Cafe - Restaurants - Σύνταγμα - Κέντρο, Αθήνα

Η επίσκεψή μου στην καφετέρια " Public Café '' με την παρέα μου ήταν αρκετά ικανοποιητική, παρόλο που πρέπει να επισημάνω κάποια ελαττώματα.

Σάββατο βράδυ, τα περισσότερα καταστήματα, καφετέριες, bar, όλα full.
Όχι τόσο εύκολο να βρεις να κάτσεις κάπου, ιδίως με παρέα 5 ατόμων...

Ευτυχώς βρήκαμε θέσεις όταν μια παρέα έφευγε, αλλιώς.. θα πηγαίναμε στο πάρκο τρώγοντας σουβλάκι...

Χώρος: 4 / 4

Ο χώρος αρκετά όμορφα διακοσμημένος, με μια τελείως απογειωτική θέα. Ότι πρέπει για σου ανεβάσει τη διάθεση. Το μόνο disadvantage που υπάρχει είναι και απ' τα πιο συνηθισμένα: Το κάπνισμα (και ίσως η δυνατή μουσική)...
Αλλά δεν βαριέσαι; Δεν μπορείς να τα έχεις όλα δικά σου!

Εξυπηρέτηση: 2 / 4

Η εξυπηρέτηση γενικά σε αυτό το κατάστημα είναι πολύ ιδιόρρυθμη.
Άλλες φορές που έχω επισκεφτεί το κατάστημα, προτού καλά δεν έχω βγάλει το παλτό μου, με ρωτάνε '' Τι θα πάρετε; ". Hey, slow down!

Αφού δώσαμε την παραγγελία, περιμέναμε τα πράγματα να έρθουν.

Περιμέναμε 5 λεπτά.
Σκέψη: Οκ ακόμα ετοιμάζονται.

Περιμέναμε 10 λεπτά.
Σκέψη: Οκ, θα μπω στο Internet να μιλήσω με την κοπέλα μου. ΄Εχω full μπαταρία και powerbank.

Περιμέναμε 20 λεπτά.
Σκέψη: Οκ, 50% μπαταρία ακόμα. Never mind.

Περιμέναμε 30 λεπτά.
Σκέψη: Οκ, συνδέω powerbank. Τι να κάνουμε..

Περιμέναμε 40 λεπτά.
Σκέψη: A, τι στο καλό γίνεται! ? ~ 1 ώρα για ένα καφέ?

Ξαναπήραμε παραγγελία και μας είπανε ότι ΔΕΝ είχαν ενημερωθεί για την παρραγγελία μας πριν. Και λοιπόν, για να μην πολυλογώ, και πάλι...

5 λεπτά, 10 λεπτά, 20 λεπτά,

Άντε, ήρθαν επιτέλους...

Να ξέρετε πως πρέπει να είστε πολύ επιεικείς με το προσωπικό για να δώσετε παραγγελία.

Γεύση: 4 / 4

Πρέπει να ομολογήσω πως το menu είναι αρκετά καλά ταξινομημένο, με γεύσεις που αρέσουν σε όλους ( 9/10 άτομα ), οπότε οι περισσότεροι πελάτες δεν μπορούν να πουν ''όχι''. Είναι όλα πράγματα κλασσικά, all-day τύπου που σε αφήνουν ΠΑΝΤΑ ευχαριστημένο.

Παραγγείλαμε:
( με * επισήμανα τι παράγγειλα εγώ.

== Βάφλα με 3 μπάλες παγωτό, σοκολάτα και αμύγδαλα. * ( Μοιραστήκαμε )

== Καφέ Cappuccino * και φίλτρου.
( ένα ρόφημα ο καθένας)
== Τσάι Vanilla - Caramel και Lemon

== Και τέλος ένα Club Sandwich. * ( Μοιραστήκαμε )

Η βάφλα τραγανή ναι νόστιμη, ο καφές μου εξίσου νόστιμος αλλά η ποσότητα ήταν λίγο μικρή. Το Club πολύ πλούσιο και γευστικό, δυστυχώς όμως μόνο αν το φάει ένας θα χορτάσει. Τα άλλα ροφήματα η παρέα μου είπε πως ήταν καλά.

Value for Money: 2 / 4

Σχέση ποιότητας & ποσότητας / τιμής: Αρκετά τσιμπημένο. Θα ήλπιζα και το πορτοφόλι μου να έμενε χαρούμενο. Ευτυχώς όμως πέρασα καλά.

Θα ξαναπήγαινα ευχαρίστως στο κατάστημα, αλλά ελπίζω την επόμενη φορά το προσωπικό να είναι λιγότερο αδιάφορο. Σας το συστήνω για εσάς και την παρέα σας.

Ελπίζω να βοήθησα.