ipgalgad

Μέλος από: Φεβ 2013

28 Ιουν 2017

Τυχαια επισκεψη απογευμα Παρασκευης. Η πρωτη εντυπωση θετικη. Ειμασταν δυο ατομα και ενω πηγαμε να καθησουμε σε τραπεζι για δυο ο σερβιτορος μας προετρεψε να καθησουμε σε μεγαλυτερο τραπεζι. Λεπτομερειες μικρες που κανουν ομως την διαφορα.

Πηραμε το Gbk deal με 10,50 που ισχυει απο Δευτερα εως Παρασκευη. Η προσφορα περιλαμβανει Burger+πατατες μαζι με sause η σαλατα + μπυρα η αναψυκτικο. Αρκετα δελεαστικο. Απο burger εγω επελεξα το the taxidriver. Ειχε διαφοερετικο ψωμακι μπιος σε σχεση με τα υπολοιπα που ειχαν το κλασσικο ψωμακι και εκτος των υπολοιπων υλικων περιλαμβανε και onion rings τα οποια ηταν εξαιρετικα! Το μπιφτεκι κρεατενιο και νοστιμο. Οι πατατες φρεσκες και
καλοτηγανισμενες. Γενικα εμεινα αρκετα ικανοποιημενος.

Συνολικα για 2 Gbk deal μαζι με 1 εμφιαλωμενο για το οποιο μας ρωτησαν δωσαμε 22.90Ε. Θεωρω πως ειναι μια καλη και γρηγορη επιλογη με ποιοτητα υλικα. Ειδικα με την τιμη της προσφορας προτεινεται.

Υ. Γ. Ο καταλογος υπαρχει και στην σελιδα του καταστηματος

18 Οκτ 2016

Σαββατο, η θερμοκρασια ακομη καλα κραταει, οποτε επιτρεπει ομορφες οικογενειακες βολτες στην αγορα της Γλυφαδας. Λιγα τα ψωνια αλλα αρκετο το περπατημα μας εφερε σχεδον εξω απο το the burger joint. Ειχαμε διαβασει αρκετα καλα σχολια οποτε δεν δυσκολευτηκαμε να μπουμε μεσα.
Δυο μεγαλοι και δυο μικρα μας βολεψαν σενα τραπεζι μη καπνιζοντων. Ο χωρος μοντερνος και ομορφος. Ανετα τραπεζια σε ρουστικ ξυλο, αρκετα διεθεταν και καναπεδες.
Η εξυπηρετηση αρκετα καλη, στην αρχη μας ρωτησαν αν θελουμε νερο βρυσης η εμφιαλωμενο. Ενω, ειχαν συνεχως το νου τους για οτι χρειαζομασταν. Προσωπικα ομως μου φανηκε περιεργο πως κατα την παραγγελεια δεν με ρωτησαν πως επιθυμω να ψηθει το μπιφτεκι μου. Ισως επειδη και στον καταλογο που μετα ειδα αναφερετε πως ψηνεται medium well.
Ο καταλογος ειχε αρκετες επιλογες εκτος απο burger. Αρκετες σαλατες, ορεκτικα ακομη και πιτσες. Υπαρχει και αναρτημενος στο site για οποιον θελει να τον δει. Εγω δεν εδωσα αρκετη σημασια καθως πηγα για burger. Παραγγειλα ενα mushroom η συζυγος ενα crispy chicken και απο το παιδικο μενου που διαθετει κοτομπουκες για τα παιδια. Απο γευση ηταν αρκετα καλα οχι ομως καλυτερα απο αλλα burgerαδικα της κατηγοριας του. Τα burger σερβιρονται μεσα σενα καλαθακι με ωραιες τραγανες πατατες. Ομως το κυριαρχο που περιμενεις ως πιατο, ειναι το burger και το μπιφτεκι του. Το burger ισα που ξεχωριζε απο τοσες πατατες και το μπιφτεκι δεν ξεχωριζε καν απο το ψωμακι. Ο καταλογος ελεγε πως ηταν 180γραμμαρια. Δεν μπορω να το αμφισβητισω. Αλλα οπτικα δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια. Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως για την τιμη τον 9.40 δεν μπορει να δινεις τοσα χρηματα για να πεινας αν δεν φας ολες τις πατατες.
Το tbj εχει ποιοτικο μπιφτεκι αλλα θεωρω πως για την τιμη του πρεπει να ανεβασει αρκετα την ποσοτητα του.
Συνολικα δωσαμε 28Ε δεν ηταν ασχημα αλλα εφυγα πεινασμενος.

