Μεζεδοπωλεία - Νέα Φιλαδέλφεια, Αθήνα
Αυγ

Λοιπόν να πω κατ' αρχήν πως η επίσκεψη στο mama goose έγινε κυρίως μετά την ανάγνωση της κριτικής του έμπιστου 'pontikiou'... οπότε σ' ευχαριστούμε 'pontiki' εγώ και ο σύντροφός μου για την αξιόπιστη κριτική σου.
Η επίσκεψη έγινε το Σάββατο 25/7, τώρα για την κριτική αναλυτικά:

Γεύση 3:
Όλα όσα γευτήκαμε εκείνη τη μέρα ήταν πάρα πολύ νόστιμα και κάποια μάλιστα ήταν πεντανόστιμα, όπως για παράδειγμα η κρεμμυδόπιτα (ή κρεμμυδοπιτάκια όπως τα λέω εγώ μιας και είναι μικρά τεμάχια) το συγκεκριμένο πιάτο ξεχώρισε στις γεύσεις μας για δύο λόγους, ο πρώτος ήταν ότι δεν είναι καθόλου μα καθόλου βαρύ όπως θα περίμενε κάποιος για πιάτο με συστατικό το κρεμμύδι και ο δεύτερος οτι απλά ήταν πεντανόστιμα, και πολύ καλή ποσότητα.

Τα άλλα πιάτα που γευτήκαμε ήταν
- η πατατοσαλάτα με αφυδατωμένη ντομάτα η οποία ήταν πάρα πολύ ωραία.
- Γουρουνάκι με πατάτες φούρνου, πάρα πολύ ωραία σερβιρισμένο σε τηγανάκι με στρογγυλές κομμένες πατάτες με έντονο άρωμα και γεύση πορτοκαλιού και από πάνω το κρεατάκι σε μικρά κομματάκια πεντανόστιμο και τρυφερό σαν την καρδιά μαρουλιού κυριολεκτικά.
- Τηγανιά mix, όσο δοκίμασα ήταν πολύ καλή το μόνο που δεν δοκίμασα ήταν το λουκάνικο που είχε, ωστόσο ο σύντροφος μου δεν άφησε κομματάκι άρα μάλλον άξιζε!!
Στο τέλος μας κέρασαν γλυκάκι, πανακότα με μαρμελάδα φράουλας, σε ποτήρι...... απλά υπέροχο!!!

Εξυπηρέτηση 2:

Παρ' όλο που ο σερβιτόρος ήρθε χαμογελαστός, μας βοήθησε να επιλέξουμε, μόνος του μας είπε ότι αυτά που ήδη διαλέξαμε ήταν αρκετά, και μάλιστα στο τέλος μας ρώτησε αν ήταν όλα καλά με έκφραση που έδειχνε πραγματικό ενδιαφέρον... ωστόσο συνέβη ένα γεγονός που εμένα δεν μου άρεσε καθόλου. Με την έλευση στο μαγαζί κάποιας κοπέλας η οποία προφανώς ήταν σερβιτόρα ξεκίνησε ένας διαπληκτισμός μεταξύ αυτής και ενός άλλου ατόμου (ίσως και ο ιδιοκτήτης) με αποτέλεσμα να ακούμε τον καυγά τους... εμένα αυτό δεν μου άρεσε και το θεωρώ αντιεπαγγελματικό, να το κοιτάξουν λοιπόν.

Χώρος 4:

Πολύ όμορφος χώρος και εσωτερικά όσο κοίταξα αλλά και εξωτερικά ήταν άνετος και περιποιημένος.

Value for money:

Το μόνο που θα σας πω είναι ότι φάγαμε 2 άτομα, σκάσαμε κυριολεκτικά, με όλα τα παραπάνω συν μια βαρελίσια ποτήρι και όλα αυτά με 24€!!!! Επίσης, σε ορισμένες σαλάτες και ορισμένα κυρίως σου δίνεται η δυνατότητα μισής μερίδας.

Συμπέρασμα οπωσδήποτε θα ξαναπάω υπάρχουν πολλά πιάτα που θα ήθελα να δοκιμάσω στο mama goose!!! αααα.... και να πω κάπου εδώ ότι μετά το γεύμα το στομαχάκι μας δεν διαμαρτυρήθηκε με περίεργα συμπτώματα, οπότε και αυτό κάτι λεεί για την ποιότητα!!!