19 Νοε 2015

Σάββατο βράδυ, μετά από έντονη αθλητική δραστηριότητα δεν υπάρχει καλύτερο "ισοδύναμο" από το σουβλάκι και τα συναφή!!! Η ιδέα που επικράτησε ήταν το ΑΪΒΑΛΙ. Για το μαγαζί δεν είχα ξανακούσει, ούτε ξαναδιαβάσει και δεν είχα ξανατύχει για φαγητό στην περιοχή. 8 άτομα και με μαγικό τρόπο βρίσκουμε αμέσως τραπέζι σε ένα γεμάτο κεμπαπτζίδικο.

Χώρος (2/4)

Η πείνα ήταν τέτοια που τα μάτια μου ήταν λίγο θολά και τον χώρο δε μπόρεσα να τον επεξεργαστώ όσο θα ήθελα. 'Εμοιαζε όπως κάθε "νεοκεμπαπτζίδικο" της εποχής. Το τσιγάρο φυσικά και επιτρέπεται... (-1 όπου μυρίζω καπνό) Η τουαλέτα αρκετά καθαρή για τα δεδομένα του κόσμου που είχε το μαγαζί, αλλά το μηχάνημα χαρτιού για να σκουπίσεις τα χέρια σου... "out of order".

Εξυπηρέτηση (2,5/4)

Οι κοπέλες που εξυπηρετούσαν ήταν γρήγορες, πρόσχαρες με την έντονη φιλικότητα και οικειότητα που συνηθίζουν να έχουν αυτού του τύπου τα κεμπαμπτζίδικα, κάτι που δε μου αρέσει γενικά, με κάποια κενά αφού έπρεπε να θυμίσουμε 2-3 φορές να μας γεμίσουν τις κανάτες (στα θετικά κανάτα και όχι μπουκάλι). Σε γενικές γραμμές όμως το έργο τους μετά από τόσες ώρες δουλειάς το έφεραν εις πέρας. Η παραγγελία ήρθε αρκετά γρήγορα εκτός από το κοτόπουλο σις με αποτέλεσμα να τρώμε όλοι εκτός από έναν. Πληρώσαμε με το δελτίο παραγγελίας.... ζητήσαμε απόδειξη που ήρθε μεν, δε χρειαζόταν να το ζητήσουμε εμέις δε. Κέρασμα μαστίχα στα θετικά.

Γεύση (3/4)

Ο κατάλογος σου έμοιαζε copy paste Μπαρμπαδήμου, ΓΝΗΣΙΟΝ κλπ. Αυτό κάπως με τρόμαξε είναι η αλήθεια. Η παραγγελία είχε τα κλασικά, τζατζίκι, τυροκαυτερή, πατάτες, γιαουρτλού, κεμπάπ, σις κοτόπουλο, τυλιχτά.

Έφαγα Κεμπάπ, γενναία μερίδα με 4 κεμπάπ, ψητή ντοματούλα, κρεμυδάκι ψιλοκομμένο, αρκετές κομμένες πιτούλες. Μου άρεσε και το τσάκισα! 4/4

Δοκίμασα σίς κοτόπουλο, ωραίο αλλά όχι τόσο ζουμερό όσο θα ήθελα αν το επέλεγα, θα προτιμούσα μπούτι. 3/4

Value for money (4/4)

Οι τιμές κυμάινονται σε λογικά πλαίσια ~7,5 euro η μερίδα και ~4,5 euro οι μισές.
Με 15-20 euro 2 άτομα χορταίνουν και ευχαριστιούνται. Αν βρεθώ στην περιοχή σίγουρα θα το ξανατιμήσω. Το βρίσκω τίμιο και νόστιμο, εκτός να όντως ήμουν τόσο πεινασμένος. Εγκρίνεται!

19 Νοε 2015

manu