14 Ιούλ 2016

Τα βοτσαλα ειναι ακριβως αυτο που αναγραφει η πινακιδα του μολις το συναντησεις, μια οικογενειακη ψαροταβερνα στην περιοχη Θυμαρι. Διακοσμηση στα χρωματα του μπλε και λευκου να σου θυμιζει νησι. Λιγες μουριες που κανουν την απαραιτητη σκια και μπροστα σου το γαλαζιο του Σαρωνικου.

Η εξυπηρετηση ευγενικη και γρηγορη. Για αρχη σερβιριστηκε ψωμακι ψημενο στα καρβουνα(1,5Ε) και εμφιαλωμενο νερακι(1,5Ε).

Η παραγελεια μας:
αλμυρα (5,5Ε) νοστιμη, κολοκυθακια τηγανιτα (3,5Ε) γλυκισμα, κοτσομουριτσες (8,7E 40E/κιλο) και καλαμαρακια(7Ε) καλοτηγανισμενα και σαρδελα ψητη(7Ε) εξαιρετικη. Για μεγαλυτερο ψαρι (σαργο, στειρα κτλπ) 48Ε το κιλο δεν ειχε την ημερα που πηγαμε.

Δροσιστηκαμε με μπυριτσα Fix (2.8Ε).

Γενικα αρκετα αξιοπρεπη και τιμιο μαγαζι με εξαιρετικο τηγανι και ψησιμο.

Συστηνεται για αποδραση μετα το μπανακι στις ακρογιαλιες της γυρω περιοχης.

21 Φεβ 2016

Απο το καλοκαιρι μου ειχε τραβηξει την προσοχη το εστιατοριο του The Margi Hotel, δεν ειχα ομως καταφερει να το επισκεφτω. Τυχαια το ξαναθυμηθηκα σ'ενα αρθρο με τις υποψηφιοτητες εστιατοριων των νοτιων προαστιων για χρυσο σκουφο. Στο site του ξενοδοχειου μπορεις να δεις το μενου το οποιο επιμελειται ο ανερχομενος chef Παναγιωτης Γιακαλης, καθως και να ενημερωθεις για το homey thursday. Ειναι ενα μενου απο τρεις επιλογες πρωτο, κυριως και γλυκο στην ακρως ενδιαφερουσα τιμη των 25Ε το ατομο. Εκλεισα τραπεζι για δυο ατομα την Πεμπτη 18/2.

Ο χειμερινος χωρος (malabar inhouse), ζεστος με ιδιατερη διακοσμηση που κυριαρχουν τα κρυσταλλα. Ο φωτισμος και η μουσικη σε τελεια αρμονια και ο συνδυσμος με το τζακι δημιουργει μια ομορφη και ρομαντικη ατμοσφαιρα.

Η υποδοχη και το service ευγενικo και επαγγελματικo. Η επιλογη μας το homey thursday μενου μαζι με ενα μπουκαλι λευκο κρασι "Κανενας" απο το κτημα Tσανταλη.

Για αρχη επιλεξαμε το vitello tonato. Δεν ειχα ξαναδοκιμασει αυτο το παραδοσιακο ιταλικο πιατο. Ηρθε σε τελεια θερμοκρασια, κομμενες λεπτες φετες απο μοσχορι με την αναλαφρη σαλτσα απο τονο για ενα εξαιρετικο ξεκινημα. Συνεχεια μια amarticiana ακομη ενα ιταλικο πιατο. Πολυ καλα εκτελεσμενο, με το καψιμο απο την peperoncino εκει που επρεπε, σαλτσα μαλλον απο φρεσκια ντοματα και ροδελες κοκκινης γλυκιας πιπεριας. Απουσιαζε ομως το καπνιστο μπεικον οπως την γνωριζω σαν γνησια συνταγη.

Για Κυριως, σολωμος για εμενα πανω σε ψητα φρεσκα κρεμυδακια, μαζι με φαβα και αρωματισμενο λαδι απο πορτοκαλι. Εξαιρετικο. Στηθος κοτοπουλο για την συνοδο μου, πανω σε καραμελωμενα μανιταρια μαζι με πουρε πατατας. Ενθουσιαστηκε. Οι μεριδες αρκετα μεγαλες που με δυσκολια ειχαμε χωρο στο στομαχι μας και για το γλυκο.
Ενα cheesecake με κρεμα λεμονι και σπιτικι μαρμελαδα τελεια υφη η κρεμα
Και μια αναλαφρη creme brule μαστιχας με παγωτο τριανταφυλλο. Αμφοτερα νοστιμα αν και δεν καταφεραμε να τα τελειωσουμε.

