zagandros

Μέλος από: Οκτ 2011

06 Σεπ 2017

Πολυ ωραιος ανετος χωρος να φας. Καλη ποιοτητα φαγητου. Πολυ καλη εξυπηρέτηση. Χορταστικές μεριδες ακομα κ οι σαλατες, με ωραια εκτελεση.

Τιμές λιγο τσιμπημένες αλλα αξιζει κατα τη γνωμη μου. Οι τιμες ανα ατομο εξαρτωνται απο το ποσο τρωει ο καθενας.

Συγκεκριμενα πηραμε μια ceasar's φοβερη( βρασμενο κοτοπουλο κ ωραια σως) η οποια ηταν για 4 ατομα κυριολεκτικα, μια ντακος με κιμα 4 τμχ, κ μια μεριδα κοτοπουλο παρμεζανα με πουρε εξαιρετικο κ αυτο το πιατο (μεριδα για 2 ατομα).

Θεωρω οτι το συγκεκριμενο μαγαζι ειδικευεται στο κοτοπουλο.
Θα ξαναπαω σιγουρα καποια στιγμη.

12 Ιούλ 2017

Καλοκαιρινό σαβ αρχες Ιουλιου 2017 βραδυνο γευμα με τη κοπελια μου.

-Συμπαθεστατος χωρος με μεγαλους ανεμιστηρες να δροσιζουν επαρκως..

-Ωραιο φαγητο-καλη εξυπηρετηση.

-σχετικα καλες τιμες μονο στα ορεκτικα.

-Η μουσικη (παλια ελληνικα λαικα) βαρια σε σημειο να σου ριχνει τη διάθεση.
προτιμηστε να πατε νωρις γτ δν υπαρχει δυνατοτητα κρατησης σαν πολιτικη του μαγαζιου.

01 Ιούλ 2017

Τεταρτη βραδακι 29/6/2017 εγω κ η κοπελια μου πηγαμε στο μαγαζι. Μαγαζι με προσεγμενο μενου κ επιλογες. Πολυ ωραια αυλη. παραγειλαμε 1 ροφο, ενα καλαμαρι ψητο, μια αλμυρικια (πολυ μικρη μεριδα) για σαλατα κ 2 μπιρες.

Συνολο 63. Στο τελος τα παιδια μας παρακαλαγαν να μας κερασουν γλυκο αλλα δν μπορουσαμε να φαμε αλλο. Ολα ηταν εξαιρετικα οπωςκ η εξυπηρέτηση.

Συμπερασμα το καλο κ φρέσκο ψαρι πληρωνεται αλλα το ευχαριστιεσαι. θα ξαναπαμε σιγουρα

01 Οκτ 2014

εχω να πω τα εξης απλα επειδη πρεπει να τα πω για αυτο το μαγαζι.. τα συμπερασματα δικα σας..2 φορες εχω παει με διαφορα μεταξυ τους 1 χρονο..8- 2012 ηταν ολα αψογα (φαγητο, εξυπηρετηση, τα παντα).. μετα απο 1 χρονο περιπου 10- 2013 το ακριβως αντιθετο (αλλα αντι αλλων απο το καταλογο με την προφαση οτι αλλαγη ο καταλογος, χαλια φαγητο, κακη εξυπηρετηση).. εννοειτε οτι δν θα ξαναπατησω κ ουτε εχω ξαναπατησει απο τοτε!

30 Σεπ 2014

Ωραιο φαγητο απο μια οικογενειακη ταβερνα με γευσεις απο την Ανδρο στεγασμενα σε ενα ωραιο χωρο.. Ειχα παει το καλοκαιρι κ καθισα στη ευρυχωρη ωραια αυλη.

Η εξυπηρετηση πολυ καλη αλλα οι τιμες λιγο παραπανω απο οτι πρεπει! Αξιζει να δοκιμασετε αρνακι ανδριωτικο στη λαδοκολα (λουκουμι στη κυριολεξια), εφοσον διαθετετε 18 ευρω τη μεριδα!

30 Σεπ 2014

Μοντερνο μεζεδοπωλειο θα το χαρακτηριζα! Πηγαμε με τη φιλη μου καθημερινη μεσημερι κ κατσαμε εξω, μπροστα στη λεωφορο Πεντελης κατω απο ενα μεγαλο δεντρο για δροσια.. μικρο μαγαζι αλλα περιποιημενο.. μεσα ο χωρος κλιματιζομενος αλλα λιγο στριμωγμενος.. Εχω την εντυπωση οτι την εχει ενα ανδρογυνο κ τη δουλευει οποτε θεωρειται οικογενειακη επιχειρηση..

Η εξυπηρετηση πολυ καλη αλλα απο τη μια, οι παραγελλιες για καθημερινη με λιγο κοσμο ερχοντουσαν αργα κ απο την αλλη ολα ηταν φρεσκοτατα κ ζεστα!! Πολυ καλη ποιοτητα φαγητου, με απλες σχετικα συνταγες (περιεργα ομως ονοματα στον καταλογο) κ περιορισμενες αλλα με πολυ γεματες γευσεις! Θεωρω οτι εχει πολυ καλες μεριδες εκει που πρεπει!

