18 Αυγ 2017

Εχω ξανα παει στη μασινα και καθε φορα φευγω με χαμογελο!! Ποιπον ο χωρος ειναι πολυ ομορφα φτιαγμενος, απλα δεν ειναι σε καποια πλατεια πανω η να εχει κηπο η να ειναι μονοκατοικια κτλοιπα... Και γιαυτο τα 3 τοματακια. Η εξυπηρετηση καλη, ευγενικη, αμεση και η αναμονη του φαγητου σχετικα μικρη. Η κουζινα ειναι ανοιχτη και βλεπεις επαγγελματικα ντυμενους εργαζομενους οι οποιοι σου φαινοντε συντονισμενοι καθαροι και επαγγελματιες, χωρις φωνες και αλλα που ακους απο αλλες ανοιχτες κουζινες(που βεβαια εχουν και πιο παραξενο μενου). Χθες καθησαμε εξω, οπου εχει 4 τραπεζια των 4ρων ατομων (εμεις ημασταν 2 βεβαια) κατα τις 10 το βραδυ. Λογο εποχης ηταν πολυ ομορφα. Ουτε φασαρια απο τον κεντρικο δρομο. Τις τιμες θα τις πω περιπου, δεν ειμαι απολυτα σιγουρη, αλλα θα ξερετε στο περιπου τι να περιμενετε.

Λοιπον στα του φαγητου, πηραμε την πολυαγαπημενη μου σαλατα σπανακι που μεταξυ αλλων περιεχει μανιταρια φρεσκα, μανουρι ψημενο, μπαλσαμικο μελιου. Πολυ μεγαλη μεριδα 6,50. Για τα δικα μου γουστα ειναι η πιο ωραια σαλατα που εχω φαει και την βρηκα σε ''ψητοπωλειο''αν και ειναι κατι παραπανω απο αυτο!

Μια πατατες τηγανιτες, πολυ ωραιες τηγανιτες πατατες, φρεσκες και καλη μεριδα 2,9.

Ενα καλαμακι κοτοπουλο, οπου ο αντρας μου παιρνει καθε φορα και θεωρει το καλυτερο που εχει φαει. Να ενημερωσω οτι του αντρα μου του αρεσει που ειναι με μπουτι το καλαμακι και οχι με φιλετο, και εχει κομματια αναμεσα κοκκινης πιπεριας1,5?
Ενα καλαμακι μοσχαρι, το οποιο το εχω παρει κι εγω στο παρελθον και ημουν σε διλλημα αν θα ξαναεπαιρνα αυτο η κατι αλλο, το πηρε ο αντρας μου μετρια ψημενο αφου σε ρωτανε φυσικα! και ξετρελαθηκε.2,90 αν θυμαμαι καλα.

Μια μεριδα συκωτι οπου ηρθε μια τεραστια μεριδα, με πιτακια πολλες πατατες τηγανιτες και τρια μεγαλα λεπτα κομματια συκωτιου που πραγματικα πρεπει να εινας πολυ για να τη καταφερεις. Πολυ ωραιο το συκωτακι, ολοφρεσκο φαινοταν. Εγω το τρωω λιγο πιο αψητο λλα δε ενημερωσα, ενω ο αντρας μου που εφαγε το ενα κομματι θεωρησε οτι ηταν το τελειο ψησιμο για τα γουστα του(δε θελει να δει αιματακια.... )7,50.
2 μπυρες, νερο βρυσης, και σκασμενοι με πολυ ωραια φαγητα πληρωσαμε 27,5 ευρω.

Να πω οτι και οι πιτες της ειναι πολυ ωραιες και σου βγαζουν κατι πιο υγιεινο να το πω???Δεν εχουν γυρο μονο καλαμακια και δε βρισκεις καθολου λαδιλα, αλλα η νοστημια νοστημια!

18 Αυγ 2017

RINI