18 Νοε 2015

Εντάξει παιδιά με πείσατε και πήρα το έτερον ήμισυ Κυριακή μεσημέρι και πήγαμε στα Φουρνομαγειρέματα.

Εδώ θέλω να σας πω ότι για άλλη μια φορά δεν με απογοητεύσατε με τις κριτικές σας. Αξίζει πραγματικά να επισκεφθεί κανείς αυτό το μαγαζί.

Ένα πράγμα που δεν αναφέρατε και για εμένα ήταν σημαντικό, είναι ότι στο μαγαζί δεν καπνίζουν μέσα (συμπαθάτε με καπνιστές) και ήταν παράδεισος για εμένα την μη καπνίστρια. Όλοι το σεβόντουσαν και έβλεπες κατά διαστήματα να παίρνουν το τσιγάρο τους και να καπνίζουν έξω. Τι ωραία σκέφτηκα γίναμε Ευρώπη.

Ο χώρος καθαρός, ωραία διακοσμημένος με το κλασσικό μωσαϊκό στο πάτωμα. Η κουζίνα δέσποζε ψηλά στο πατάρι, από όπου οι μάγειρες/μαγείρισσες ρίχνανε κλεφτές ματιές στους πελάτες κάτω.

Η φέτα στο πήλινο με την ντομάτα και το γλυκό μπούκοβο νοστιμότατη.
Η σαλάτα New Age καταπληκτική και πολύ πρωτότυπη. Λάχανο, σταφίδες, ηλιόσπορους και μια ωραία σως, μας έκανε να την φάμε όλη και μιλάμε για βουνό σαλάτα.

Στην συνέχεια παραγγείλαμε κότσι που τόσο εξυμνήθηκε σε αυτό το σάιτ και όντως ήταν από τα καλύτερα που έχουμε φάει.
Κρασί ήπιαμε το ροζέ Ζίτσας, ένα υπέροχο ημίγλυκο που το τιμήσαμε δεόντως.

Στο τέλος ήρθανε και τα σφηνάκια γλυκά και το μους χαλβά με εντυπωσίασε, δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

Οι σερβιτόροι ευγενέστατοι, πολύ καλή εξυπηρέτηση και γρήγορη.

Θα ήθελα να προτείνω να δούνε λίγο τις τιμές τους γιατί περίπου 20 ευρώ το άτομο, για τα λίγα πιάτα που πήραμε (σαλάτα, ένα ορεκτικό, κότσι που μοιραστήκαμε και κρασί) μου φάνηκε λίγο τσιμπημένο. Ζούμε δύσκολες εποχές και το να πας σε ταβέρνα δεν είναι κάτι που το κάνεις εύκολα πλέον.

θα ηθελα πρωτα απο ολα να σας ευχαριστησω για την επισκεψη σας στο καταστημα
Αμεσως μετα για τα πολυ καλα σας λογια και φυσικά να σας ευχαριστησω για τη διαθεση σας να γραψετε για εμας

Θα ηθελα ομως να σταθω (μονο διευκρινιστικα)στο θέμα του κοστους και στις τιμες μας για να μπορεσω να αποσαφινησω καποια πραγματα

Η παραγγελια σας ειναι πραγματικα αυτη που αναφερετε και μαλιστα οταν μου ηρθε στην κουζινα η παραγγελια, με επιασε αγχος γιατι μεσολαβει αρκετο διαστημα στο να κατεβει ενα κοτσι απο μια φετα ψητη.
θα ηθελα ομωσ να σας διευκρινησω οτι απο τον καταλογο μας επιλεξατε τα πιο ακριβα μας πιατα δηλεδη την ακριβότερη μας σαλατα new age που εχει 6,50€ καιτο κότσι που εχει 16,80€ αλλα θα διευκρινισω οτι αυτο που ανεβαζει συνηθωσ ενα λογαριασμο δεν ειναι το φαγητο αλλα το ποτο

Απλα θα αναφερω οτι τα φαγητα που παραγγειλατε κοστιζουν 29,40€(15,00€ περιπου το ατομο) και το κρασι σας 1 λιτρο 9,00€ και πιστεψτε 4,5€ ευρω το μισο λιτρο κρασι κτημα φραγκου ημιγλυκο δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ

Παρολα αυτα νομιζω οτι η τιμολογηση μας ειναι δικαιη για την ποιοτητα που προσπαθουμε να εχουμε
Αλλα πραγματικα σεβομαι την αποψη σας και φυσικα παραμενω ενεργος για να ακοουω τα παντα απο ολους εσας....

18 Νοε 2015

Julia