Οι τιμες ειναι ενα κλικ προς τα πανω αλλα τις ισοροπει η ποιοτητα οποτε στο τελος λες οτι αξιζε τα λεφτα του κ ολα ειναι σπιτικα!! Ενα μεζεδοπωλειο που σε ευχαριστει ξεροντας πως να αξιοποιει στο επακρο τις γευσεις του καταλογου του!

30 Σεπ 2014

Μαγαζι καθαρα για καλοκαιρινη δροσια στην πανεμορφη Παλαια Πεντελη! Ο χωρος ειναι λες κ καθεσαι τη δεκαετια του 70 σε ταβερνα εξοχικη!! Η εξυπηρετηση μετρια αν κ το καλοκαιρι εχει πολυ προσωπικο. Επειδη συχναζω στη περιοχη με ενα φιλο για να πιουμε καμια μπιρα ειπαμε να το δοκιμασουμε μιας κ παμε συνεχει στο Πετρινο απεναντι..

Ξεκινησαμε να πηγαινουμε αρχες Ιουλιου 2014.. Οποτε οπως καταλαβαινετε οτι αρκεζομαστε σε 1-2 μπιρες ο καθενας συνοδευομενες με κανα μεζε δηλ καλαμακι χοιρινο, σαγανακι κ πατατες.. δν εχουμε δοκιμασει τπτ αλλο.. η μπιρα alfa 4 ευρω το 500 ml, το καλαμακι χοιρινο 1,40 ειναι πολυ καλο (κ σε γευση κ ψημενο κ χορταστικο) αλλα γιατι 0,40 διαφορα ακριβοτερο με το take away???

Το ψωμι ειναι στα καρβουνα με λαδακι (οχι ολες τις φορες) αλλα χρεωνεται σαν κουβερ!! Οι πατατες, προτηγανισμενες σε μικρο πιατακι 3 ή 3,5 ευρω (λεφτα για πεταμα), το σαγανακι πολυ καλο κ μεγαλουτσικη μεριδα αλλα οχι για 5,50 ευρω.. Τα συμπερασματα δικα σας

30 Σεπ 2014

Ωραιος χωρος (καθαρος κ σχετικα ανετος για ταχυφαγειο), το προσωπικο πισω απο το παγκο ευγενεστατοι.. Η ποιοτητα του φαγητου φαινεται πολυ καλη, εχοντας κ αρκετες κ καλες επιλογες απο τον αναρτημενο καταλογο!!

Οι τιμες ειναι τσιμπημενες εως ακριβες κ οι μεριδες μικρες σχετικα.. Με λιγα λογια πληρωνεις ακριβα κ καθεσαι στο κεντρο του χαλανδριου σε μεξικανικο ταχυφαγειο κ τρως μικρες κ νοστιμες πρωτοτυπες γευσεις!!

30 Σεπ 2014

Για μενα το καλυτερο κινεζικο αν οχι της Αθηνας σιγουρα των βορειων προαστειων. Δεν εχω παει φορα που να μην φαω καλα ή που να κλαψω τα λεφτα μου..

Το αγαπημενο μου πιατο ειναι η καπνιστη παπια.. Αξιζει να τη δοκιμασετε οπως επισης κ τη ξινη κ καυτερη σουπα, τις βασιλικες γαριδες κ το τηγανητο παγωτο.. Γενικοτερα εχει φοβερα ψητα λαχανικα που συνοδευουν τα φαγητα..

Η εξυπηρετηση ειναι πολυ καλη, γρηγορη κ ευγενικοι.. Ο χωρος θα μπορουσε να ηταν καλυτερα διαμορφωμενος.. ισως το μονο αρνητικο που μπορω να σκεφτω.. Παραμενει η πρωτη επιλογη οταν θελω να φαω κινεζικο!

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη zagandros.

28 Σεπ 2014

Η εξυπηρετηση σε αυτο το μαγαζι δν υπαρχει,... πολυ απλα γτ ειναι self service, οποτε η βαθμολογια δν πιανεται.. φθηνο φαγητο κ καλο!!!

ωραιο καλαμακι χοιρινο αν κ θα επρεπε να ειναι λιγο πιο μεγαλο, ωραιο καλαμακι κοτοπουλο, τρομερο μπιφτεκι-μπιφτεκακι, τρομερο τζατζικι, πατατα φρεσκια, ωραιες απλες σαλατες σε ικανοποιητικες μεριδες..

απλα πραγματα σε προσιτες τιμες δηλ!!!! γενικα το εχω σαν στεκι επειδη μενω κοντα, επειδη δν υπαρχει φορα που να μην εχω ευχαριστηθει το φαι κ επειδη μου αρεσει η πεντελη

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη zagandros.