Ο Λογαριασμος μολις στα 75,5 για ενα πραγματικα ολοκληρομενο μενου μαζι με κρασι. Ισως το πιο value for money δειπνο για τοσο καλης ποιοτητας πιατα σε μια ομορφη ατμοσφαιρα. Αξιζει συγχαρητηρια η προσπαθεια του the margi, εμενα με ενθουσιασε και σιγουρα, θα το ξαναεπισκεφτω οπωσδηποτε για να γνωρισω και τον καλοκαιρινο χωρο.

26 Ιαν 2016

Συνηθως εχουμε συνδυασει τις ψαροταβερνες καλοκαιρινους μηνες. Ομως το καλαμαρακι παραδειγμα, που συνηθως οι περισσοτεροι δοκιμαζουμε, ποτε δεν θα το φαμε φρεσκο, δεν ειναι η εποχη του. Εχουμε συνηθησει την ψαροταβερνα με συνωνυμο της φρεσκαδας και εχει καταληξει το ακρως αντιθετο.

Ο Φορος ειναι μια ψαροταβερνα λιγο εξω απο το Λαυριο που δυσκολα θα την παρει το ματι σου. Πανω σενα υψωμα που μπορεις να ναπολαυσεις το γαλαζιο της θαλασσας. Ο καιρος ηταν κρυος και αφου ειμασταν στην περιοχη ειπαμε να την επισκεφτούμε για να την δοκιμασουμε.

Ενα ζευγαρι και 2μικρα, δοκιμασαμε χορτα βρασμενα οπως επρεπε. Μια φαβα σερβιρισμενη με κρεμυδακι, πολυ καλη υφη. Πατατουλες φρεσκες. 1μεριδα καλαμαρι(14Ε), 1μεριδα μπαμπουνι τηγανιτο (19,8Ε) και μια βελουτε ψαροσουπα (9,5Ε)για τα παιδια. Βρασμενη με διαφορα βραστοψαρα για την γευση και σερβιρισμενη με φιλετο περκας σε 2 ξεχωριστα πιατα οπως την ζητησαμε. Εξαιρετικη!!! Το τηγανι του αψογο, με ποιοτητα και φρεσκαδα στα υλικα του. Η εξυπηρετηση καλη και ευγενικη.

Ως προς το κοστος 57Ε συνολικα για το φαγητο. Ισως θα μπορουσε να ειναι λιγο χαμηλοτερες οι τιμες. Εμεις παντως μειναμε ευχαριστημενοι και σιγουρα θα ειναι μια απο τις επιλογες μας οταν ξαναπαμε στην περιοχη.

22 Ιαν 2016

Απογευμα στο Χολαργο. Ευκαιρια για
να δοκιμασουμε ενα απο τα πιο δημοφιλη μπεργεραδικα
της Αθηνας.

Χωρος μικρος και λιγο αδιαφορος ηταν εντονο το ναυλον. Εξυπηρετηση αρκετα καλη αλλα αρκετη αναμονη μεχρι να ετοιμαστουν τα πιατα.

Πηραμε μια σαλατα ceasar(7.5Ε) με ψητο στηθος κοτοπουλο
και αρκετα σκορδατη σος. Τεραστια ποσοτητα και νοστιμη.

Και 2 μπεργκερ το juice burger(8.5E) και το Νew Yorker(9E) με
ψωμακι brioche, συνοδευτικο πατατες τηγανιτες και μαζι μας εφερε και
μια barbeque σος.

Τα μπεργκερ αρκετα καλα, με το μπιφτεκι ζουμερο και πολυ νοστιμο.

Οι πατατες ομως αν και φρεσκες κομενες με την φλουδα δεν μου αρεσαν καθουλου.
Δεν ξερω αν ειναι αποψη η αν ετυχε. Ειχαν ομως ακριβως το
μαυρισμα στο τηγανι που εχουν οι πατατες που δεν ειναι εποχης και δεν ηταν
τραγανες.

Αξιζει ομως το μπεργκερ του, τις τοσες θετικες κριτικες.

