21 Μάρ 2016

Τους τελευταιους μηνες εχω την τυχη να επισκεπτομαι πολυ συχνα τη συμπρωτευουσα, οποτε η χαρα μου μολις ειδα οτι "επεκταθηκαμε" προς Βορρα ηταν πολυ μεγαλη.

Εκανα μια μεγαλη ερευνα γιατι ηθελα να βρω καλο φαγητο και περιβαλλον, βρηκα λοιπον σε ενα deal site προσφορα για το Αρωμα πολης ειδα τις φωτογραφιες και το μενου και αγορασα μερικα κουπονια.

Την πρωτη μας επισκεψη την καναμε λιγες μερες πριν τα Χριστουγεννα ειμασταν 5 ατομα και θα σας μιλησω για αυτην, παροτι ακολουθησαν και αλλες.
Πηραμε λοιπον πατατες τηγανιτες με αυγα(νγευστικοτατο στην απλοτητα του), φετα μελωμενη(τη μεγαλη μου αγαπη, αρκετα νοστιμη), σαρμα με λαχανο(ιδανικη γευση για μενα, λιγο μικρη η μεριδα), πολιτικη σαλατα(δε μας ενθουσιασε, ηταν το μονο που εμεινε), τζατζικι (ελαφρυ και δροσερο), γιαουρτλου κεμπαπ (ζουμερο) και σουτζουκακια σμυρνεικα (αρωματικα, αψογα).

Ο χωρος ειναι ωραιος ατμοσφαιρικος, χωρισμενος σε δωματια με ανετα καθισματα, μεγαλα τραπεζια, με επαρκη αποσταση μεταξυ τους ουτως ωστε να μπορει κανεις να συζητησει με τη παρεα του, το μονο που θα ηθελα ειναι λιγο πιο δυνατο το φωτισμο
. Ειναι σε κεντρικοτατο σημειο της πολης, οποτε αντιλαμβανεστε οτι το παρκιγκ ειναι μαλλον αδυνατον.

Η εξυπηρετηση αψογη χαμογελο ευγενια και ταχυτητα, προσωπικα δε νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο, αν δε συνδυαζεται με επεξηγηση και αληθινη διαθεση να μεινει ευχαριστημενος ο πελατηςαξιζουν συγχαρητηρια το 4αρι απλοχερα.
Τα παραπανω εαν δεν ειχαμε το κουπονι θα κοστιζαν περιπου 10 ευρω το ατομο, οποτε αντιλαμβανεστε οτι ειναι πολυ καλο το vfm.
Προτεινεται σιγουρα απο μενα και μπορει να με βρειτε κανενα σαββατοκυριακο καπου εκει γυρω.

Περιμενω με ανυπομονησια πολλες πολλες κριτικες για τη Θεσσαλονικη.... και ευχομαι να επεκταθουμε και σε αλλες μεγαλες πολεις. Καλη αρχη!!

21 Μάρ 2016

TOMIE