Πώς λειτουργεί

Βρες εστιατόριο

• Περισσότερα από 1500 εστιατόρια
  • Δες μενού, φωτογραφίες και αναλυτικές περιγραφές
  • Διάβασε κριτικές μόνο από χρήστες που τα έχουν επισκεφτεί

Κάνε online κράτηση και κέρδισε

• Εξασφάλισε έκπτωση έως 30%
  • Εντελώς δωρεάν. Χωρίς πιστωτική
  • Χωρίς αναμονή για επιβεβαίωση

Το τραπέζι σου θα σε περιμένει

• Πήγαινε στο εστιατόριο μόνο με το όνομα σου
  • Δεν υπάρχουν κουπόνια
  • Η έκπτωση θα εφαρμοστεί διακριτικά στο σύνολο του τελικού σου λογαριασμού
cover photo

Φωτογραφίες

Top λόγοι να φάτε εδώ

Food and wine pairing experience

Στο Oinoscent θα επιλέξετε τα πιάτα της επιλογής σας μέσα από ένα μενού βασισμένο στο comfort food το οποίο θα μπορέσετε να συνδυάσετε άριστα με κάποιο κρασί από την λίστα ή το κελάρι μας και να απογειώσετε την γευστική σας εμπειρία!

Εξειδικευμένο προσωπικό με φιλική προσέγγιση

To Team του Oinoscent, όντας άρτια εκπαιδευμένο πάνω στον τομέα του κρασιού αλλά και του food and wine pairing, είναι εδώ για να σας κατευθύνει με έναν πολύ φιλικό τρόπο στις γευστικές σας επιλογές μέσα στο όμορφο και χαλαρό περιβάλλον του εστιατορίου μας.

Πάνω από 1000 λόγους για να το επισκεφτείς

1000 και πλέον ετικέτες ξεκουράζονται στο κατάλληλα διαμορφωμένο χώρο του κελαριού μας, αναμένοντας την στιγμή που θα τις επιλέξετε με την βοήθεια των Sommelier μας. Επίσης η λίστα μας περιλαμβάνει 50 ετικέτες σε ποτήρι οι οποίες ανανεώνονται κάθε βδομάδα!

Πληροφορίες

Το  Oinoscent Wine Restaurant που ανανεώθηκε κι επεκτάθηκε, λειτουργεί από το 2008 στο Σύνταγμα και έχει γίνει ένα από τα πιο δημοφιλή wine restaurants στο κέντρο της Αθήνας. Προσφέρει Μεσογειακή κουζίνα με ασιατικές επιρροές, ενώ στην εκτενή λίστα κρασιών του περιλαμβάνονται περισσότερες από 1000 ετικέτες που ανανεώνονται κάθε εβδομάδα, ενώ προσφέρει και γύρω στις 60 διαφορετικές επιλογές by the glass. Από το μενού του Oinoscent μπορείτε δοκιμάστε ταραμοσαλάτα και ψητή ντομάτα και αυγοτάραχο, μελιτζάνα σχάρας με σάλτσα ταχίνι-λεμόνι & dukkah και cacio e pepe με φρέσκο σπαγγέτι και πιπέρι Τασμανίας. Κάντε online κράτηση μέσω του e-table.gr και ζήστε μια μοναδική εμπειρία σε ένα απο τα καλύτερα εστιατόρια για κρασί και φαγητό στην Αθήνα!

• Η κράτηση αφορά το χώρο του εστιατορίου,ισχύει για φαγητό και όχι για αποκλειστική κατανάλωση ποτών ή finger food
  • Ισχύει 2 ώρες seating για τις κρατήσεις
  • Ελάχιστη κατανάλωση στα 30€/άτομο