10 Δεκ 2016

Κυριακή πεινασμένοι ψάχνουμε στο χαλάνδρι σε κριτικές για μαγαζι και πεφτουμε στο παλιο ταχυδρομείο. λεμε ωραια τα γραφουν οι αλλοι ας το δοκιμάσουμε.
Θα ξεκινήσω με τον χωρο εξυπηρέτηση και το οικονομικο μέρος. Ολα ηταν πολυ καλα τα παιδια χαμογελαστα ο χωρος ωραιος λιγο κοντα τα τραπεζια αλλα οχι ενοχλητικά. Για αυτα που πήραμε μας βγηκε περιπου 10 ευρω το ατομο.
Επειδη ειμαι καλοφαγάς τα πιάτα μου φάνηκαν μικρα, τωρα οσο βαθια και να ειναι ειναι μικρα, δεν ειναι για να σκασεις στο φαγητο μαλλον αλλα να συνοδεύσεις κουλτουριαρικα το τσιπουρο σου και να αγναντευεις το υπερπεραν!
Πηραμε μια σαλατα πολιτικη, δεν καταλαβα ακομα τι ειχε, η βαση ηταν ενα λάχανο τουρσι ισως κατι τετοιο. Θα ηθελα να έχει κι αλλες επιλογές, μια πρασινη η ντοματα ας πουμε.
Ανθοτυρο με μαρμελαδα, σαν ποσοτητα καλη αλλα σαν γευση δεν μπορω να πω οτι τρελάθηκα με τον συνδυασμο αυτο.
Ντακος νομιζω καλος γευστικος αλλα και παλι οταν καθεστε 6 ατομα και περιμενετε πεινασμενοι και σου ερχεται ενα μικρο πιατακι, αρχιζεις και βλέπεις τους αλλους στην παρεα σου σαν τα western ετοιμος να μονομαχίσεις για μια μπουκιά!
Πατατες φουρνου, δεν μου αρεσουν που δεν μου αρέσουν νομιζω οτι ηταν ξαναζεσταμένες, μαγαζι χωρις πατατες τηγανητες λιμάνι χωρις καράβια(δικο μου)!!
Κολοκυθακια παστουρμα, και αυτο το πιατο μέτριο, θα ηθελα ο παστουρμας να ειναι σε φετες οπως ειναι κανονικα οχι ψιλοκομμένος
Χοιρινη τηγανια, δεν ειναι η ριγανατη, σαν να εχει μια σαλτσα αλλα σαν γευση νομιζω οτι αυτο ηταν το καλυτερο σε σχεση με τα υπολοιπα.
Μπουγιουρντι, πολυ σαλτσα πολυ ανακατεμενο πολυ θαμπο πιατο δεν ξερω. Θα ηθελα μια πιο απαλη κοκκινη σαλτσα και τα κομματια κρέατος να ξεχωριζουν. δεν ειναι της γευσης μου γενικα αλλα θα μπορουσε να με ειχε εντυπωσισει αν ειχε φτιαχτει διαφορετικα.
Και το κοτσι που το βαλαμε στην μεση, και αυτο ηταν γευστικα πολυ καλο πιατο με μια σαλτσα μαλλον μπαρμπεκιου νομιζω.
Σε γενικες γραμμες αν ηταν δικο μου μαγαζι θα εβαζα λιγα παραπανω ορεκτικα, οπωσδηποτε φρεσκιες σαλατες και πατατες τηγανητες και θα αλλαζα την γευση στα ηδη υπάρχοντα ορεκτικα. Τωρα για την ποσοτητα ειναι καθαρα θεμα του μαγαζιου, τα πιατα ειναιι κοντα στα 5 ευρω αλλα το να το βαλεις 7 ευρω και να ειναι μεγαλυτερο εγω παλι θα το πληρωνα. Ειναι κριμα γιατι σε γενικες γραμμες ειναι ωραιο μαγαζι, αλλα η γευση δεν το υποστηριζει.
Υ. Γ. ειχε και καποια θαλασσινα τα οποια δεν τα δοκιμασαμε, ισως εκεινα να ειναι πιο ωραια.

10 Δεκ 2016

nooloon