20 Δεκ 2015

Eιχα περασει πολλες φορες απεξω και μου ειχε κεντρισει το ενδιαφερον το μαγαζι, χωρις να ειναι κατι ιδιαιτερο, αλλα δεν ειμαι πολυ φαν των μπεργκερς και το ειχα αφησει στο πισω μερος του μυαλου μου.

Ενα βραδυ που ψαχναμε κατι να παραγγειλουμε που να ξεφευγει απο το διλημμα πιτσα-σουβλακι επεσε στα χερια μου το φυλλαδιο τους οποτε ειπα να το δοκιμασουμε.
Για τρια ατομα πηραμε ενα jambacon burger (3,50ευρω) με μαρμελαδα κρεμμυδιων, μπεικον μαγιονεζα, μπαρμπεκιου σως, τοματα και μαρουλι (το δικο μου, πραγματικα ειχα καιρο να δοκιμασω τοσο γευστικο μπεργκερ η μαρμελαδα κρεμμυδιων πολυ νοστιμη το ευχαριστηθηκα αρκετα), ενα bacs n'eggs burger (3.80 ευρω) με τσενταρ, τοματα, μαρουλι, κρεμμυδι, μπεικον, αυγο στην πλακα κετσαπ, μουσταρδα (το δοκιμασα -για μια πιο εμπεριστατωμενη κριτικη οπως καταλαβαινετε-δε με ενθουσιασε αλλα συμπαθητικο θα το ελεγα) και τελος ενα νηστισιμο με μανιταρι πορτομπελο (3,80 ευρω), μπαρμπεκιου σως, τοματα, μαρουλι, κρεμμυδι και μουσταρδα (δε το δοκιμασα αλλα αυτος που το πηρε το ευχαριστηθηκε πολυ) και μια μεριδα πατατες με σως μελι-μουσταρδα (2,60 ευρω) νοστιμες αν και κατεψυγμενες.

Οσον αφορα την εξυπηρετηση η κοπελα στο τηλεφωνο υπερβολικα εξυπηρετικη και ευγενικη το ιδιο και το παιδι που μας εφερε το φαγητο.

Ο χωρος απο κοντα δεν ειναι τιποτε το ιδιαιτερο βιομηχανικο στυλ, οτι πρεπει για να φας ενα μπεργκερ και να πιεις ενα κοκτειλ(τα οποια κανει και ντελιβερυ και εχει μεγαλη ποικιλια, που καποια στιγμη θα δοκιμασω). Προσωπικα βρισκω ενδιαφερον το συνδυασμο κοκτειλ με διαφορα ειδη φαγητου.

Το vfm σε πολυ καλα επιπεδα τα μπεργκερ κυμαινονται απο 1,80-4,00, εχει και επιλογη με βουβαλισιο μπιφτεκι +1.20 στο καθενα. Το μεγεθος ειναι ικανοποιητικο αν συνοδευτει και απο μια μεριδα πατατες ειναι μια χαρα αλλιως μαλλον καποιος πεινασμενος θελει δυο)

Εν ολιγοις εμεινα ευχαριστημενη και θα το προτεινα για κατι γρηγορο και οικονομικο. Τελος πολυ χαιρομαι που δημιουργειται αλλη μια "γευστικη(και οχι μονο)πιατσα" και εχει ξαναζωντανεψει η περιοχη που περασα τα μαθητικα μου χρονια και εξελισσεται αρκετα νεα αφιξη εκει το ΚΟΙ.

20 Δεκ 2015

TOMIE