Ψαροταβέρνες - Γλυφάδα, Αθήνα

Γεύση έβαλα 3 διότι εγώ την γεύση την τοποθετώ ανάλογα και με τα υπόλοιπα (αυτό που λέμε σχέση τιμής-ποιότητας) και θα πρέπει να ξέρεις τι σου υπόσχεται ένα μαγαζί, αν το τηρεί και να εκτιμάς την προσπάθεια κάποιου στην συγκεκριμένη περίπτωση νέου που κάνει την προσπάθεια να έχει επιχείρηση το 2016 στην Ελλάδα...

Καταρχήν οι μερίδες του είναι πραγματικά μεγάλες και ο κατάλογος είναι σύντομος και με αυτά που λες απαραίτητα.. ψωμάκια περασμένα για λίγο από την σχάρα μαζί με ντιπάκι ταραμοσαλάτας, εμείς πήραμε 2 σαλάτες μια χωριάτικη και μια πράσινη πολύ ωραίες δροσερές και μου άρεσε που τις έφεραν σκέτες μαζί με όλα τα παρελκόμενα τους ξεχωριστά (αλατοπίπερα, λάδι, ξύδι, ρίγανη, λεμόνι) να τα βάλει ο καθένας με τα γούστα του, ταραμοσαλάτα πολύ καλή επίσης, γαύρο μαρινάτο απλά καλούτσικος, κυδώνια(τα οποία δεν ήταν καθόλου καλά τον φωνάξαμε του το είπαμε και με πολύ ωραίο τρόπο το δέχτηκε μας ζήτησε συγνώμη πήρε το πιάτο και φυσικά μας είπε ότι θα αφαιρεθούν από τον λογαριασμό μας ok δεν είμαστε και ψείρες αυτό μπορεί να συμβεί και σε εστιατόριο υψηλών προδιαγραφών άλλωστε το θέμα όμως είναι η αντιμετώπιση), συνεχίζω μία σαρδέλες(φυσικά σχάρας και εννοείτε όχι φιλεταρισμένες όπως συνηθίζεται αλλά νοστιμότατες και ωραία ψημένες και πραγματικά πλούσιες σε ποσότητα), καλαμάρι ψητό επίσης πολύ ωραίο, γαρίδες ψητές υπέροχες και μία γλώσσα που την ζητήσαμε ψητή και ήταν όνειρο και ως προς την φρεσκάδα και ως προς το ψήσημο του μάστορα.. Επομένως γευστικά μείναμε ικανοποιημένοι και χορασμένοι!!

Εξυπηρέτηση ταχύτατη μεν άλλα φανερά άπειρη καθώς ας πούμε αφού μας έφεραν ότι παραγγείλαμε στο τέλος τέλος ήρθαν οι σαρδέλες μετά από κανά 2 επισημάνσεις στο παιδί που μας εξυπηρετούσε(ήταν φανερό ότι είχαν ξεχαστεί) και σίγουρα αν ήμασταν λίγο πιο απαιτητικοί νομίζω θα του λέγαμε άστο μεγάλε κάποια άλλη φορά τώρα φάτες εσύ.. Για την ιστορία στο τέλος με τον λογαριασμο μας έφεραν και λικέρ μαστίχα!

Χώρος εντάξει το γράφει και η ταμπέλα Ιχθυοπωλείο μην περιμένετε τίποτα που θα σας μείνει αξέχαστο, σε μια πολύ ήσυχη γειτονιά της Γλυφάδας παρκάρεις σχεδόν απ' έξω, άνετα τραπεζάκια έξω στο μεγάλο πεζοδρόμιο με την απαραίτητη απόσταση τα τραπέζια μεταξύ τους, τουαλέτες και εσωτερικό πεντακάθαρο όλα μια χαρά!
value for money το λες αν σκεφτείς ότι όλα ήταν γενναιόδωρα σε ποσότητα, ότι φας το έχεις διαλέξει εσύ από τον πάγκο της ημέρας, φρεσκότατα και ο λογαριασμός στο σύνολο 69,10 €