Μεζεδοπωλεία - Αγ. Βαρβάρα, Αθήνα
Αυγ

Καλεσμενοι στο Δραμι το προηγουμενο Σαββατο. Μας καλεσε ενας φιλος μας που το μαγαζι αυτο ειναι στα top των προτιμησεων του. Εμεις μενουμε Χαλανδρι οποτε ειπαμε οτι για να επιμενει τοσο σημαινει οτι αξιζει τον κοπο.

Δε θα μακρυγορησω γιατι σημασια εχει μονο η ουσια!!
Ξεκιναω απ´το καλυτερο κ πιο σημαντικο: Η ΓΕΥΣΗ!!!
Απολαυση, παραδοση, πρωτοτυπια, ποιοτητα ειναι καποιες απ´τις λεξεις που θα μπορουσαν να προσδιορισουν αυτα που μου ηρθαν στο μυαλο καθως δοκιμαζαμε τα πιατα που ερχοντουσαν σταδιακα στο τραπεζι. Και συμφωνησαν και οι υπολοιποι της παρεας που δοκιμαζαν για πρωτη φορα. Μπραβο, μπραβο, μπραβο!! Γιατι ειναι πολυ δυσκολο στις μερες μας μια επιχειρηση να κρατησει την ποιοτητα σε τετοιο επιπεδο.
Εξυπηρετηση: θα τους παρω με τη σειρα. Η κοπελα που μας υποδεχτηκε, αναρμοστα ντυμενη για το επιπεδο που θελει να παρουσιασει το μαγαζι, δηλαδη ενος συγχρονου κ πειραγμενου μπακαλικου(στην παρεα μας υπηρχαν ανθρωποι απο κηφισια, ψυχικο το οτι ειναι στην Αγια Βαρβαρα το μαγαζι ειναι ενας λογος να δωσουν μεγαλυτερη βαρυτητα σ´αυτο το κομματι), κολλησε οταν της ειπαμε οτι δε μας αρεσει το τραπεζι και της πηρε χρονο μεχρι να σκεφτει να μας τακτοποιησει. και αν ηταν γεματο δε θα μας πειραζε αλλα το μαγαζι δε γεμισε ποτε. Ηταν κατι που μας ενοχλησε. Ο σερβιτορος ευγενικος αλλα μερικες φορες αφηρημενος κ λιγο "αδιαβαστος". Η κοπελα στη παραγγελια ευγενικη και εξυπηρετικη.

Ο χωρος τωρα, τα εξωτερικα τραπεζια ειναι σε πλατεια. Νομιζεις οτι εισαι σε βεραντα. Οταν μπηκαμε μεσα για να χρησιμοποιησουμε τη τουαλετα μετανιωσαμε που δε καθισαμε μεσα. Υπεροχο σκηνικο!! Ηταν λες κ ειχαν βαλει τραπεζια στο μαγαζι του μπακαλογατου. Κατι πολυφορεμενο αλλα απ´οτι ενημερωθηκαμε ειναι πολλα χρονια μαγαζι οποτε πρεπει να ειναι απ´τα πρωτα μαγαζια που καθιερωσαν αυτο το στυλ.
Τελος, οι τιμες ηταν πιο φθηνες κ φουρνους που εχουμε στη κηφισια!!
Ξανα μπραβο σας!!

Σε γενικες γραμμες το βαζουμε στη λιστα με τα καλυτερα εστιατορια που εχουμε φαει. Ο επιχειρηματιας δειχνει οτι ειναι αρκετα ψαγμενος κ πρωτοπορος για την τοτε εποχη που ανοιξε το μαγαζι κ συνεχιζει να κραταει αυτο το επιπεδο. Σιγουρα εχει δουλεψει κουζινα αλλα κριμα που δεν εχει δουλεψει ως σερβιτορος γιατι ετσι θα μπορουσε να τελειοποιησει το μαγαζι!!
Οπως κ να εχει εμεις θα ξαναπαμε, γιατι τετοιο φαγητο δε βρισκεις ευκολα!!