Μεζεδοπωλεία - Ηλιούπολη - Καρέας, Αθήνα

Μετα απο τις τόσες διθυραμβικές κριτικές εδώ μεσα για τα Φουρνομαγειρεματα αποφασισαμε να παμε. Κλεισαμε τραπεζι για δυο κατα τις 9 για Τεταρτη βραδυ. Οταν φτασαμε ειχε δυο παρεες αλλα μεχρι τις 10:30 ειχε γεμισει το μαγαζί. Διαφορες ηλικιες και γενικα καλος κοσμος.

Ο χωρος μετριος σε ησυχη περιοχή. Οχι κατι το ιδιαίτερο, στο κατω χώρο ειναι τα τραπεζακια και η μικρουλα αυλή στην είσοδο και στο δευτερο όροφο η κουζινα. Σαν χώρος δεν ήταν φοβερα ζεστος ισως το χειμώνα να ειναι καλυτερα. Στην εξυπηρετηση ενας κυριος αν και με γεμάτο το μαγαζι ηταν καλος και σχετικα γρηγορος. Η μουσικη που επαιζε ωραια και στη σωστη ένταση.

Φαγητο: ο καταλογος δεν ειχε μεγαλη ποικιλία αλλα κατα τα αλλα ικανοποιητικός. Πηραμε χειροποίητη τυρόπιτα ( ωραιο ψιλο φυλλο, ενα μακροστενο κομματι με φετα και διάφορα αρωματικά, πολυ γευστικό, πατατα γεμιστη με τυρια και μπεικον (πολύ γευστικη και καθολου βαριά), πιτα με κιμα και γιαούρτι ( εμοιαζε με λαχμαζτουν ειχε ωραιο φυλλο και κιμα αλλα πολυ πικάντικο για τις γεύσεις μου) τελος πηραμε το κοτοπουλο με τις φαρφαλες και την κρεμα γάλακτος.

Το τελευταίο πιατο με το κοτόπουλου θεωρείται κορυφαίο αλλα εγω προσωπικά το βρήκα επιεικως απαράδεκτο.

Μαζι με αυτα πηραμε και μισο κιλο κρασακι κοκκινο, το οποίο ηταν πολυ ωραιο. Συνολο πλήρωσαμε 23 ευρω λογω έκπτωσης απο προσφορά κανονικα ηταν 28 ευρω.

Γενικά μέτριο, πραγματικά δε καταλαβαίνω τις κριτικές που το εκθειάζουν. Για μενα υπαρχουν πολυ καλύτερα που αξιζουν. Δε θα ξαναπηγαινα.

2015-10-28 03:06:20

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την επίσκεψη σας στο κατάστημα μας.
Δυστυχώς δεν μπορούμε να καλύψουμε όλα τα γούστα και αυτό μας είναι δυστυχώς γνωστό

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων όμως θα ήθελα να σχολιάσω και εγώ με τη σειρά μου κάποια πράγματα

Βρίσκοντας λοιπόν την παραγγελία σας θα σας επισημάνω κάποιες παρανοησεις που μπορεί να παραπλανησουν αδικαιολογητα κάποιον.

Το σύνολο του λογαριασμού σας είναι αυτό που αναφέρετε απλά υπάρχει και μια κόκα κόλα ( απλά σας το αναφέρω για να σας επιβεβαιώσω ότι ξέρω ακριβώς για ποιο τραπέζι μιλάμε)

Το κοτόπουλο που παραγγείλατε δυστυχώς δεν είναι το κοτόπουλο που όλοι περιγράφουν και εκθιαζουν όπως αναφέρατε

Εσείς παραγγείλετε κοτομπουκιες ενώ αν διαβάσετε σωστά όλοι αναφέρουν σαν πολύ καλό πιάτο το κοτόπουλο με τα μανιτάρια στον πηλό.

Αυτός νομίζω ότι είναι και ο λόγος που δεν καταλαβαίνετε γιατί υπάρχουν κριτικές που μας "εκθιαζουν " όπως εσείς λέτε

Είναι ο ίδιος λόγος που δυστυχώς κάποιος δεν μπορεί να καταλάβει την διαφορά ανάμεσα σε ένα κοτόπουλο με μανιτάρια, και σε ένα κοτόπουλο με μπέικον και κρέμα γάλακτος

Και ευτυχώς είναι ο λόγος που τόσο καιρό, πραγματικά εμάς μας δίνει τη δύναμη να ασχολούμαστε με τις επισημάνσεις των πελατών μας και συνεχώς να βελτιωνομαστε...

Με εκτίμηση
ΤΑ ΦΟΥΡΝΟΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