπτο σε τέτοιο εστιατόριο. Οταν δε παραγγέλνεις και πίτσα μαζί με τα πρώτα, ο ένας έχει αγκαλιά το πιάτο του και ο άλλος κινείται slow motion για να μην ρίξει κάποιο ποτήρι. Η υπεύθυνη δε αρνήθηκε να μας αλλάξει τραπέζι παρόλο που έβλεπε την κατάσταση μας. Καλό θα είναι να ζητήσετε 4αρι να πάτε ποτέ 3 άτομα.

Στην δεύτερη επίσκεψη μας προχτές, το ορεκτικό ήρθε μόνο του και η πίτσα μαζί με τα κυρίως, ενω το είχαμε διευκρινήσει οτι ηταν για αρχή. Αποτέλεσμα να τρως πίτσα (ναι πάλι πίτσα πήραμε γιατί είναι υπέροχη) αναγκαστικά με το χέρι γιατί μπροστά σου έχεις ένα γεμάτο πιάτο πάστα και δεν μπορείς να την ακουμπήσεις κάπου να την κόψεις!

Στην επισήμανση μας στον βοηθό σερβιτόρου, ο οποίος το μετέφερε στον σερβιτόρο μας και στον μέτρ (του οποίου η παρουσία ήταν τελείως άχρηστη απο οτι παρατήρησαμε) δεν υπήρξε κάποιο "καλόπιασμα" ή έστω μια συγνώμη για το λάθος. Το θεωρώ τρομερή αδιαφορία και αντιεπαγγελματισμό. Ενω ζητήσαμε παρμεζάνα για τα μακαρόνια απο 2 βοηθούς για να έρθει στις 2 τελευταίες μπουκιές. Ο σερβιτόρος δε, δεν πλησίασε ποτέ ξανά το τραπέζι μας.

Συμπέρασμα το φαγητό του είναι λίγο υπερτιμημένο αλλά νόστιμο με ωραίες πρώτες ύλες. Με ένα λογικό μπουκάλι κρασί είμαστε κοντά στα 90 ευρω συνήθως.
Αν του δώσετε ευκαιρία να πάτε οπλισμένοι με πολλή υπομονή και θράσος όμως. Είναι κρίμα επιχειρηματίες να επενδύουν τόσα χρήματα και να τους καταστρέφετε η εικόνα απο μη επαγγελματίες.

01 Αυγ 2015

ALEXAKI