16 Αυγ 2015

Επισκεφτηκαμε πριν μια εβδομαδα το εστιατοριο του ξενοδοχειου, οπου το μενου επιμελειται ο Χριστοφορος Πεσκιας. Το εστιατοριο ειναι στην παραλια του ομωνυμου
ξενοδοχειου το οποιο φετος εχει αλλαξει διεθυνση και εχει ανακαινησει τον ομορφο χωρο της παραλιας του.

Ετσι ο χωρος απο μονος του ειναι εξαιρετικος και η μουσικη απο το μπαρ του ξενοδοχειο ειναι ιδανικη για ενα ρομαντικο και οχι μονο γευμα.

Το μενου συγχρονη μεσογειακη κουζινα με εμφαση στις θαλασσινες γευσεις.

Επιλεξαμε απο σαλατα την τονοσαλατα του(7Ε). Φρεσκος και υπεροχος συνδυασμος. Ορεκτικο σαγανακι χαλουμι(11Ε) μαζι παξιμαδι ντοματινια σβησμενο με ουζο. Υπεροχο, με το ουζο να σου ανοιγει την θαλασσινη διαθεση. Για κυριως τον Σολωμο Τεριακι(16Ε), το ψαρι ηταν τελεια ψημενο ισως ηθελα λιγο πιο δεμενη την σος. Συνοδευτηκε με πουρε πατατας με αισθηση απο μουσταρδα dijon. Και το κριθαροτο με γαριδες(19Ε). Υπεροχη εκτελεση σενα πολυ νοστιμο πιατο.

Τελος εντυπωση μας εκανε το γλυκο. Παβλοβα με κρεμα σε γευση μαστιχας και φραουλες(6Ε).

Το γλυκο και το κριθαροτο ηταν τα 2 πιατα που μας εντυπωσιασαν.

Συνοδευσαμε με ενα μπουκαλι Λευκη Παραγκα(20Ε) απο εναν αξιολογο και οικονομικο καταλογο.

Αρνητικα θα μπορουσα να πω καποιες λεπτομερειες που δειχνουν σημαδια
απειριας σε μια νεα προσπαθεια.

Συνοψιζοντας ειναι μια πολυ καλη προσπαθεια, με προιοντα ποιοτηκα και ενα μενου
που εχει την σφραγιδα ενος αξιολογου chef. Ο χωρος και η ατμοσφαιρα ειναι υπεροχη και σιγουρα θα το ξαναπροτιμησουμε.

17 Μάρ 2015

Σάββατο βραδύ και κράτηση για 4 άτομα. Το μαγαζί χωρίζεται σε εσωτερικό και εξωτερικό χώρο. Ο εσωτερικός είναι μοντέρνα διαμορφωμένος σε νεουορκεζικο στυλ, με το Bar να ξεχωρίζει και ίσως την μουσική ένα τόνο πιο δυνατά απ’τι θα έπρεπε. Αντίθετα ο εξωτερικός χώρος δεν έχει καμία σύνδεση με τον εσωτερικό και είναι λιγο απρόσωπος.

Δυστυχώς η κράτηση ήταν για τον εξωτερικό. Οι σόμπες δεν μπορούσαν να ζεστάνουν επαρκώς το χώρο και έδειχνε πρόχειρα φτιαγμένος. Ζητήσαμε αλλαγή τραπεζιού για τον εσωτερικό αλλά όπως μας ενημέρωσαν ήταν όλα reserve. Όντως το μαγαζί γέμισε τόσο μέσα όσο και εξω, όμως επιβεβαιωθήκαμε και για την προχειρότητα του χώρου, όταν κάποια στιγμή άρχιζε να βρέχει και κάποιο τραπέζι αναγκάστηκε σε αλλαγή διότι η βροχή έσταζε πάνω σε αυτό. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Όπως καταλαβαίνετε η βραδια δεν ξεκίνησε με την καλύτερη διάθεση.

Όμως η καλή παρέα μαζί με την πολύ καλή εξυπηρέτηση από την σερβιτόρα Αμάντα, μας έκανε να κυλήσει πολύ όμορφα το υπόλοιπο της βραδιάς. Τόσο ο τρόπος της περιγραφής των πιάτων όσο και η θετική της διάθεση έδωσε μια διαφορετική νότα. Ο χρόνος σερβιρίσματος ήταν ταχύτατος και ο τρόπος εξαιρετικός.

