09 Μαι 2016

Πεμπτη μεσημερι ξεκινησαμε για τη γιαγια Ελλισαβετ, που την βρικαμε κλειστη?! Ενας απο την παρεα προτεινε σαν εναλλακτικη το κουτουκι του Αντωνη, σε ενα στενακι στην π. κοκκινια κοντα στην θηβων, αν δεν το ξερεις το προσπερνας, καθως προκειται για μια παλια μονοκατοικια. ΤΙποτα δεν σε προδιαθετει γιαυτο που θα αντικρυσεις, ταξιδι πισω στο χρονο να το πεις? Βολτα στο μοναστηρακι να το πεις? Παντως σιγουρα θα περασεις αρκετη ωρα να θαυμασεις ολα τα παλαια αντικειμενα που εχει μαζεψει ο ιδιοκτητης τοσα χρονια. Εχει ενδιαφερον να πας εστω για μια φορα να δεις αυλες με πλακακια και επιπλα του παλιου καιρου, σιγουρα ειναι κατι το διαφορετικο.

Τωρα στο φαγητο, θελαμε να κινηθουμε σε ψαρικα μετα την κρεατοφαγια του πασχα. Ατομα 3 και μισο(παιδακι) πηραμε μια βραστα λαχανικα, φαβα, πατατες τηγανιτες, γαυρο τηγανιτο, καλαμαρακι γονο, σουπια ψητη, μπακαλιαρακια φρεσκα και 3 μπυρες. Τα φαγητα ηταν καλα, χωρις να ειναι κατι το ιδιαιτερο, ομως μπορει καποιος να φαει ικανοποιητικα.

Τωρα στην εξυπηρετηση χαλαρος και με φιλικη διαθεση και για συζητηση ο ιδιοκτητης, αλλωστε 2 παρεες ειμασταν, το κλου της ημερας ηταν οταν ζητησαμε λογαριασμο και προφορικα μας ειπε, εγω με 50 ευρω ειμαι ενταξει εσεις?!!!!!!
ΚΟκαλο εμεις, αλλα το πηραμε στην πλακα. Θα επισημανω και εγω την ελλειψη καταλογων και αποδειξεων, που δεν εβγαλα συμπερασμα αν ειναι αποτελεσμα νοοτροπιας κατι σαν δεχομαι στο σπιτι μου τους φιλους μου χαλαρα, η κρυβει σκοπιμοτητα? Παντως σαν συνολικη τιμη αυτα που πληρωσαμε δεν δειχνουν διαθεση εκμεταλευσης.

Λεω να ξαναπαω για μια δευτερη γνωμη. Στο εσωτερικο του σπιτιου ειδα και ενα τζακι που θα ειναι ωραια το χειμωνα.

09 Μαι 2016

rene x2