Ιταλία - Ιλίσια - Χίλτον, Αθήνα

Επανέρχομαι με νέα κριτική γι'αυτο το εστιατόριο γιατι πραγματικά αξιζει τον κοπο να επαινουνται προσπάθειες που μένουν σταθερές δεν επαναπαύονται στις δάφνες τους και προσπαθουν πάντα για το καλύτερο.

Για εμένα λοιπόν αυτό το εστιατόριο είναι στα τοπ 5 της Αθήνας. Σίγουρα υπάρχουν εστιατόριο με καλύτερο φαγητό, σιγουρα υπάρχουν εστιατόρια με καλυτερη θέα αλλά πιο επαγγελματιες με κεφαλαία γράμματα από τους ανθρώπους του oroscopo δεν θα βρειτε. Από τοτε που εγραψα την πρωτη μου κριτικη έχουμε πάει τουλάχιστον 6-φορές. Για το φαγητο δεν θα μιλήσω, εξαιρετικό, πλούσιο, ο, τι και να εχουμε παρει καλομαγειρεμενο, νοστιμο με καλα υλικα.
Αυτο που πραγματικά μου έκανε εντυπωση ειναι ο επαγγελματισμος των ανθρωπων αυτων και το ποσο αγαπουν αυτο που κανουν.

Μία μέρα μου ηρθε μηνυμα στο email Μου οτι εκαναν βραδια γευσιγνωσιας για τρεις ημερες. Πηρα διστακτικα την τελευταια στιγμη θεωρωντας οτι θα μου αρνουνταν γιατι θα ειχαν συμπληρωσει. Πόσο εξω επεσα!!! Οι ανθρωποι μου προτειναν αν δεν με εξυπηρετουσαν οι ημερες να παω και αλλη μερα που δεν περιλαμβανοταν στις δοθεισες ημερομηνιες. Μετα την πρωτη εκπληξη πηγα στο εστιατόριο και εκει τυχαμ εξαιρετικης αντιμετωπισεως. Φοβαμαι λιγο τα γευματα με κουπονια ή με κάποια προσφορά γιατι λυπάμαι που θα το πω αλλα δεν εχουν αποκτησει ακομα όλοι οι επαγγελματιες την κουλτουρα του να προσελκυσεις καποιον στο καταστημα σου με μια προσφορα για να τον κανεις πελατη. Για μια ακομα φορα όμως αποδειχτηκε οτι και στην κριση αυτοι που επιβιωνουν και που θα επιβιωσουν θα ειναι οι αξιοι επαγγελματιες σαν τους ανθρωπους του Oroscopo.

Oι ανθρωποι λοιπον μας έδειξαν αν μας αρεσε το τραπεζι μας, μας το αλλαξαν οταν το ζητησαμε, μας ενημερωσαν οτι δεν υποχρεουμαστε να παρουμε τιποτα αλλο περαν των πιατων της γευσιγνωσιας. Ενταξει με ειχαν κερδισει και απο παλια αλλα για μια φορα ακομα απεδειξαν οτι οι ανθρωποι αξιζουν για να τους επιλεγεις. Και οι σουπες κερασμενες οπως παλια, και το δευτερο κρασακι ηρθε ενω δεν ειχαμε καλα καλα τελειωσει το πρωτο και τα γλυκα δωρο και λιμοντσελο και μαστιχες με ολοκληρα τα μπουκαλια στο τραπεζι μας. Σε καποια στιγμη μας ρωτησαν αν μας αρεσε το φαγητο. Ο συζυγος ειχε παρει τα καινουρια τους ραβιολια. Ηταν πεντανοστιμα. Εγω τις ταλιατελες με τα μοσχαρισια μαγουλα. Μονο και μονο επειδη ειπα οτι δεν μου πολυαρεσε ο λιγος αρακας που υπηρχε στο φαγητο (θεμα προσωπικου γουστου και μονο -κατα τ'αλλα το φαγητο ηταν λουκουμι)ο σερβιτορος προσφερθηκε να μου το αλλαξει. Ποιο? το πιατο της δωρεαν γευσιγνωσιας.

Τι να λεμε τωρα....... Οι ανθρωποι ειναι χρονια μπροστα.
Ξαναπηγαμε και αλλη φορα κλεινοντας τραπεζι μεσω του ask for food. Tην ιδια αντιμετωπιση και τοτε. Πηγαμε και χωρις να εχουμε κλεισει τραπεζι. Το ιδιο. Σταθερη σταση, σταθερη ποιοτητα φαγητου, εξυπηρετησης, επαγγελματισμου. Πιο σταθερη αξια όμως ο κυριος Δημήτρης που θελει να σε βλεπει στο εστιατοριο του σταθερα και οχι σαν αρπαχτη.

Εγω λοιπον για το μονο εστιατοριο που αποφασισα να ξαναγραψω κριτικη για να επιβεβαιωσω και να βελτιωσω και λιγακι την παλια μου κριτικη είναι μονο για το oroscopo γιατι αξιζει πραγματικα και ο μονος λογος που δεν του βαζω 4αρι και στο χωρο ειναι γιατι έχω κολλημα να βαζω το 4αρι σε κατι που να εχει εξαιρετικη θεα ή να ειναι διπλα στη θαλασσα ή κατι τετοιο. Κατα τ'αλλα οι ανθρωποι ειναι ΑΨΟΓΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ. Συγχαρητήρια για εσάς oroscopoοικογένεια και κριμα για εμας που μένουμε Πειραια και δεν μπορουμε να ερχομαστε πιο συχνα. Συνεχιστε την εξαιρετικη δουλεια.

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη kellyvag.