Bar Restaurants - Μετς - Καλλιμάρμαρο, Αθήνα

Παρ' όλο που είχαμε να πάμε 3 χρόνια σαν πελάτες για ποτό-φαγητό (λόγω οικογ. υποχρεώσεων) το επισκεφτήκαμε ξανά τον περασμένο Μάιο και θυμηθήκαμε πόσο Μαγευτικό- Ονειρικό- Απίστευτο Μαγαζί είναι. Νομίζω πως στην ευρύτερη περιοχή του Κέντρου δεν υπάρχει άλλο μαγαζί για ποτό - φαγητό που να συνδυάζει Τέτοια θέα – που να βλέπει Ακρόπολη - Λυκαβηττό κλπ - Δίπλα στο πράσινο ταυτόχρονα αλλά και με Πολύ ευγενικό προσωπικό, ωραίο φαγητό και πολύ καλή εξυπηρέτηση... η καλύτερη επιλογή για Ποτάκι με θέα! Και νορμάλ τιμές!

Πέραν της πολύ καλής Προσωπικής Εμπειρίας: Η "έξοδος μας" μας έκανε να έρθουμε σε επαφή με τους υπεύθυνους του Μαγαζιού και να σκεφτούμε να οργανώσουμε εκεί τη δεξίωση για τη βάπτιση της μικρής μας… και αποδείχτηκε πως κάναμε την Καλύτερη επιλογή.

Πραγματοποιήσαμε εκεί λοιπόν εκδήλωση, αρχές Σεπτέμβρη 2015, 100 περίπου ατόμων, μέσα από μια άψογη συνεργασία, διάθεση και διαθεσιμότητα των Υπευθύνων, εκπληρώνοντας όλα όσα θέλαμε για τη μέρα εκείνη… Είχαμε Άριστη Συνεννόηση σχετικά με όλα τα θέματα. Φαγητό (μπουφέ), Προσωπικό, Παροχές, Διακόσμηση χώρου, Μουσική κλπ. Ο, τι συν/θηκαμε, αυτό έγινε και μάλιστα με το παραπάνω…
Από πού να αρχίσω…?

Άρτια Εξυπηρέτηση από Σερβιτόρους: Όλος ο κόσμος που βρέθηκε εκεί (και αναφέρομαι σε διάφορες ηλικίες) μας μιλούσε για την άψογη συμπεριφορά τους.
Απίστευτο Φαγητό: Παρ’ όλο που ήμασταν διστακτικοί σχετικά με το γεγονός πως θα κάναμε μπουφέ >100 ατόμων σε μαγαζί, λόγω μεγάλης ποσότητας κλπ, όχι μόνο μείναμε ευχαριστημένοι, αλλά ξεπεράστηκε κάθε προσδοκία. Και το αναφέρω με αυτόν τον τρόπο γιατί δεν ήταν μόνο δική μας άποψη, αλλά όλος ο κόσμος που παραβρέθηκε εκεί, μας είπε τα καλύτερα λόγια για το Φαγητό. Να σημειώσω πως έχουμε εμπειρία από Δεξίωση Γάμου σε κτήμα, αλλά και βάπτισης…

Το φαγητό ήταν ποιοτικά και ποσοτικά Άψογο (Α. ΣΕΦ σε ευχαριστούμε). Επιπλέον διαμορφώθηκε και παιδικό μενού, το οποίο προσφέρθηκε σε ειδικά διαμορφωμένο (για παιδιά) χώρο του μαγαζιού. Με χαμηλά τραπέζια κλπ.
Ο Dj πολύ καλός (γλεντήσαμε) – ο Μπάρμαν επίσης – Οι παρκαδόροι το ίδιο. Γενικά για όλο το προσωπικό έχω να πω τα καλύτερα. Οι Υπεύθυνοι του μαγαζιού ήταν απόλυτα εξυπηρετικοί και συνεργάσιμοι.

Μείναμε υπέρ-ευχαριστημένοι και λόγω προσωπικής άποψης αλλά κυρίως γιατί Όλοι όσοι ήταν εκεί, μας είπαν και μας έδειξαν ότι Ξετρελάθηκαν και Ευχαριστήθηκαν τον Χώρο, το Φαγητό, τη Θέα και όλα όσα μας προσέφερε αυτό το Αγαπημένο πλέον σε εμάς Μαγαζί! Όλος ο κόσμος μας είπε πως εντυπωσιάστηκαν από τον χώρο και το φαγητό. Και σίγουρα για να το λένε τόσα άτομα… θέλουν και το λένε.

Όταν ακούς από τόσο κόσμο τα καλύτερα για αυτόν το χώρο που διάλεξες είναι η Καλύτερη κ Η και Πιο ευχάριστη ανταμοιβή για την οικογένεια σου και για την επιλογή σου.
Η καλύτερη σχέση ποιότητας - τιμής
Και φυσικά Δε θα μπορούσαμε να μην αναρτήσουμε μία τόσο όμορφη εμπειρία!!
Ευχαριστούμε πολύ SKYFALL!!!