07 Δεκ 2015

Οι βαθμολογίες αυτής της κριτικής δεν προσμετρώνται πια στην συνολική βαθμολογία του εστιατορίου. πιο πρόσφατη κριτική

Και να μαστε σ αυτο το μαγαζι, το πως βρεθηκαμε μεγαλη ιστορια!

Το αγορι μου Πειραιωτης και πηγαμε για ποτακι σ ενα μπαρακι Πασαλιμανι, το O'Canto, φοβερο περιβαλλον αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας...

Καποια στιγμη, κουβεντα στη κουβεντα με το παιδι μεσα απο το bar, μας ειπε πως εχει ανοιξει απο το καλοκαιρι 2ο O' Canto αλλα PUB με φαγητο, κανονικες μεριδες δηλαδη στον Αλιμο, πισω απο το Frangelico. Ανεβηκαμε στη μηχανη και φυγαμε καμια ωρα μετα!

Μπηκαμε λοιπον μεσα και ο χωρος του ειναι εντυπωσιακος. Τα χρωματα φοβερα, το μαγαζι πεντακαθαρο, τα τραπεζια μεγαλα και ανετα, το μπαρ γεματο αλκοολ και ενας τοιχος ειναι αφιερωμενος στις μπυρες, τι να λεμε τωρα, φοβερη δουλεια εκαναν! Μεχρι και πισω εχει πολλα δεντρα, μπορεις να παρατησεις τα παιδια σου κ εσυ να φας με την ησυχια σου.

Καθησαμε και αμεσως ηρθε ο σερβιτορος με καταλογους φαγητου, ποτου και κοκτειλ. Παραγγειλαμε μια σαλατα εποχης, spring rolls με σαλαμι μπυρας, μανιταρια Portobello, ενα burger Αμερικανου και μια ποικιλια κρεατικων για 2 ατομα. Μας ειπε και ο σερβιτορος πως ειναι πολλα αλλα πεινουσαμε αρκετα και ηθελα να δω τι γευσεις παιζουν. Πηραμε και 2 μαυρες μπυρες βαρελι και ξεκινησαμε!

Σαλατα Εποχης πολυ καλη! Με λαχανο, ραντιτσιο, καροτο, τοματινια, και γραβιερα, για αρχη ηταν οτι επρεπε,

Spring Rolls: Σαλαμι μπυρας και τυρια, πολυ καλη επιλογη,

Και μαζι ηρθε το burger και η ποικιλια.. Μονο με τα ματια, ειχαμε ηδη σκασει! Το Burger ηταν τεραστιο, με 2 μπιφτεκια 100% Black Angus, πικλες, τυρια, onion rings, και στο πλαι ειχε πολλες country πατατες! Ακομα και το ψωμι του burger ειναι χειροποιητο, φοβερο φαγητο!

Η ποικιλια επισης τεραστια, χοιρινα μπριζολακια, μπιφτεκια, λουκανικα, κοτοπουλο, πατατες, πιτακια και ψητα λαχανικα! Εννοειται οτι δε τα φαγαμε ολα, ειχαμε ηδη ψιλοχορτασει με τα ορεκτικα και τη σαλατα αλλα επρεπε να δοκιμασουμε οποτε τα πηραμε μαζι μας!

Το σερβις αψογο, πραγματικα μπραβο στα παιδια, οι μπυρες σε καλη θερμοκρασια και η γευση ατοφια, τα πιατα στην ωρα τους, ο σερβιτορος εξυπηρετικοτατος, ολα πολυ καλα!

Και παμε και στο κυριως θεμα, το οικονομικο! Στο συνολο πληρωσαμε καπου 50ε (γιατι ηπιαμε και κατι τις παραπανω) αλλα πραγματικα αξιζαν το κοπο, γιατι και το φαγητο τους πολυ καλο, και η ποσοτητα και η ποιοτητα τα αξιζαν. Μας κερασαν μια γυρα μπυρες, (πιθανοτατα επειδη ειπαμε πως μας εστειλαν τα παιδια απο το μαγαζι στο Πασαλιμανι) και γλυκα κ κατι σφηνακια μαστιχας - ακομα κ τα γλυκα τους ειναι χειροποιητα!

Γενικοτερα δεν χαριζομαι αλλα αυτο αξιζει τη βαθμολογια μου και θα το δοκιμασω και για καφε το πρωι!!

07 Δεκ 2015

eleutheria86