02 Απρ 2016

καταρχας γιατι δεν το περιμενα.

Ειμασταν παρεα 8 ατομων με κρατηση. Δεν πηραμε πολλα πιατα δεδομενου οτι ημασταν 8 ατομα και δεν φυγαμε πεινασμενοι αλλα οχι και υπερχορτατοι

Η παραγγελια μας ειχε τα εξης

Φάβα «αλλιώτικη» με σύγκλινο Μάνης & καραμελωμένα κρεμμύδια γευστικη οχι μεγαλη ποσοτητα

Χειροποίητες ραβιόλες με φέτα σε σάλτσα από μπριάμ λαχανικών. Αριστο.

Πουγκί με μανούρι, παστουρμά, κατσικίσιο τυρί, πιπεριά Φλωρίνης. Παρα πολυ ωραιο

Μανιάτικο hot-dog με λουκάνικο & καραμελωμένα κρεμμύδια σε σάλτσα κόκκινης πιπεριάς. Απλα καλο

ΜάνηΜάνη με μαρούλι, ρόκα, vinaigrette λιαστής ντομάτας & μανούρι Αριστη.

Κυριως πηραμε 7 πιατα καθως ειχαμε και 2 παιδια αλλα ισως επρεπε να παρουμε 8 γιατι ηταν μετριες σε μεγεθος και τα πρωτα δεν ηταν πολλα για 8 ατομα.

Κριθαρότο με τρία είδη μανιταριών & λάδι τρούφας. Εξισου τελειο

Χυλοπίτες με κοτόπουλο, σπαράγγια, λιαστή ντομάτα, κολοκύθια & φρέσκο βασιλικό. Πολυ καλο

Μανιάτικες Τσουχτές με σύγκλινο, μανιτάρια, καβουρδισμένη μυζήθρα,
σκεπασμένες με χωριάτικο τηγανητό αβγό. Δεν μου αρεσε πολυ ηταν στεγνο δεν ειχε σαλτσα

Χοιρινό ‘’φρικασέ’’ με σέσκουλα, μυρώνια, καυκαλήθρες
& κρέμα σελινόριζας σε σάλτσα από αυγολέμονο. Πολυ καλο αλλα το πηραν 2 αντρες και νομιζω οτι ηταν μικρη η μεριδα

νερο και 1 μπουκαλι κρασι.

Ολα τα παραπανω 186.00ευρω. Το περιβαλλον δεν εγραψα ηταν καλο και τα τραπεζια ανετα. Επισης η εξυπηρετηση οπως πρεπει και χωρις οχλαγωγια και πολυ σκοτεινο.
Ολα αυτα στα Plus. Εμεις ειχαμε στην παρεα και ενα καροτσι που ειχαμε ζητησει χωρο εκ των προτερων και οντως ειχαμε αλλα εχει το μειονεκτημα οτι το σηκωνεις στις σκαλες.

Συμπερασματικα καποια κυριως ηταν εξαιρετικα. Αν και οι ποσοτητες ηταν λιγο περισσοτερες το value for money Θα ηταν 4.

02 Απρ 2016

GIOMA