Aggeliki Vl

Μέλος από: Μαι 2013

24 Φεβ 2018

Μετα την επίσκεψη στο συγκεκριμένο κατάστημα ενα μεσημέρι Κυριακής, αποφάσισα να γράψω την κριτική μου για να μοιραστώ την εμπειρία μου. Ειμασταν δυο ατομα κ παραγγείλαμε μια σαλατα σαν ντακο με ντοματινια, τα οποια ομολογουμένως ηταν πολυ γλυκα και συνολικα η συλληψη αν και απλη, ηταν επιτυχημένη. Πήραμε μια φαβα, ειχε ωραια υφη & γευση. Παραγγείλαμε ενα ψητο χταποδι. Οπως ειχε γραφει και σε αλλες κριτικές, η ποσοτητα του συγκεκριμένου πιατου ηταν ικανοποιητικη.. το ιδιο παρατηρησα και εγω στα πιατα ψητου χταποδιου που εβλεπα να πηγαίνουν στα διπλανα (μεγαλύτερα των 2 ατομων) τραπεζια. Σε εμας ομως η μεριδα που κατεφτ ασε ηταν τουλάχιστον αστεία.. ηταν ενα μικρο μικρο πλοκαμακι που το 1/2 του ηταν η μικρη καμμενη ακρη του. Θεωρω απαράδεκτο να διαμορφώνονται διαφορετικά οι μεριδες αναλογως των ατομων, καθως το ιδιο δεν ισχύει και για τις τιμες, καθως και εμεις πληρωσαμε την ίδια τιμη στη μεριδα με τους διπλανους που ειχαν διπλασια ποσοτητα. Σαν κυριως επελαξα ενα "φρεσκο" ψαρι απο τα προτεινομενα πιατα ημέρας, τον τηγανιτο μπακαλιάρο, ενω η παρεα μου μια ψαρόσουπα. Ο μπακαλιάρος που εφτασε σαν μεριδα ηταν επισης ενα πολυ μικρο κομματακι απο τον κορμο του ψαριου- το οποιο ειδα μετα στο λογαριασμό πως ειχε βαρος οσο το ένα τεταρτο ενος κιλου (σε καμια περίπτωση δεν ισχύε κατι τετοιο), συνοδευοταν απο τα βραστα λαχανικα που υπήρχαν στην σουπα του διπλανου μου, νεροβραστα κ ανοστα, ενω το χειρότερο ηταν η γευση του "φρεσκου" ψαριου. Ειμαι απο νησι κ ξερω να αναγνωριζω το λευκο φρεσκο με τη φινα γεύση μπακαλιάρο.
Ουδεμία σχεση με αυτο που δοκιμασα - γιατι δεν εφαγα, καθως φοβήθηκα μηπως παθω κατι. Ηταν οτι πιο πικρο εχω γευτει σε ψαρι, με κιτρινη οψη κ το πιο κακο τηγάνισμα ever. Σαν κατεψυγμένος μπακαλιαρος που προοριζεται για παστος. Και αυτο χρεώθηκε 14€.

Λυπάμαι πραγματικά για την ποιότητα που προσφερουν τετοια μαγαζια, θα επρεπε οτι βγάζουν να ειναι φρεσκο αν θελουν να συνεχίσουν να εχουν πελατεια και να προτιμώνται απο τους ανθρώπους που εχουν γευτει ψαρι εστω και μια φορα της ζωης τους σε κάποιο νησί της Ελλάδας.

12 Μαι 2013

Πηγαινουμε τακτικα στον μεξικανο καθως εχει την πιο ωραια μαργαριτα λεμονι που εχουμε πιει σε εστιατοριο- μη σας πω και με τα μπαρ συμπεριλαμβανομενα. Δεν εχει καμια σχεση με τις ετοιμες γρανιτες που αναδευονται επι αιωνες και με ολα τα ζωυφια του μαγαζιου, που βρισκονται σε αλλα μεξικανικα μαγαζια.

