MK1981

Μέλος από: Μαι 2013

20 Απρ 2015

Αν και ημουν fan του εστιατορίου και της Κας Ντίνας, βλέπω με λύπη ότι αλλάζει τελείως το εστιατόριο.

Πήγαμε πριν μερικές μέρες και απογοητευτηκαμε. Οι σαρδέλες δεν ηταν νοστιμες. Στο φαγητό δεν υπήρχε το touch από την Κα Ντίνα. Οι πατάτες μύριζαν λαδίλα και το κυριότερο ήταν το service.

Ο Κος στο service πραγματικα απαράδεκτος. Ποτε δεν μας ανοιξε τη σόμπα παρόλο που κρυώναμε, αγενέστατος, δεν τον ενδιέφερε να εξυπηρετήσει. Η Ντίνα δεν ήταν η πιο φθηνή αλλά για την ποσότητα και την ποιότητα τα έδινες.

Τώρα που χάλασε και το φαγητό δεν νομίζω ότι τα δίνεις. Μακάρι να το διορθώσουν γιατί είναι κρίμα. Χρειάζεται αλλαγή και στο sevice!

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη MK1981.

11 Νοε 2014

Ειναι ένα γενικα πολυ καλο-value for money εστιατόριο. Λογικές τιμές, ποιότητα σωστή στο φαγητό και καλές τιμες.

Χρειάζεται μεγάλη αναβάθμιση στο service, αργούνε να σε σερβίρουν πάρα πολύ, αργούνε να μαζέψουνε τα άδεια τραπέζια. Επίσης, μεγάλη αναβάθμιση χρειάζεται και ο σερβιτόρος που πέρνει τις παραγγελίες, ειδικά στο θέμα της καθαριότητας.

Γενικά θα ξαναπάω.

09 Ιουν 2014

απλα τελειο. απο τα πιο ωραια sushi της Αθηνας
επισης βασικο οτι μπορεις να παραγγειλεις κ απο τον καταλογο του ιταλικου bellini.
εξυπηρετηση και τιμες καταπληκτικες! value for money με τα ολα του!

17 Μάρ 2014

Έχω επισκεφτεί το kohenoor 2 φορές. Πραγματικά από τα πιο ωραία ινδικά στην Αθήνα. Η Εξυπηρέτηση απο τον νεαρό άριστη!

Με προθυμία και χαμόγελο να μας συμβουλέψει για το κάθε πιάτο.
Φάγαμε το κοτόπουλο tandoori μεθυστικό, οι πίτες nan το ίδιο εκπληκτικές, τα vegetarian πιάτα ειδικά με τα μανιτάρια εξαίσια.

Θεϊκο, το λιγουρεύομαι μόλις φεύγω

17 Μάρ 2014

Επισκεφτήκαμε χθες τα fridays στη Μαρίνα Φλοίσβου και πραγματικά απογοητευτήκαμε. Δεν υπήρχαν πουθενά σόμπες με αποτέλεσμα όσοι καθόμασταν έξω να πουντίασουμε.

Επίσης, δεν μπορέσαμε να πιούμε bloody mary γιατί δεν είχανε ντοματοχυμό. Μας έλεγαν όλες τις ελλείψεις τους τόσο φυσικά. Αυτή τη συμπεριφορα δεν την έχω ζήσει σε κανένα άλλο κατάστημα της αλυσίδας. Στο φαγητό το potato twister ήταν μέσα στο λάδι και καθόλου τραγανο.

31 Ιαν 2014

Φαγαμε σήμερα στν Μάκη. Δεν το είχα ξαναδοκιμάσει αλλα πραγματικά απογοητεύτηκα.

Το κοτόπουλο παχύ, χωρίς να είναι καθαρισμένο. Βλέπαμε παντού τις τρίχες από το κοτόπουλο. Συν τις πατάτες τις προτηγανισμένες, οι οποίες είχαν πολύ λάδι και σαν ποσότητα ήταν πολύ μικρή.

Πραγματικά ο Μάκης θεωρείτο από τα καλύτερα κοτοπουλάδικα αλλα απογοητεύτηκαμε όλοι στην παρέα και πληρώσαμε και αρκετά σε σημείο που να κλαίμε τα λεφτά μας.

13 Οκτ 2013

Πραγματικα τελειο. Το carpaccio, η πιτσα με τα μανιταρια και το λαδι τρουφας πραγματικα φανταστικο. η εξυπηρετηση καταπληκτικη, το ροζε κρασι αρκετα συμπαθητικο.

Η μακαρανοδα με τα θαλασσινα καταπληκτικη. γενικα ειναι εστιατοριο καταπληκτικο που σεβεται τον πελατη.

20 Ιούλ 2013

Απλά τέλειο. Φοβερο μαμαδιστικο μπιφτέκι, ωραίες πατάτες τηγανητές. Φοβερα coctails, λιγο ακριβά τα ορεκτικά. Τα καλύτερα onion rings που έχετε φάει ποτέ.

16 Ιουν 2013

Αίσχος! Παραγγείλαμε από το νέο κατάστημα του Παλαιού Φαλήρου. Εκτός ότι έκανε 1 ώρα να μας έρθει η παραγγελία, τα burger δεν τρώγονταν, ούτε το μπιφτέκι, ούτε το κοτόπουλο.

Οι πατάτες, τα mozzarella sticks οκ όπως παντού.
Πληρώσαμε 40 € και τα λυπηθήκαμε. αίσχος!

22 Μαι 2013

Οι βαθμολογίες αυτής της κριτικής δεν προσμετρώνται πια στην συνολική βαθμολογία του εστιατορίου. πιο πρόσφατη κριτική

για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη MK1981.

Πήγαμε δύο άτομα εχθές στην Παλιά Φάβα. Ο χώρος άψογος, το φαγητό πραγματικά θεσπέσιο, να τρως και να λαχταράς να το ξαναφάς.

Ήμασταν δύο άτομα, φάγαμε πατάτες ολοφρεσκες και φρεσκοτηγανισμένες, το καλύτερο μπακαλιαράκι φρέσκο που έχω φάει εδώ και καιρό. Η χωριάτικη σαν του σπιτιού σου και οι τυροκροκετες σπιτικές και χωρίς λαδιλα. Το συκώτι στα κάρβουνα ήταν όλα τα λεφτά.

Πληρώσαμε πραγματικά πολύ λιγο. Μπύρες, κρασιά και όλα 39€. Αξίζει και μπράβο τους που κρατάνε την ποιότητα.