21 Σεπ 2015

Η γειτονια εχει γινει "πιατσα" και πολυ με χαροποιει! Υπαρχουν εξαιρετικα μαγαζακια και δεν ξερεις ποιο να επιλεξεις!!

Για το ρακ εν ρολ ειχα ακουσει πολλα και καλα λογια αλλα δεν ειχε τυχει να το δοκιμασω! Η χθεσινη μου επισκεψη ομως με αφησε απολυτως ικανοποιημενη!
Ψαχναμε κατι γρηγορα και κοντα δυο ατομα να τσιμπησουμε οποτε το επελεξα με μια σχετικη επιφυλαξη μιας και δεν ειχα προσωπικη εμπειρια.

Πρωτο θετικο δειγμα οτι ειχε αρκετο κοσμο παροτι καθημερινη.
Δευτερο και ακρως θετικο δειγμα η αψογη εξυπηρετηση με ευγενεια και χαμογελο η κοπελα μας προτεινε πιατα μας επεξηγησε τα πιατα ημερας. Μας εφερε νερακι δροσερο και στο τελος κερασμα ενα σφηνακι λικερ ολα αψογα και συγχαρητηρια!!

Ο χωρος ωραιος προσεγμενος(ακομη και στις λεπτομερειες) καθαρος και με ομορφες και εξυπνες πινελιες. Προτεινεται κυριως για χειμωνα ομως.

Στο τελος αφησα εσκεμμενα το ζητουμενο το φαγητο. Μικρος καταλογος που κινειται στα μεζεδακια και τα κρεατικα και λιγα πιατακια ημερας, εμαθα ομως οτι ανανεωνεται συχνα.

Εμεις δοκιμασαμε μια παντζαροσαλατα(με ροκα φουντουκια και παντζαρι)πραγματικα υπεροχη, καμμια σχεση με αντιστοιχες με μαγιονεζες κλπ. Ακομη πηραμε την κλασικη φετα με μελι(που εχει γινει πολυ της μοδας και την δοκιμαζω σχεδον παντου) σε ωραια εκδοχη εδω, κρεμμυδοπιτα μετριο πιατο ισως το πιο αδυναμο για μενα και τελος απο τα πιατα ημερας κεφτεδακια με κοκκινη σαλτσα βασιλικο και μανουρι τριμμενο με συνοδεια απο πατατες τηγανιτες (φρεσκοκομμενες)εξαιρετικοι.

Αυτα μαζι με δυο πιτουλες κομμενες(δε σερβιρουν ψωμι) μας κοστισαν κατι παραπανω απο 20 ευρω σιγουρα το vfm σε υψηλα επιπεδα.

Υ. γ. τριτη επισκεψη μετα τις διακοπες εστέφθη με απολυτη επιτυχια (δυσκολη η προσαρμογη στην καθημερινοτητα ομως).

21 Σεπ 2015

TOMIE