04 Μαι 2016

Hola!!

τι κανετε καλε;; χαθηκαμε αλλα οι δουλειες ηταν πολλες και ο χρονος λιγος.. τα λεφτα ακομα πιο λιγα με τοσες γιορτες και γενεθλια που περασαν στο ενδιαμεσο για να παμε καπου.. τελος καλο ομως και ολα καλα! ειμαι παλι εδω και μαλιστα με προσφατη κριτικη, εχτες επισκεφτηκα το εν λογω μαγαζι και τωρα ξαπλωμενη στο καναπε μου σας λεω τη γνωμη μου! οσοι πιστοι διαβαστε!!

αργα εχτες λοιπον, γυρω στις 3 και κατι επισκεφτηκα το μαγαζι, υστερα απο βραδυνη βολτα..

για τη διακοσμηση λιγα θα πω: απλα ιδιαιτερη, πολυ λαμε στοιχειο, τεραστιος πολυελαιος, γενικοτερα δεν θα ελεγα οτι ταιριαζει σε μενα ή το χωρο.. αλλα οκ, καθομαι ανετα.

δωσαμε τη παραγγελια μας σε μια ευγενικη κοπελα, πολυ τυπικη και γρηγορη στο να ερθει και ναμας φερει τα στρωσιδια μας. αλλα οπως ειπα, τυπικη. μωρε να σας πω κατι; μ αρεσουν περισσοτερο τα μαγαζια που εχουν μια πιο ιδιατερη σχεση με το κοσμο, δε το χρεωνω ομως αυτο σαν μειον του μαγαζιου γιατι δεν ειναι αυτος ο χαρακτηρας του.

παραγγειλαμε μια πιτσα 4 κομματιων, με 4 τυρια, ραβιολι με σπανακι και κοκκινη σαλτσα, μακαροναδα με μανιταρια και ενα σουφλε με καιμακι παγωτο για το τελος.
τα φαγητα ηρθαν σχετικα γρηγορα, και η πιτσα ηταν καταπληκτικη! τραγανη ζυμη, οσο πρεπει λεπτη. τα μακαρονια και τα ρσβιολι ομως ηταν απογοητευση.. τα ραβιολι ηταν μαλλον καταψυγμενα και ανοστα και η μακαροναδα επλεε απο τα μανιταρια και νερο αρωματισμενο απο τη σαλτσα.. το σουφλε ηταν το κλασικο που σου σερβιρουν παντου, το καιμακι του τιποτα το ιδιαιτερο.

στο κεφαλι πληρωσαμε καπου 12€, οχι πολλα σε σχεση μ αυτα που πηραμε αλλα οταν τα 2 απο τα 4 πιατα δεν τρωγονται (και βλεπει κ ο σερβιτορος οτι ηταν σχεδον αθιικτα) θα επρεπε τουλαχιστον να ρωτησει αν κατι πηγε στραβα και κατα τη ταπεινη μου γνωμη να μην τα χρεωσουν..

θα ξαναπαω σιγουρα γιατι ειναι ενα μαγαζι σιγουρα ανοιχτο ολη την ωρα αλλα δε θα παρω ραβιολι ή οποιο αλλο ζυμαρικο σιγουρα!!

04 Μαι 2016

eleutheria86