Μεζεδοπωλεία - Ηλιούπολη - Καρέας, Αθήνα

ειχα αποφασισει να μην γραψω δεύτερη κριτική για το ιδιο εστιατόριο, ομως καπου εδω πρεπει να κανω μια εξαιρεση γιατι απλα το θεωρω σπιτι μου πλέον
Δεν θα γραψω για το ποσες φορες εχουμε παει με την γυναικα και την κορη μου αλλα θα σας πω οτι αν ειχαν καρτα μελους θα την ειχα σιγουρα

Θα αναφερθω σε καποια πιατα που στην πρωτη μου επισκεψη δεν ειχα δοκιμασει οπως το Οσομπουκο, που θα σας πω οτι η γυναικα μου που κατάγεται απο την padova το μονο που λέει στο Νικο (το μαγειρα ) ειναι μια λεξη που γελαν οι δυο τους και δεν μπορω να την αναφαιρω δημοσίως

εγω παλι απλα θα σας πω δεν υπάρχει.

Στη διαρκεια ολου αυτου του χρονου που εχει περασει εκτος βεβαια απο τα στανταρακια δηλαδή crispy, κοτόπουλο μανιτάρια, παστουρμαδοπιτα, και κοτσι, μαλλον εχω δοκιμάσει οτι εχει βγει ως πιατο ημέρας και οτι εχει ο καταλογος

Η τελευταία μας επισκεψη ρεβεγιον πρωτοχρονιας οι τρεις μας

Μια σουπα σε χειροποίητο καρβελι ψωμιού κατι που το θεωρω ιδιαιτερο και αντιστοιχο εχω φαει στην Πράγα

Σαλατα πρασινη με σταφίδες ηλιοσπορο αχλάδι (φρεσκο οχι κονσερβα)και μια ωραια γλυκια sause πλουσια και γευστική μου θυμισε τη σαλατα που υπαρχει στο μενου με τα συκα και τον ηλιοσπορο

Σουφλε μανιταριών ειχε και τρουφα μεσα ειμαι σιγουρος και 2 κοτσια κοτοπουλο το κατω μερος απο το μπουτι του κοτοπουλου με μελι και σουσάμι. κατα την προσωπικη μου αποψη ενα φλερτ με την ασιατικη κουζινα πολυ καλυτερο απο αυτο που τρωμε σε αρκετα ασιατικά εστιαστορια της Αθήνας

Και για κυριως μοσχαρι ρολο γεμιστο με μπεικον σταφιδα τυρι και καποιο φρουτο που δεν θυμαμαι. εξαιρετικη επιλογη αν και στα δικα μου γούστα το δεκαρι ειναι το κοτσι χωρις αυτο να μειωνει την αξία του συγκεκριμενου πιάτου. Αλλα ως γνήσιος ελληνας ειμαι οπαδος του Χοιρινού

Και τελος γλυκο με πρωτοτυπια οπως αλωστε μας εχουν συνηθίσει τα παιδια με το χαλβα τους,
Μηλο σε σχημα τριαντάφυλλο χιονισμενο με αχνη ζαχαρη και παγωτό

Τα παραπανω μαζι με ενα κιλο κρασι ροζε και κερασμενη μαστιχα 82 ευρω

Αν αυτο δεν ειναι vlm για την συγκεκριμένη μερα τοτε τι να πω

Τα Χριστούγεννα χρειαστηκαμε σχεδον τα διπλα
Πραγματικά φυγαμε ευχαριστημενοι και απόλυτα ικανοποιημενοι
ευχαριστουμε και καλη χρονιά
Συνεχιστε ετσι και θα ειμαστε παντα κοντα σας

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη gioloy.

2016-01-08 13:04:35

Ευχαριστούμε πολύ για την επίσκεψη σας στο κατάστημα μας, και για τα πολύ καλά σας λόγια

Πραγματικά νιώθουμε υπέροχα να ακούμε από ανθρώπους που μας επισκεπτονται πολύ συχνά τέτοια λόγια

Αυτός αλώστε ήταν και ο στόχος μας να δημιουργησουμε ένα μαγαζί που να ξέρεις ότι αν μη τι άλλο, πάντα θα φας αυτό που γνωρίζεις, μαγειρεμένο με αγάπη και μεγάλη προσοχή

Δύσκολο βέβαια αλλά πραγματικά αυτός είναι ο καθημερινός μας στόχος

Όσο για την κάρτα μέλους...
Θα το σκεφτώ σοβαρά

Με εκτίμηση
ΤΑ ΦΟΥΡΝΟΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ

2016-01-08 13:54:04

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σας και το μονο που μπορω να ευχηθω ειναι καλες δουλειες και εναν καινούργιο χρονο με δημιουργίες στο ιδιο επιπεδο και ακομα καλυτερες και θα ειμαστε κι εμεις εκει για να τις απολαμβανουμε