Ο κατάλογος αρκετά ενδιαφέρον. Ορεκτικά που συνδύαζαν εντελώς διαφορετικές κουζίνες, με υλες αρκετά ψαγμένες. Λίγες παστές, λίγες σαλάτες και κυρίως πιάτα με έμφαση στα κρέατα, όλα ψημένα σε έναν ισπανικό ξυλοφούρνο.

Εμείς κινηθήκαμε σε σίγουρες επιλογές και δεν τολμήσαμε θα έλεγα σε κάποια πιάτα.

Από ορεκτικά δοκιμάσαμε το σαγανάκι αργεντινής (10,50 Ε), πολύ έξυπνα παρουσιασμένο και αρκετά νόστιμο. Ψητά μανιτάρια πορτσινι (17 Ε) πάνω σε πολεντα, σε όποιον αρέσει το μανιτάρι ήταν εξαιρετικό.

Σε κυρίως, μοσχαράκι σιγομαγειρεμένο(18,50 Ε) όπως μας ειπαν για 10ωρες, καραμελώμενο και σερβιρισμένο με πουρέ γλυκοπατάτας έδειχνε αρκετά ενδιαφέρον, καρμπονάρα με τρουφα (17 Ε) με το που έφτασε στο τραπέζι μοσχομύριζε η τρούφα. Ενα Iberico(18 Ε) κομμένο σαν ταλιατα σερβιρισμένο με μπλε πατάτες και καραμελώμενα κρεμμύδια. Και πικανια (18,50 Ε)με τηγανιτές πατάτες και μια sause πικάντικη ισως με σχνοινοπρασο.

Η ποιότητα του κρέατος στην iberico και την πικανια που δοκίμασα ήταν εξαιρετική και το ψήσιμο στο ξυλοφουρνο την αναδείκνυε. Ισως στην iberico να μπορούσε να προστεθεί μια sauce για να ισορροπεί την λιπαρότητα του κρέατος και στην πικανια θα ήθελα μια πιο ψαγμένη sauce. Όμως γούστα είναι αυτά.. Θετική άποψη υπήρξε και για τα αλλά δυο πιάτα.

Και τρία γλυκά, σοκολατοκεικ με μους παντζαριού (8 Ε), ενδιαφέρον η μους, το σοκολατοκεικ αδιάφορο.
Πανακοτα (8 Ε) καραμέλα με αλάτι Χαβάης ανάλαφρη και ισορροπημένη αντίθεση και παγωτό foie gras (9 Ε), σε μους κολοκύθας και τυρι stilton. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ. Ο συνδυασμός της έμπνευσης με την τρελά.

Μαζί με ένα μπουκάλι reserve Σεμελη(22 Ε) ο λογαριασμός στα 160 Ε. Το Φαγητό μας άφησε ικανοποιημένους και η εξυπηρέτηση ήταν επαγγελματική. Συστήνω επανεξέταση στην διαμόρφωση του εξωτερικού χώρου τουλάχιστον για τις κρύες νύχτες. Καθώς ο χώρος μας άφησε μια πικρή επίγευση.

10 Μάρ 2015

To Tσι-τσι το βλέπαμε πάντα γεμάτο, οπότε μας κίνησε την περιέργια
να το επισκεφτούμε σε μια ημέρα αιχμής που αναζητήσαμε
κατι το γρήγορο.

Ο χώρος πολύ καλά στημένος και όμορφος, η εξυπηρέτηση για τέτοιους
είδους μαγαζί πραγματικά ταχύτατη.

Οι σαλάτες φρέσκιες και πρωτότυπες, πήραμε μια με ανθοτυρο και ηταν αρκετά καλη.
Οι πατάτες στρογγυλές και λεπτές σαν τσιπς δυστυχώς μας ηρθαν κρύες.
Καλής σχετικά ποιότητας ο γυρος χοιρινός και ο γυρος κοτόπουλο και μεγάλες μερίδες. Φτωχά και μικρά όμως τα τυλιχτά.
Δεν μου άρεσαν οι σος μαγιονέζας
και γιουρτιού-σκόρδου.

Γενικά καλής ποιότητας υλικά αλλα χωρίς κατι να μας ξετρελάνει.

Εκείνο όμως που μας έκανε κακή εντύπωση και είναι ο λόγος
της κριτικής μου. Ειναι η απουσία απόδειξης και η αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα.
Ζητήσαμε την απόδειξη η οποία δεν ήρθε εξ αρχής.

