dimitri795

Μέλος από: Αυγ 2013

25 Ιούλ 2018

Αρχίζοντας από τα θετικα, ότι πήραμε ήταν πολύ νόστιμο.

Ωραιο κεμπάπ, ωραιο κοτόπουλο μερίδες αρκετά μεγάλες.
Καθαρο μαγαζί και καθαρά πιάτα.

Το σέρβις όμως απαράδεκτο.

Πρώτα απ' όλα μόλις είδε η σερβιτόρα το καροτσάκι του μωρού κατέβασε κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα.

Μας παραπονέθηκε σε άδειο μαγαζί ότι δεν ξέρει που να μας βάλει γιατί τα καροτσάκια δεν έχει που να τα βάλει και καλό είναι να φύγουμε.

Ένας άλλος όμως από το μαγαζί είδε ότι ήμασταν παρέα 8 άτομα και μας έβαλε καπου να κατσουμε.

Η σερβιτόρα από κει και πέρα είχε θυμώσει ακόμα περισσότερο και τις 2 μερίδες τις έφερε μετά από μισή ώρα αφότου έφερε τα υπόλοιπα πιατα εντελώς παγωμενα οι οποίες βέβαια πετάχτηκαν. Ευτυχως η ποικιλία για 4 ατομα ήταν αρκετά μεγάλη και φάγαν οι 6.

Δυστυχώς δεν θα ξαναπάω, τουλάχιστον μέχρι να μεγαλώσει το παιδί ή αλλάξουν σερβιτόρα.

04 Σεπ 2015

Το αγκυροβόλι του Σωτήρη το επισκεφτήκαμε μετά από τις κρητικές που διαβάσαμε εδώ, και πραγματικά μας δημιούργησε ανάμικτα συναισθήματα.

Πρώτα απ όλα το μαγαζί φαίνεται πολύ καθαρό και περιποιημένο.
Οι δύο κοπέλες που μας εξυπηρέτησαν πολύ ευγενικές και καλές, δυστυχώς όμως δεν μπορώ να πω το ίδιο για την συνολική εικόνα της εξυπηρέτησης του μαγαζιού.
Πράγμα που θα το αναλύσω παρακάτω.

Όταν πήγαμε το μαγαζί δεν είχε πολύ κόσμο, αφού η πρώτη φουρνιά των απογευματινών είχε φάει και είχε φύγει.
Παραγγείλαμε μια σαλάτα, μια μερίδα γαύρο, μια μερίδα καλαμαράκι, μια πατάτες και ένα πιάτο μελιτζάνα με θαλασσινά το οποίο ήταν σαν μουσακάς με θαλασσινά.
Όλα καθαρά και πολύ νόστιμα.

Συγκεκριμένα:

Η σαλάτα με φέτα καλή και αρκετή, η ντοματούλα φρέσκια 4,50 αν θυμάμαι καλά.

Το καλαμαράκι ήταν πραγματικά δύο καλαμαράκια σε ένα μικρό πιατάκι, με τιμή 6,50, όμως πολύ νόστιμο.

Η πατάτα η τηγανιτή πολύ νόστιμη και αυτή και μέτριου προς μικρού μεγέθους.

Ο γαύρος στα 4,5 ευρώ ήταν αρκετός σαν ποσότητα και το μόνο πιάτο που θα έλεγα ότι άξιζε από ποσότητα.

Το πιάτο μελιτζάνα με διάφορα θαλασσινά ήταν ένα μικρό πιατάκι με μελιτζάνα κάτω με λίγα θαλασσινά από πάνω, μανιτάρια, και τυράκι στην κορυφή, καλό αλλά όχι για 9 ευρώ.

Το μεγάλο πρόβλημα όμως ήταν η εξυπηρέτηση.

Το μαγαζί πρώτα απ όλα δουλεύει με θαμώνες απ ότι κατάλαβα στην συνέχεια.

Μετά από εμάς ήρθαν τρείς παρέες με θαμώνες, αφού τους ήξεραν όλους όπως φάνηκε απο τις χαιρετούρες κλπ.
Η μία παρέα έφαγε αμέσως, αλλά φάνηκε ότι τους περίμεναν τους ανθρώπους, διότι δεν παρήγγειλαν κάν, οπότε και λογικο, οι άλλες δύο όμως ήρθαν και παρήγγειλαν μετά από εμάς.

