Cafe - Restaurants - Χολαργός, Αθήνα

Αγαπητέ αναγνώστη, προτού διαβάσεις την κριτική, πρέπει να διευκρινίσω κάτι.
Ένα πράγμα κάνει το φαγητό/ποτό σου είτε hyper - masterpiece, είτε μετριότατο, είτε πολύ άσχημο. Αυτό είναι η ΠΑΡΕΑ και η διάθεση της. Γι' αυτό, να έχετε πάντα θετική διάθεση.

Το '' Μελιτίνι '' είναι ένα all-day bar, κατάλληλο κάθε στιγμή, και για κάθε περίσταση. Ιδανικό για ένα διάλειμμα μετά την δουλειά ή για να φέρεις τους φίλους σου να τα πείτε.

Η πιο πρόσφατη επίσκεψή μου έγινε Κυριακή βράδυ, μαζί με την παρέα μου 4 ατόμων.

Χώρος: 4 / 4.

ΤΟΡ Συμβουλή: Αν το επισκεφθείτε, ιδίως Σαββατοκύριακο, να ξέρετε πως είναι τελείως full, και γι' αυτό πρέπει ή να κάνετε κράτηση, ή να έρθετε από πολύ νωρίς

Ο χώρος έχει πολύ ζεστό περιβάλλον και είναι όμορφα διακοσμημένος ώστε να σου δημιουργεί το αίσθημα της θαλπωρής. Αλλά αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο απ' όλα και με έκανε να βάλω άριστα (4/4) σε αυτή την κατηγορία είναι το αυτόματο sunroof. Παρόλο σε βραδινές επισκέψεις μου αρκετά άτομα καπνίζουν, οι υπάλληλοι του καταστήματος το ανοίγουν για ελάχιστα δευτερόλεπτα ( για να μην παγώσουμε ) να φύγει ο καπνός ( χειμώνα ).
Αν το σκεφτείτε είναι χρήσιμο για every season...

Εξυπηρέτηση: 4 / 4.

Οι σερβιτόρες πολύ γλυκιές και ευγενικές, χωρίς να κολλάνε δίπλα σου μέχρι να αποφασίσεις τι θα πάρεις, όπως γίνεται σε αρκετές καφετέριες.
Καθώς ο κατάλογος έχει αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα, που λογικά θα σε κρατήσουν στην φάση της επιλογής για αρκετή ώρα, μπορείς να ρωτήσεις τους σερβιτόρους να σε κατευθύνουν. Αν όμως είσαι λάτρης ενός συγκεκριμένου ποτού / φαγητού που είναι σπάνιο ένα bar να μην έχει, τότε, απλά είσαι τυχερός.

Γεύση: 3 / 4.

( επισήμανα με * αυτά που παράγγειλα εγώ, τα υπόλοιπα η παρέα. )
Παραγγείλαμε:

== Καφές φίλτρου

== Croissant με γέμιση σοκολάτας.

== Τσάι Περγαμόντο

== Πίτσα Ελληνική ( Χωριάτικη ) *

== Κρασί Κόκκινο ( Ποτήρι ) *

== Sandwich με Σολωμό

O καφές αρκετά γευστικός, κανονική ποσότητα και σε καλή τιμή.
Το κρουασάν αρκετά μικρό, και με πάρα πολύ σοκολάτα που το κάνει λιγωτικό. Παραγγείλαμε και μια πίτσα για να έχουμε κάτι να τσιμπίσουμε. Η ποσότητά της ήταν σχετικά μικρή, αλλά η γεύση της ήταν πάρα πολύ καλή. Το κρασί ήταν όλα τα λεφτά, πολύ μεγάλη ποσότητα, και από τα πιο υπέροχα κρασιά που έχω πιεί. Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα. Επίσης, με κάθε κρασί σου προσφέρουν και ένα μπολ πατατάκια ή ξηρούς καρπούς. Το sandwich νόστιμο και χορταστικό.

Value for Money: 3 / 4

H αναλογία ποιότητας και ποσότητας / τιμής είναι φυσιολογική, χωρίς να πρέπει να πάρεις δάνειο για να εξοφλήσεις τον λογαριασμό.

Τέλος, είναι μια πολύ καλή επιλογή αν θέλετε να βρεθείτε με την παρέα σας και να μείνετε ικανοποιημένοι. Πας και ξαναπάς χωρίς να το βαρεθείς.

Ελπίζω να βοήθησα.