05 Ιούλ 2017

Οι βαθμολογίες αυτής της κριτικής δεν προσμετρώνται πια στην συνολική βαθμολογία του εστιατορίου. πιο πρόσφατη κριτική

για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη lagas.

Το όνομα του μαγαζιού φαντάζει λίγο περίεργο για το είδος της κουζίνας τους. Ηπειρώτης να σερβίρει θαλασσινά;
Λιγάκι ασυνήθιστο..

Ήταν η πρώτη φορά που θα επισκεπτόμασταν αυτό το μαγαζί και προτιμήσαμε να καθίσουμε απέναντι ακριβώς, εκεί που έχουν βγάλει τραπεζάκια δίπλα στη θάλασσα.

Ο κατάλογος, ιδιαίτερα καλαίσθητος, καμία σχέση με αυτούς που έχουμε δει σε διάφορες ψαροταβέρνες όλα αυτά τα χρόνια.

Υπάρχουν 3 μενού, στο στυλ που έχει καθιερώσει το La Pasteria εδώ και χρόνια.

Διαλέξαμε το δεύτερο μενού των 28 ευρώ το οποίο είχε μία σαλάτα επιλογής, τηγανιτές πατάτες, μια επιλογή ανάμεσα σε καλαμαράκια τηγανιτά, γαύρο τηγανητό και σαρδέλες ψητές.

Στο μενού των 28 ευρώ περιλαμβάνεται και γλυκό ή φρούτο.

Αυτά τα έτοιμα μενού τα θεωρώ πολύ έξυπνη σκέψη και για να μαι ειλικρινής τα βλέπω πρώτη φορά ταβέρνα.
Εκτός από τα ψάρια με το κιλό υπάρχει επιλογή της μερίδας χωρίς να αναγκαστεί κάποιος να πληρώσει 45 ευρώ για να φάει κουτσομούρες ή λιθρίνια.

Για παράδειγμα, αν δεν κάνω λάθος, η μερίδα κουτσομούρες είναι στα 11 ευρώ.

Σε γενικές γραμμές δεν έχουμε κάποιο παράπονο από τη γεύση και την ποιότητα αυτών που φάγαμε.
Στο τέλος μας εφεραν καρπούζι και πεπόνι.

Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι και θέλουμε να ξαναπάμε γιατί πραγματικά η τοποθεσία και η εξυπηρέτηση είναι κατι ξεχωριστό.

Μία παρατήρηση μόνο, να προσέξουν λίγο τα τηγανητά τους, να έχουν λιγότερο λαδι.

Kαταρχην θελουμε να σας ευχαριστησουμε για τα καλα σας σχολια.
'' ο ηπειρωτης'' ειναι μια οικογενειακη επιχειρηση που λειτουργει απο το 1972 και συνεχειζουμε ολοι οι οικογενεια και προσπαθουμε να ικανοποιησουμε οσο γινεται δυνατον καλυτερα απο (ποιοτητα - τιμες-ποσοτητα) στον δυσκολο καιρο που διανιουμε ολοι μας.
Η καταγωγη μας ειναι απο την πρεβεζα και οπως γνωριζετε η πρεβεζα ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα μερη οπου εχει αφθονια σε ψαρια και κυριος σε θαλασσινα.
οπως η γιορτη σαρδελας που εχει καθιερωθη σε πολλα μερη της ελλαδας...... απο την πρεβεζα ξεκινησε πρωτα και σιγα σιγα καθιερωθηκε σε παρα πολλα μερη.
Σας περιμενουμε να σας ξαναδουμε συντομα και να σας εξυπηρετησουμε οσο το καλυτερο δυνατο...

Πραγματικά, είστε από τις πιο καλές ψαροταβέρνες στην περιοχή.
Η κουζίνα που έχετε-σχετική με το ψάρι- είναι αρκετά δυσκολη και τα καταφέρνετε πολύ καλά.

05 Ιούλ 2017

lagas