Όταν έκατσαν στο τραπέζι εμείς είχαμε ήδη παραγγείλει εδώ και αρκετή ώρα, η μια παρέα δε εκ των δύο, αυτή των 6 ατόμων μέχρι να κάτσει, εμάς μας είχαν φέρει τα αναψυκτικά, τη σαλάτα και τις τηγανιτές πατάτες.
Η απογοήτευση ήταν μεγάλη όταν παρήγγειλαν, έφαγαν παρεμφερή πράγματα με εμάς, και πολλά παραπάνω βέβαια, και εμάς δεν μας είχαν φέρει την υπόλοιπη παραγγελία.

Το γαύρο δε, που τον σνόμπαραν φαίνεται, τον έφεραν όταν έψαχνα τον σερβιτόρο να μου φέρει το λογαριασμό και αφότου είχαν πληρώσει και φύγει ήδη οι δύο απο τις τρείς παρέες που ήρθαν μετά απο εμάς.
Με λίγα λόγια με κάνανε να αισθανθώ άσχημα.
Ελπίζω πραγματικά να τους πέτυχα σε κακή στιγμή και να μην υπάρχει γενικά η αντιμετώπιση αυτή, πάντως εγώ θα προτιμήσω άλλες επιλογές.

30 Αυγ 2015

Αρχίζοντας απο τα θετικά, να πω πως ο χώρος είναι παρα πολύ όμορφος, Διακοσμημένος με Αμερικάνικο στύλ, μοντέρνος και άνετος, και σε πολύ καλό σημείο. Οι σερβιτόροι εξυπηρετικοί και χαμογελαστοί.

Τα πιάτα σε αρκετά λογική τιμή και προσεγμένα εμφανισιακά.

Ομως,
πήραμε Burger, τα οποία ήταν αρκετά σαν ποσότητα αλλά το μπιφτέκι παντελώς αδιάφορο, στυλ McDonald's, και το ψωμάκι πολύ μέτριο.

και

Μπιφτέκι Buffalo χωρίς ψωμάκι, ακριβή μερίδα για την ποσότητα κρέατος, το οποίο θα μπορούσε να ήταν ενδιαφέρον, αλλά ήταν πολύ λιπαρό και με παρα παρα πολύ αλάτι.
Δυστυχώς απλά κακό, δεν θα είναι στις επιλογές μου.

31 Ιούλ 2015

Γεύση 4/4

Δοκιμάσαμε Burger, πολύ καλό, μεγάλο και χωρίς να αφήνει λαδίλα και βαρύ στομάχι.
Πολυ καλές σάλτσες, ωραίο μπιφτέκι και ωραίο ψωμάκι.
Θα μπορούσε να πιάνει λίγο περισσότερο χωρο στο ψωμάκι το μπιφτέκι γιατί άφηνε αρκετό περιθώριο αλλά το ψωμάκι είναι πολύ αφράτο και την ωρα που το τρώς δεν φαίνεται.
Οι πατάτες οι τηγανιτές θα μπορούσαν να ήταν λίγο καλύτερες, είναι πολύ μικρές αλλά αρκετές.

Εξυπηρέτηση 4/4
Το ότι έχει ουρά δεν φταίει το μαγαζί, περιμένεις λιγάκι και αυτό είναι λογικό.
Οι σερβιτόρες πολύ ευγενικές χαμογελαστές και μας φέρναν νερό και ότι άλλο θέλαμε αμέσως.

Χώρος 3/4
Αρκετά καλός, θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερος.

Value for Money 4/4
Πραγματικά ότι πληρώσεις παίρνεις.

Μια σημείωση για τον ιδιοκτήτη.
Θα μπορούσε να έχει και extra κετσαπ για οποιον θέλει για τις πατάτες τις τηγανιτές (επι πληρωμή βεβαια).
Πήραμε έξτρα κοκκινη σάλτσα για τις πατάτες αλλά δεν την φάγαμε γιατί δεν ταίριαζε με τις πατάτες.

Θα ξαναπάμε σήγουρα.