25 Οκτ 2017

Μία ολόκληρη εβδομάδα προσπαθούσαμε να κανονισουμε το που θα βρεθούμε τρία άτομα να γιορτάσουμε μια εξαιρετική περίπτωση!! Τέλος όμως του μήνα και το ένα άτομο ανεργο, και οι άλλοι δύο με μικρο μπάτζετ. Ποιος έπρεπε να ψάξει πάλι το αντιλαμβάνεστε. Κάτι κουπόνια που έπεσαν στην αντίληψη μου όμως για τον μαγεμένο αυλό, έλυσαν το γόρδιο δεσμό!
Κατ'αρχας να επισημάνω ότι όσο ακόμη ο καιρός είναι καλός αν προλάβετε τα κουπόνια σπεύσατε.

Το σημείο είναι η πλατεία των προσκόπων στο Παγκράτι το παρκάρισμα είναι εξαιρετικά δύσκολο Σάββατο βράδυ, εμείς βέβαια βρήκαμε αμέσως, να παρκάρουμε έξω από το μαγαζί καλός οιωνός!

Ο χώρος εσωτερικα χρειάζεται επειγόντως ανακαίνιση, εμείς κάτσαμε ευτυχως, έξω. Όπου τα πράγματα είναι αρκετά καλυτερα. Ένας κύριος έπαιζε μουσική με μια κιθάρα, μία ευχάριστη νότα της βραδιάς. Θα επισημάνω κάτι εδώ, που αφορά συνολικά το μαγαζί, είναι βγαλμένο από το παρελθόν με οποία θετικά και αρνητικά μπορείτε να αντιληφθείτε.

Η εξυπηρέτηση υπήρξε άψογη από την αρχή έως το τέλος! Ευγενια και ενδιαφέρον. Δε χρειάζεται κάτι παραπάνω για να μείνει ικανοποιημένος ο πελάτης! Σημαντικό ότι δε διαχωρίζουν τους πελάτες, πχ είχαμε την ίδια εξυπηρέτηση με τα διπλανά τραπέζια, παρά το γεγονός ότι είχαμε πάει με κουπόνια.

Στα του φαγητού υπάρχουν αρκετές επιλογές, θα προτείνα να αφαιρέσουν μερικά πιάτα να εξειδικεύονται σε συγκεκριμένα πιάτα. Υπάρχουν αρκετές σαλάτες, πολλά ορεκτικά, ζυμαρικά, κρεατικά και θαλασσινά.
Εμείς δοκιμάσαμε:
-σαλατα Θεόφιλος με ρόκα παντζάρι κουκουνάρι και μπαλσαμικο, απλά ανεκτή θα τη χαρακτήριζα δε θα την επέλεγα ξανά.
-τηγανιτο καμαμπερ με μαρμελάδα, σωστά ψημένο το τυρί ή μαρμελάδα αδιαφορη, το σύνολο συμπαθες.
Στα κυρίως δοκιμάσαμε:

- ψαρονέφρι Μότσαρτ με μέλι και μουστάρδα και ρύζι. Σωστό ψήσιμο η σάλτσα σωστά δεμένη, γευστικοτατο.
-πικατα μοσχάρι, κακό πιάτο, βασικά, κακό κομμάτι κρέατος.
-λιγκουινι με γαρίδες ούζο και πράσο το καλύτερο πιάτο της βραδιάς, μία μικρή ένσταση, λίγα ζυμαρικά παραπάνω, ούτως ώστε να είναι πιο γεμάτο το πιάτο, επιβάλλονται και δεν κοστίζουν.
Σε γενικές γραμμές το φαγητό είναι καλό, θέλει κάποιες βελτιώσεις, αλλά εγώ έμεινα ευχαριστημένη ένας μικρός εκσυγχρονισμος είναι, σχετικά, απαραίτητος πάντα.

Το vfm με τα κουπόνια είναι υψηλότατο, χωρίς αυτά οι τιμές είναι πάρα πολύ υψηλές. Τα παραπάνω κοστίζαν 75€ χωρίς τα κουπόνια. Με μια μικρή αναζήτηση στο διαδίκτυο μπορείτε να βρείτε το μενού.
Εν ολίγοις, εγώ δύσκολα θα επιστρέψω στο μαγαζί αν και περάσαμε ένα πολύ ωραίο βράδυ.

Στην Ελλάδα της κρίσης αντιλαμβάνομαι ότι είναι αντιξοες οι συνθήκες για μια επιχείρηση να επιβιώσει, μακάρι να βρουν τα κατάλληλα βήματα, ούτως ώστε να συνεχίσουν την πολυετή τους πορεία.

25 Οκτ 2017

TOMIE