Αυτη η μαργαριτα ετοιμαζεται εκεινη τη στιγμη και εχει τη σωστη περιεκτικοτητα σε αλκοολ. Περα απο την μαργαριτα εχει δυο καταπληκτικα πιατα που επιλεγουμε καθε φορα που παμε..το ενα ειναι το κοτοπουλο με σαλτσα τεκιλας και το αλλα ειναι ενα πιατο ιδιαιτερα καυτερο οπου σου φερνουν ξεχωριστα τοριγιες για να φτιαξεις τα δικα σου "σαντουιτσακια".. Απλα καταπληκτικα και τα δυο. Αξιζει μια επισκεψη μονο και μονο για αυτα τα 3 στοιχεια!

12 Μαι 2013

Θεωρω πως αποτελει μια πολυ σοφη επιλογη αν θες να τσιμπολογησεις θαλασσινα σε ενα ωραιο περιβαλλον. Εχει τελεια τυροκαυτερη, φρεσκοτηγανισμενες πατατουλες, και πολυ ωραιες και ευφανταστες επιλογες μεζεδων.

12 Μαι 2013

Απλα απαραδεκτο εστιατοριο. Η ολη εμπειρια ηταν απογοητευτικη.. Κοστος ανω των 30€ ανα ατομο μονο με νερο.. και η ποιοτητα του φαγητου που το αναμενομενο ειναι να ειναι ανω του μετριου ηταν χειροτερη και των fast food.

Οι τηγανιτες πατατες που συνοδευαν τα πιατα ηταν οι πιο πικρες, οι πιο μαυρες και οι πιο μαλακες και αψητες που εχουμε γευτει. Αν σε κατι τοσο απλο δεν υπαρχει μερακι, δεν υπαρχει επιβλεψη οταν το τοποθετουμε στο πιατο, πως χρεωνουμε μετα 22€ και πανω ολα τα κυριως πιατα; Ημασταν παρεα τριων ατομων και ο ενας πηρε το μενου που εχει επιλογη απο ορεκτικο, κυριως πιατο και γλυκο.

Τα μπιφετακια που επιλεχθηκαν ως κυριως ειχαν σημειωση πως προερχονταν απο φιλετο, αλλα στην πραγματικοτητα δεν ειχαν καν αλεσθει σωστα με αποτελεσμα το `φιλετο` να εχει τοσο χοντρα κομματια που δεν μπορουσαμε να τα μασησουμε. Το αλατι επισης ηταν αγνωστη λεξη, με αποτελεσμα το γρομπομενο κομματακι κρεας που μασουσαμε να εχει αισθηση αγευστης τσιχλας.

Το γλυκο δε που συνοδευε το μενου δεν δοκιμαστηκε απο κανεναν μας, καθως μας επιασαν τα γελια οταν το εφερε ο σερβιτορος στο τραπεζι! Ηταν τοοοοοσο μικρο τριγωνικο κομματι που δεν μπορουσαμε να πιστεψουμε πως καποιος εκανε τον κοπο να το τοποθετησει σε πιατο και να το παρουσιασει ως γλυκο. Απλα απαραδεκτο! Το κερασακι στην τουρτα ηταν βεβαια πως οταν ηρθε ο λογαριασμος, μας ειχαν χρεωσει 8% επιπλεον των αναγραφομενων τιμων λογω ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ!!!!

Οταν παραπονεθηκα στον υπαλληλο πως αυτο δεν μας εχει ξανατυχει ποτε, και πως θα επρεπε τουλαχιστον να ενημερωνει τους πελατες, μου εξηγησε πως συμφωνει μαζι μου & μου αποκαλυψε πως εκεινοι δεν το πληρωθηκαν καν το δωρο πασχα και πως ολο το καρπωθηκε η επιχειρηση.. Δεν ξερω αν αποτελει αληθεια αυτο.. Αλλα αν ισχυει ειναι ανηκουστο.

Αν θελετε να ξοδεψετε χρηματα για να φατε τουλαχιστον ποιοτικο φαγητο, θα σας προτεινα να αποφυγετε το συγκεκριμενο εστιατοριο.