09 Ιουν 2018

Ακριβή η αυλή σας παιδιά...

Να μας συγχωρέσετε αλλά εμείς δεν παραμυθιαζόμαστε.. η φήμη του μαγαζιού, η ωραία αυλή του και ένα επιτηδευμένα ευγενικό σέρβις σου δίνουν το δικαίωμα να βαράς στο κεφάλι τις τιμές του καταλόγου σου;
Κρίμα και πάλι κρίμα, δυστυχώς δε θα πούμε τα θετικά της υπόθεσης γιατί αυτή την στιγμή διαβάζουμε την κρατημένη απόδειξη και ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι!

Ας ξεκινήσουμε με το ότι τα σερβίτσια που σε περιμένουν επάνω στο τραπέζι συνοδεύονται και από την απαραίτητη σκόνη λόγω προφανώς από το χαλίκι που υπάρχει στο έδαφος και ανασηκώνεται από το περπάτημα ή τον ανεμιστήρα.. ευτυχώς τα πιάτα ήταν ανάποδα, όμως τα μαχαιροπίρουνα αν είχαν περισσότερη επιφάνεια θα ζωγράφιζες καρδούλες επάνω!!

Οι μερίδες αδικαιολόγητα τσιμπημένες (όλες) και με την πιο φθηνή συνοδεία μιας χούφτας τηγανητές πατάτες & μια φούντα μαρούλι.

(Και μην ακούσουμε κανέναν να λέει είναι σπιτικές κ όχι κατεψυγμένες.... παραμένουν πατάτες)! (Απο την υψηλή τιμή δε ξεφεύγουν σαλάτες και ορεκτικά)

Το μπουκαλάκι τσίπουρο Αποστολάκη (250ml) 8,50€ μάλλον το έκαναν έξτρα απόσταξη στο κατάστημα και θεώρησαν ότι είναι οκ η τιμή του!!!!

Το καλαθάκι με το ψωμί (που φυσικά δεν ερωτάσε αν θέλεις ή έστω πόσα θέλεις) κομμένο σε μικρά κομμάτια λίγο μεγαλύτερα από το αντίδωρο, που μάλλον ήταν διαβασμένο και είχε την χάρη Του κυρίου για να είναι στην τιμή του 1€ το άτομο, νομίζω είναι το πιο εξοργιστικό απ όλα, δηλαδή 7 άτομα (εκ των οποίων 1παιδάκι κάτω των 5) 7€ μόνο για το ψωμί, παιδιά σε αυτή την τιμή αγοράζεις 7ψωμιά όχι 7φέτες, πραγματικά ΕΛΕΟΣ!!!!

Για όσους λοιπόν θέλουν να παραμυθιάζονται και να νομίζουν ότι θα φάνε σε κυριλέ ταβέρνα που θέλει να το παίξει πιθανόν εστιατόριο ευχόμαστε καλή διασκέδαση, εμάς δε θα τύχει να μας βρείτε ξανά εκεί!

09 Ιουν 2018

Poiotikoi