08 Απρ 2019

Σπεύσατε είπε ο fratello και εμείς ως οφείλαμε ακολουθήσαμε. 6 ενήλικες και 2 παιδιά βρεθήκαμε Κυριακή μεσημέρι στο Αίφνης.

Χώρος (4/4):

Μικρός στην κυριολεξία αλλά με έξυπνο και οικονομικό γούστο δίνοντας του χαρακτήρα στον εσωτερικό χώρο με την διακόσμηση στους τοίχους και στην οροφή. Ο εξωτερικός χώρος πάλι έχει μια ωραία όψη εξωτερικά και έναν εξίσου μικρό χώρο.

Γεύση (4/4):

Για να είμαι ειλικρινής αμφιταλαντεύομαι στο 3.5/4 με το 4/4 αλλά αξίζει η προσπάθεια τους να πάρουν 4/4. Το μενού υπερβολικά μικρό κάτι όχι αναγκαστικά κακό. Δοκιμάσαμε σχεδόν όλο τον κατάλογο:

Εξυπηρέτηση (3/4):

Εδώ ειναι το θέμα μας. Ξεκινώ απο την σερβιτόρα που δεν έχουμε παράπονο οτι έκανε κατι λαθος στην παραγγελία μας και οτι ζητήσαμε μας το έφερε. Αλλά κάτι υπήρχε στο ύφος της, χωρίς να είναι αγενής την ένιωθες απόμακρη και διεκπεραιωτική. Ίσως ήταν κουρασμένη, ίσως είναι το στυλ της αυτό.

Το 2ο θέμα είναι στην κουζίνα όπου 2 άτομα, οι ιδιοκτήτες με αγάπη και μεράκι προσπαθούν αλλά ίσως τους λείπει επιπλέον άτομο ή η κουζινα τους ειναι μικρή ή θελουν πιο πολυ χρόνο για να οργανωθούν. Διότι το θέμα είναι οτι υπάρχει πολύ μεγάλη καθυστέρηση ανάμεσα στα πιάτα ειτε τα κυρίως μεταξύ τους ή ανάμεσα στα ορεκτικά και τα κυρίως.

Οι ιδιοκτήτες διαδοχικά βγήκαν να ρωτήσουν εαν είμασταν ευχαριστημένοι απο τις γεύσεις. Με ευγενικό τρόπο το ανάφεραμε.

Απο την άλλη όμως είναι τόσο αγνή, με τόση αγάπη, με πολύ καλο γευστικό αποτέλεσμα και ερασιτεχνισμό η προσπάθεια τους που δεν θα ήθελα μια τέτοια προσπάθεια να μην την σπρώξω και επιβραβεύσω για αυτό βάζω το 3/4.

Value for money (4/4):

Για όλα τα παραπάνω μαζι με 1 κιλό τουλάχιστον κρασί και 6-7 αναψυκτικά καθώς και 2 πάστες φράουλα-σοκολάτα, 1 Σοκολατίνα και 1 πορτοκαλόπιτα και γλυκό κρασί κέρασμα στο τέλος για χωνευτικό και τσιπουράκι στην αρχή, πληρώσαμε 200 ευρώ.

Συμπέρασμα:

Σπεύσατε να το δοκιμάσετε! Αυτό ειναι το μεγάλο πλεονέκτημα του a4f, φέρνει στην επιφάνεια μαγαζάκια που αξίζουν πολλά και χωρίς χρήματα για διαφήμιση κτλ δεν θα μπορούσαν να επιβιώσουν. Με το a4f όμως το word of mouth λειτουργεί πιο γρήγορα και βοηθάει μικρά διαμαντάκια όπως λέμε στο site να ανθίζουν!!

Για αυτόν και μόνο τον λόγο καθώς οφείλουμε οικογενειακώς πολλά στην κοινότητα του a4f συνεχίζουμε και γράφουμε στο 1 μας προφίλ τουλάχιστον, κριτικές (όσο φτωχές και πεζές που ομολογουμένως είναι!! ) Για να επιστρέψουμε κάτι με όποιο τρόπο μπορούμε.

Ευχαριστούμε πολύ ολα τα μέλη νέα ή παλιά που μπαίνουν στον κόπο να γράψουν μια κριτική και να μας ενημερώσουν, σύμφωνα με το γούστο τους πάντα για καλά η κακά εστιατόρια.

08 Απρ 2019

aboutspy