Μοντέρνα κουζίνα - Χολαργός, Αθήνα

Λοιπόν θα ήθελα και εγω να μοιραστω την εμπειρια μου μαζι σας γιατι νομιζω οτι αξίζει να να τη διαβασετε.

Παρασκευη βραδυ στις 21:45 περιπου ειμασταν εξω απο το μαγαζι, στο παρκινγκ δεν δυσκολευτηκα καθόλου, ειχε τρεις με τεσσερις θεσεις ανετα επι της μεσογειων στον παραδρομο που ειναι και το εστιατοριο.

Ο χώρος και εσωτερικα οσο και εξωτερικα μου αρεσε αρκετα, προτιμησαμε να καθήσουμε εξω επειδη μεσα ειχε περισσοτερη φασαρια και ας ειμασταν και επανω στη λεωφορο. Ο καταλογος ηταν αρκετα ενδιαφερον απο την αποψη οτι ολα τα φαγητα εμοιαζαν με gourmet.

Απο τις σαλατες ειμασταν αναμεσα στη σαλατα με τα πολύχρωμα ζυμαρικά και στην ονομαστική του μαγαζιού, τελικα παραγγειλαμε τη σαλατα ''κουκουναρι'' μετα απο την προτροπη του σερβιτορου μιας και πηγαιναμε για πρωτη φορα.
Για ορεκτικό πήραμε ταλαγάνι που πάλι ηταν η προταση απο τον σερβιτόρο και για κυρίως ενα κοντοσουβλι κοτοπουλου με πατατες και μια πιτουλα.

Πριν να σας πω πως εξελίχθηκε η βραδυά θα ηθελα να περιγραψω λιγο τις γευσεις των φαγητων' Η σαλατα καλη δεν μπορω να πω οτι ξετρελάθηκα.

Το ταλαγανι που ειναι η σπεσιαλιτε του μαγαζιου νοστιμο αλλα για τα δικα μου γουστα ηταν λιγο βαρυ, δηλαδη το τυρι μαζι με το καταιφι σου δημιουργει μια αισθηση φουσκωματος (ειμαι λατρεις των τυριων και των ομων και των ψημενων) αλλα αυτο το συγκεκριμένο ηταν βαρυ.

Το κοντοσούβλι ηταν πολυ ομορφα σερβιρισμένο σε μια σουβλα η οποια κρεμότανε αναποδα και με μια μικρη δαγκανα εβγαζες τα κομματια απο πάνω προς τα κάτω, θα ελεγα οτι ηταν αρκετα νοστιμο, μαλακο ζουμερο αλλα σε εμενα ετυχε να ειναι κρυο.

Τωρα να πω το μπερδεμα που εγινε βεβαια προσωπικα απο αποψη οικονομικη μου βγηκε σε καλό. περιπου στις 22:05 ειχαμε παραγγείλει και στις 22:15 η σαλατα ηδη ηταν στο τραπεζι μας. σε περιπου ενα τεταρτο ειχε εξαφανιστει διοτι ημασταν αρκετα πεινασμένοι, απλα απο τις 22:30 μεχρι τις 23:10 δεν ειχε ερθει τιποτε αλλο. καταλαβαμε οτι κατι ειχε συμβει, φωναζουμε το σερβιτορο και μας ενημερωνει οτι το χαρτακι με την παραγγελία μας ειχε εξαφανιστει και γι αυτο δεν ηρθε τιποτε αλλο. του ειπα να το αφησουμε καλυτερα για καποια αλλη στιγμη διοτι μας ειχε ψιλο κλεισει η ορεξη.

Ο υπευθυνος και ο σερβιτορος ηταν πραγματικα παρα πολυ ευγενικοι και μας ζητησαν χιλια συγνωμη και μας ειπαν θα τα φερουμε σε λιγα λεπτα, και ολα κερασμενα απο εμας.

Απλα θελω να τονισω την πολιτικη του μαγαζιου. Θα μπορούσαν να μας κερασουν ενα πιατο και το ποτο. Ενώ επέμεινα να πληρωσω δεν το δεχτηκαν, μας τα κέρασαν ολα. ειναι δυνατον να μην ξαναπάω;;..