Μεζεδοπωλεία - Ηλιούπολη - Καρέας, Αθήνα

Διαβάσαμε τόσα πολλά στο Ask4food για το συγκεκριμένο μαγαζί, που αποφασίσαμε να το επισκεφτούμε Σάββατο βράδυ.

Τα συναισθήματά μας είναι αμφιταλαντευόμενα.
Ο χώρος είναι συμπαθής (δεν επισκεφτήκαμε τις τουαλέτες και η κουζίνα είναι κρυμμένη στο πατάρι). Το σέρβις ήταν, για το συγκεκριμένο τουλάχιστον βράδυ, αισχρό (και λίγα λέω). Όμως το λίγο προσωπικό ήταν εξαιρετικά ευγενικό και απολογητικό και, όταν κάποιος αναγνωρίζει την απίστευτη καθυστέρηση με την οποία εξυπηρετηθήκαμε, δεν μπορείς παρά να χαμογελάσεις ευγενικά. Ίσως το μαγαζί να μην είναι γεμάτο κάθε βράδυ, αλλά θα πρέπει να υπάρξει βοήθεια στην κουζίνα και στο σέρβις, γιατί είναι κρίμα να φεύγει κανείς με τέτοια αίσθηση σε ένα κατά τα άλλα συμπαθέστατο μαγαζί.

Το ψωμί ήταν ζυμωτό!!! Τα πιάτα ήταν πολύ νόστιμα, από τα ψητά λαχανικά και τις πατάτες φούρνου, τα πήλινα με τις μελιτζάνες, το κοτόπουλο και τις κοτομπουκιές, μέχρι το μοσχάρι με τα εσπεριδοειδή και το γιαουρτλού. Το ημίγλυκο ροζέ ήταν απλά εξαιρετικό και ευκολόπιοτο. Καλοπροαίρετα θα μπορούσαμε να κάνουμε αρκετή υπομονή, γιατί τα πιάτα πρέπει να ετοιμάζονται εκείνη τη στιγμή (πράγμα το οποίο εξασφαλίζει φρεσκάδα και ποιότητα), αλλά ξεκινήσαμε στις 9.45 και τρώγαμε τέσσερα άτομα με διαφορά ενός τετάρτου ο καθένας. Το τελευταίο πιάτο ήρθε στις 12.00!

Θα κάνουμε λίγο καιρό να ξεπεράσουμε την καθυστέρηση του σέρβις, αλλά νομίζω πως θα ξανακάνουμε άλλη μία επίσκεψη, γιατί μάλλον αξίζει τον κόπο.

2015-10-30 17:14:50

Καταρχην θα ηθελα να ξεκινήσω την απαντησή μου ως προς εσάς, δηλώνοντας οτι η αποψή σας ειναι 100% αληθής και ορθή

Θα συνεχίσω θέλοντας να δικαιολογήσω αυτη την καθυστερησή μας, ως προς 2 τραπέζια(δυστυχως δεν συνέβει μονο σε εσάς) λέγοντας οτι για εμάς ήταν μια απο τις χειρότερες μέρες μας σχεδον απο την εναρξή μας

ΑΛΛΑ

Απολογητικά και μόνο ερχομαι να σας δηλώσω οτι την ώρα της δούλειας με όλο αυτον τον κόσμο που είδατε, μας καήκε ο ένας φούρνος και δυστυχώς δεν το πήραμε καν χαμπαρι.
Το καταλάβαμε μετα απο΄μιση ώρα οταν είδαμε οτι τα φαγητα δεν ψήνονταν. Γιαυτό και ξαναετοιμαστηκαν απο την αρχη
Αυτο όμως δεν σας αφορά και πολύ καλά κάνατε και δήλώσατε τα γεγονότα

Αυτο μας δημιούργησε μια τεραστια συγχυση στην κουζίνα γιατί plan b δυστυχώς δεν υπήρχε, μιας και δεν εχουμε ξανα-αντιμετωπίσει ποτε κατι τετοιο...

Απλα θα συνεχίσω για την ιστορια για να μην ξανακανουμε λαθος, οτι βλέποντας το δελτιο παραγγελιας σας, είδα οτι τα πίατα που είχατε παραγγειλει (κρισπι-γιαουρτλου-μελιτζανα στον πηλο-κοτοπουλο μανιταρια και κοτομπουκιες)εμας στην κουζίνα μας υποδηλώνουν οτι προοριζονται για τη μεση(φουρνομεζέδες δει) αρα βγαινουν με την σειρα που θα βγουν απο τους φουρνους(δεν θελω να δικαιολογηθω) αλλα επειδη οπως αναφερετε θα μας ξαναδωσετε μια ευκαιρια, σας το αναφέρω γιατι αν οι φουρνομεζέδες ειναι σαν πιατα (ατομικα εννοω) θα πρεπει να δηλωθει στο service ωστε να κατεβουν όλα μαζι

Τώρα όσο για το γιαουρτλου που ευλογα αναφέρατε οτι κατεβηκε παρα πολυ αργα, ειναι γιατι δυστυχως απο τον πανικο μας ΞΕΧΑΣΤΗΚΕ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παρα αυτα για την ειλικρινεια σας, οσο και να μην μου αρεσει δυστυχως

Με εκτίμηση
ΤΑ ΦΟΥΡΝΟΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