Μεζεδοπωλεία - Ηλιούπολη - Καρέας, Αθήνα

Επίσκεψη Σάββατο βράδυ 13/2/2016

Όμορφα διαμορφωμένος με απλά και οικονομικά υλικά, αλλά πολύ αρμονικά συνδυασμένα μεταξύ τους.

Η εξυπηρέτηση άμεση και φιλική. Ο κύριος που έπαιρνε παραγγελίες ήταν πολύ ευγενικός και επεξηγηματικός!

Αρκετά καλό value for money, με την έννοια των καλών τιμών σχετικά με την ποσότητα κυρίως.

Εδώ δυστυχώς τα χαλάσαμε! Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι καθόλου φανατικός του φαγητού φούρνου, αλλά τα εξαιρετικά σχόλια στο site με έπεισαν να δοκιμάσω αυτή την διαφορετική πρόταση!
Αποτέλεσμα μέτριο, καθώς ενώ κανένα πιάτο δεν ήταν κακό, εντούτοις και κανένα δεν μας ενθουσίασε ώστε να το ξανατρώγαμε ευχάριστα.
Πήραμε:
- Σαλάτα (Μέτρια)
- Πατάτες σαν τηγανητές(ωραίες ήταν)
- Παστουρμαδόπιτα (δεν μου άρεσε η έντονη παρουσία μπαχαρικών και ότι είχε λευκό τυρί μέσα)
- Κοτόπουλο στο πήλινο( ωραίο, αλλά με πολύ έντονα μπαχαρικά και εδώ)
- Μοσχαράκι με πουρέ και σάλτσα εσπεριδοειδών (αυτό ήταν πρωτότυπη γεύση ομολογουμένως και αρκετά καλό σαν εκτέλεση)

Συμπέρασμα
Το μαγαζί χρησιμοποιεί πολλά και διαφορετικά μπαχαρικά στα φαγητά του, τα οποία καλύπτουν τις υπόλοιπες γεύσεις. Επίσης το ένα πιάτο έχει πολύ έντονο το α μπαχαρικό και το άλλο το β, γεγονός που δημιουργεί ένα αταίριαστο γευστικά αποτέλεσμα όταν θέλεις να συνδυάσεις πιάτα. Γενικότερα αν εξαιρέσεις την έντονη παρουσία μπαχαρικών τα πιάτα ανέπεμπαν "σπιτικότητα" με τα καλά και τα κακά της.

Γενικώς δεν έμεινα ικανοποιημένος και διαψεύστηκαν πανηγυρικά οι μεγάλες προσδοκίες μου. Δεν θα ξαναπήγαινα!

2016-03-08 17:04:15

Θα ηθελα πραγματικα να σας ςυχαριστησω για την επισκεψη σας στο καταστημα μας αλλα και για τη διαθεση σας να γραψετε για εμας

Οσο και να με στεναχωρει πραγματικα καταλαβαινω οτι ειναι ανεφικτο οι γευσεις απο οποιοδηποτε μαγαζι να αρεσουν σε ολους. Γιαυτο και βλεπουμε διαφορες στις αποψεις των χρηστων

Εχετε απολυτο δικιο για τα μπαχαρικα ειναι βαση για τη μαγειρικη μας αν και κατα τη δικη μου αποψη ειναι τοσο οσο.

Αλλα ειπαμε η γευση ειναι ενα πραγμα καθαρα υποκειμενικο

Παρολα αυτα πραγματικα θα ηθελα να σας ευχαριστησω μονο και μονο για τον χρονο που διαθεσατε για να δοκιμασετε την κουζινα μας

Με εκτιμηση
ΤΑ ΦΟΥΡΝΟΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ

2016-03-17 09:55:51

Οφείλω να σας συγχαρώ για το τρόπο που ατνιμετωπίζεται τα σχόλια του κοινού!
Προσπάθησα να πω τη γνώμη μου αναδεικνύοντας τα κατά τη δική μου άποψη θετικά και αρνητικά στοιχεία της εμπειρίας μου.
Δυστυχώς ξέχασα να αναφερθώ στο κέρασμα στο τέλος(αναφέρομαι στον παγωμένο χαλβά) το οποίο ήταν εκλπηκτικό σαν ιδέα, αλλά και σαν εκτέλεση. Σϊγουρα μέσα στα καλύτερα γλυκα που έχω δοκιμάσει!