Περιμέναμε αρκετή ώρα και κανείς δεν εμφανιζόταν. Στο τέλος
μας είπαν οτι απλά χάθηκε. Ο υπεύθυνος ούτε συγνώμη δεν ζήτησε.

Τα συμπεράσματα δικά σας.. με τέτοιες πρακτικές μόνο δυσφήμιση κάνουν.

16 Φεβ 2015

Οι καλές κριτικές σε συνδυασμο με ιντερνετικη πρόσφορα, μας έκανε να επιλέξουμε την δόκιμη της PIZZERIA DEI FRATELLI. Ένας ενδιαφέρον και μοντέρνος χώρος, με μεγάλη ανοιχτη κουζίνα και τον φούρνο να ξεχωρίζει. Ώρα 19.30 ημέρα Παρασκευή, μετά από κράτηση ήμασταν οι πρώτοι που μπήκαμε στο μαγαζί. Μέχρι που αποχωρήσαμε λίγο μετά της 21.00 κάθισαν ακόμη δυο παρέες.

Μου είχε κακοφανεί απο το τηλέφωνο όταν κάλεσα Δευτέρα για κράτηση, μόλις ανέφερα πως έχουμε ένα εκπτωτικο κουπόνι ενώ αρχικά η κράτηση ήταν για τις 8, με ευγενικό τρόπο ζήτησαν αν μπορούμε να πάμε νωρίτερα, επικαλούμενοι πως δεν έχουν τραπέζι για την ώρα που ζητήσαμε. Με το που μπήκαμε πάντως η αντιμετώπιση ήταν αρκετά ευγενική. Και μας έκανε να ξεπεράσουμε την κάθε καχυποψία.

Αρνητική ακόμη εντύπωση μας έκανε πως υπήρχε έλλειψη από τρία πιάτα στον κατάλογο. Ανάμεσα σ’αυτα ήταν και η black marinara που από τις κριτικές είχαμε την προδιάθεση να παραγγέλλουμε.

Για αρχή πηραμε την ποικιλία ορεκτικών(10,90). Σερβιρίστηκε ένας μεγάλος ξύλινος δίσκος, όπου στην μέση του είχε σαλάτα ρόκα και γύρο της, δυο sauce(μια με ψητή πιπέρια όπως μας ενημέρωσαν και μια με βάση την μαγιονέζα), κομμένες πίτουλες, μπρουσκετες με σολομό και μπρουσκετες μοτσαρελα, πιτσα μαργαρίτα και spring roll. Όλα ήταν νόστιμα και ευπαρουσίαστα.

Μια πίτσα από την επιλογή με μοτσαρελα 30cm (11,20) την pancetta guanciale. H ζύμη αφράτη, στυλ ισως ελληνοαμερικανικο παντως όχι ιταλικο. Προτιμώ την λεπτή ζύμη, όμως η συγκεκριμένη ήταν καλοψημένη. Σε συνδυασμό με την πολύ καλή σάλτσα ντομάτας, ειχε έντονη την γεύση του σκόρδου και βασιλικού, την έκανε αρκετά νόστιμη.

Από τις πάστες επιλέξαμε την penne pollo e moscato d’asti (8.60) η οποία ήταν πολύ καλά εκτελεσμένη. Τόσο τα μακαρόνια κρατούσαν όσο έπρεπε όσο και το κοτόπουλο τέλεια ζουμερό. Προσωπικά της έλειπε το κάτι που θα να την έκανε ξεχωριστή.

Και την al sugo di noci(9.20) δηλαδή τορτελινια σε σάλτσα καρυδιού και εδώ ήταν καλά εκτελεσμένα, νόστιμα αλλά και σ’αυτο το πιάτο έλειπε το κάτι που θα μέκανε να το θυμάμαι.

Μαζί με ένα λευκό κρασί από το κτήμα 9 μουσών(12) ήταν ένα τίμιο και αρκετά ποιοτικό δείπνο. Η PIZZERIA DEI FRATELLI έχει όλες τις προδιαγραφές τόσο σαν χώρος όσο και σαν ποιότητα υλικών να ξεχωρίσει στον χώρο της εστίασης στην περιοχή, με λίγη προσοχή στις λεπτομέρειες.

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟΝ
Κάθε Τετάρτη όσο φας.....
Μουσικά Μεζεδ/λεία
Περιστέρι