24 Φεβ 2018

Μετα την επίσκεψη στο συγκεκριμένο κατάστημα ενα μεσημέρι Κυριακής, αποφάσισα να γράψω την κριτική μου για να μοιραστώ την εμπειρία μου. Ειμασταν δυο ατομα κ παραγγείλαμε μια σαλατα σαν ντακο με ντοματινια, τα οποια ομολογουμένως ηταν πολυ γλυκα και συνολικα η συλληψη αν και απλη, ηταν επιτυχημένη. Πήραμε μια φαβα, ειχε ωραια υφη & γευση. Παραγγείλαμε ενα ψητο χταποδι. Οπως ειχε γραφει και σε αλλες κριτικές, η ποσοτητα του συγκεκριμένου πιατου ηταν ικανοποιητικη.. το ιδιο παρατηρησα και εγω στα πιατα ψητου χταποδιου που εβλεπα να πηγαίνουν στα διπλανα (μεγαλύτερα των 2 ατομων) τραπεζια. Σε εμας ομως η μεριδα που κατεφτ ασε ηταν τουλάχιστον αστεία.. ηταν ενα μικρο μικρο πλοκαμακι που το 1/2 του ηταν η μικρη καμμενη ακρη του. Θεωρω απαράδεκτο να διαμορφώνονται διαφορετικά οι μεριδες αναλογως των ατομων, καθως το ιδιο δεν ισχύει και για τις τιμες, καθως και εμεις πληρωσαμε την ίδια τιμη στη μεριδα με τους διπλανους που ειχαν διπλασια ποσοτητα. Σαν κυριως επελαξα ενα "φρεσκο" ψαρι απο τα προτεινομενα πιατα ημέρας, τον τηγανιτο μπακαλιάρο, ενω η παρεα μου μια ψαρόσουπα. Ο μπακαλιάρος που εφτασε σαν μεριδα ηταν επισης ενα πολυ μικρο κομματακι απο τον κορμο του ψαριου- το οποιο ειδα μετα στο λογαριασμό πως ειχε βαρος οσο το ένα τεταρτο ενος κιλου (σε καμια περίπτωση δεν ισχύε κατι τετοιο), συνοδευοταν απο τα βραστα λαχανικα που υπήρχαν στην σουπα του διπλανου μου, νεροβραστα κ ανοστα, ενω το χειρότερο ηταν η γευση του "φρεσκου" ψαριου. Ειμαι απο νησι κ ξερω να αναγνωριζω το λευκο φρεσκο με τη φινα γεύση μπακαλιάρο.
Ουδεμία σχεση με αυτο που δοκιμασα - γιατι δεν εφαγα, καθως φοβήθηκα μηπως παθω κατι. Ηταν οτι πιο πικρο εχω γευτει σε ψαρι, με κιτρινη οψη κ το πιο κακο τηγάνισμα ever. Σαν κατεψυγμένος μπακαλιαρος που προοριζεται για παστος. Και αυτο χρεώθηκε 14€.

Λυπάμαι πραγματικά για την ποιότητα που προσφερουν τετοια μαγαζια, θα επρεπε οτι βγάζουν να ειναι φρεσκο αν θελουν να συνεχίσουν να εχουν πελατεια και να προτιμώνται απο τους ανθρώπους που εχουν γευτει ψαρι εστω και μια φορα της ζωης τους σε κάποιο νησί της Ελλάδας.

Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας και την κριτική σας.
Απαντάμε στην κριτική σας όχι γιατί δεν σας άρεσε το φαγητό μας, άλλωστε αυτο είναι υποκειμενικό, αλλά γιατί αναφέρετε ανακρίβειες.
1. Το ψάρι που φάγατε ήταν φρεσκότατο και το τιμολόγιο αγοράς του είναι στη διάθεσή σας.
2. Για το μέγεθος της φέτας μπακαλιάρου, γιατί φέτα μπακαλιάρου φάγατε, είχατε ενημερωθεί από εμένα τον ίδιο. Όπως και για το κόστος το οποίο αναγραφόταν στον κατάλογο.
3. Και τέλος για το μέγεθος του πλοκαμιού ήταν ακριβώς τα ίδια με αυτά που είδατε να πηγαίνουν σε άλλα τραπέζια, γιατί ήταν απο το ίδιο χταπόδι.

2018-02-25 20:08:59

Ολα οσα ισχυριζεστε ειναι υποκειμενικα καθως δεν τα επιβεβαιώνω, οποτε δεν μπορουν να πείσουν κανεναν. Το μονο που μπορειτε να κανετε ειναι να φροντισετε απο εδω και περα να φερεστε σε ολους τους πελάτες σας το ιδιο & να προσεχετε τι προσφερετε στον κοσμο.

24 Φεβ 2018

Aggeliki Vl