Μεζεδοπωλεία - Χαϊδάρι - Αιγάλεω, Αθήνα

Οι βαθμολογίες αυτής της κριτικής δεν προσμετρώνται πια στην συνολική βαθμολογία του εστιατορίου.
Υπάρχει πιο πρόσφατη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη κουτουκι.

Μιας κ ειναι η πρώτη μου φορά που γραφω την κριτική μου για ενα μαγαζί στο σαι αποφάσισα να διαλέξω αυτο γιατί ήταν η τελευταία μου εμπειρία κ πιο πρόσφατη(θα ακολουθήσουν κ αλλες σύντομα! ). το εν λόγω μαγαζι το εχω επισκεφτεί ουκ ολίγες φορές με δυο τρεις καλες μπίσωες σε γιορτές κ γενέθλια καλεσμένος.

Πρόσφατα λοιπόν αποφάσισα να κλείσω τραπέζι για να παμε με την οικογένεια μου που κάποια από τα μέλη της ασχολούνται με δουλειες στον ευρύτερο τομεα της διασκέδασης(ασχετο θα μου πειτε αλλα εχει κάποια βαση)
Τηλεφωνουσα επι 3 ωρες συνεχώς κ το τηλ. ηταν απασχολημενο(?)οταν κατάφερα επιτέλους να επικοινωνήσω με το μαγαζι υπήρξε κ μια δυσκολία ακόμη στην συνεννόηση μια αγενεστατη κυρια απαντησε κ δεν μπόρεσε να με εξυπηρετήσει αφου δεν γνωριζε αν υπαρχει ζωντανή μουσική την ημερα εκείνη(?)και δεν μπορουσε ουτε την κράτηση να κανει διότι δεν ηταν ο υπεύθυνος εκει(?)να σημειώσω ότι δεν υπήρχε τηλεφωνητής γιατί καποια ενημέρωση για το ωράριο επικοινωνίας.

κλεινοντας βιαστικά το τηλ. γιατι δεν ακουγόταν καλα ο ηχος κ δεν μπορούσαμε να συνεννοηθουμε εμεινα προβληματισμενος να αναρωτιέται αν εχω κανει λαθος στο μαγαζι που τηλεφωνησα τσεκάρω ξανα το τηλ. κ σκεφτόμουν πως στραβα ξεκινάει η μερα μου! τελικα αφου με καλεσε πίσω ενας ευγενικός νεαρος καταφεραμε να συνεννοηθουμε για το τραπέζι μας!

Φτασαμε γύρο στις 10 με το μαγαζι να εχει μαζέψει εναν σχετικα κοσμο
καθησαμε στο τραπέζι μας κ ηρθε αη ωρα να παραγγείλουμε
Παλι φαουλ μεγάλο με τα ποτα υπηρχε μονο μια μπυρα και τπτ σχεδόν απο οτι αναφέρουν στον καταλογο απο τσιπουρο μόνο ενα παλι δεν υπηρχε επιλογη. αφου αλλάξαμε τις προτιμήσεις μας καταλήξαμε σε κρασί κ ρακομελο. που αργησε παρα πολύ να ερθει στο τραπέζι μας κ ειχε σαν αποτέλεσμα οι μισοί να πινουν κ οι υπόλοιποι να περιμενουν 20 σχεδον λεπτα.

Απο φαγητο πηραμε τους απιθανους κολοκυθοκεφτεδες που ειχα δοκιμάσει ξανα χ2 θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα σχόλια οτι ειναι απο τους καλύτερους που εχουμε φαει
η σαλατα κοτόπουλο δροσερή κ ανάλαφρη χωρίς αυτες τις υπερβολές που γίνονται συνήθως στα μαγαζιά με τις πολλές σος
αυγα με κρητική στακα κ απακι

Ενα κλασικό πιάτο το ονομαζουν ερωτα αλλα ειναι στην ουσία κοτόπουλο αλα κρεμ με μανιτάρια πολυ πλουσιο σε γεύση
Μανιταρια τηγανια με φρεσκο βασιλικο κ σουσάμι έντιμη μεριδα κ σωστά μαγειρεμένα ουτε ωμα ουτε να λιώνουν

Το υπέρτατο μοσχαρακι μπρουσκο με τα σπιτικα τσιπς πατατας να λιωνει στο στομα
μια αδιάφορη φαβα που προσωπικά δεν με ενθουσίασε διοτι την περίμενα κλασική και μας ηρθε με κρεμμύδι στιφαδο

Ενα χοιρινό δεν μπορώ να θυμηθώ το ονομα του ακριβώς τυλιγμένο νομίζω που σε παραπέμπει σε κατι σαν εξοχικό ζουμερό με τυριά κ λαχανικα
φυσικα πατατες τυροκαυτερη κ μια χωριάτικη με ενα απιθανο μαλακο τυρί

Πολύ νόστιμο και γευστικό ολο το κόμματι του φαγητού.
Η συνολική μου εμπειρία ηταν γλυκόπικρη μπραβο στο χαμογελαστο σερβις και στο αξιοπρεπεστατο φαγητό ειναι τα δυνατά σημεία του μαγαζιού.
ο χωρος λιτός κ με πολυ χαμηλό φωτισμό( σε σημείο ενοχλητικό μετα απο καποια ώρα)εκει που συζητούσαμε ποσο ωραια μουσικη με ελαφρά λαϊκά κ έντεχνα ακούσματα ακουμε ξαφνικά χαμηλώνουν κ αλλο τα φωτα κ νομίζω ότι βρίσκομαι στα μπουζουκια με το μαγαζι να μετατρέπεται σε σκυλαδικο(?)

ζητησαμε λογαριασμό για να φύγουμε κακην κακός γιατί δεν μας ενδιέφερε την παρουσα στιγμή αυτου του τύπου η διασκέδαση μας κέρασαν γλυκό με κορμό σοκολάτας και περιμεναμε ενα τέταρτο να σηκωθει ο υπεύθυνος απο την παρέα του για να μας κανει το λογαριασμό(?)

Σίγουρα με προβλημάτισε κ η συζήτηση που είχα στο τραπέζι για αυτου τπυ είδους τα μαγαζιά. Το συγκεκριμένο ειναι πανω απο τον μεσο ορο της ευρύτερης περιοχής σε οτι εχει να κανει με τις γεύσεις και το φαγητό γενικα αφου εξαιρέσουμε δραμι κ ενα δυο ακομη αλλα πάσχει σε πολλά άλλα σημεία που εχουν να κανουν με το τι προσφέρει στον εκάστοτε πελάτη. δεν εχει ταυτότητα και ειναι ειλικρινά κριμα. προσπαθηστε να μην το επισκεφθείτε Παρασκευή η Σάββατο αν θέλετε κατι ησυχο για φαγητό γιατί το πάρκινγκ ειναι δυσεύρετο και τα τραπέζια επισης ο κοσμος ειναι πολύς ο χωρος μικρος κ είναι ο ενας πανω στον αλλο με αποτέλεσμα να υπάρχει φασαρία κ να μην μπορεις να μιλησεις ουτε με τον διπλανό σου. Προτιμήστε το καθημερινές για κρασακι η κ Κυριακή μεσημέρι οπως μας ενημέρωσε ο σερβιτόρος που υπάρχει κ ζωντανή μουσική.

Ελπίζω να βοηθήσει κ η δικη μ κριτικη το ιδιο οπως βοηθούν τοσο καιρο και οι δικες σας εμας στην επιλογή της διασκέδασης μας?