Yerasimos

Μέλος από: Δεκ 2013

11 Δεκ 2016

Αγαπημενο μου κοινο γεια σας και παλι ερχονται χριστουγεννα (ασχετο)
Το οτι καθε φορα που εχω τη γιορτη μου βγαζω για φαι το κολητο μου και λοιπους συγγενεις σε "καλο" μερος πρεπει να το αναφερω στο ψυχαναλυτη μου γιατι αλλιως δεν εξηγηται
Κυριακη λοιπον παλι και κλεισαμε τραπεζι στο Feedελ
Η αληθεια ειναι οτι σα χωρος μου αρεσε εδω και καιρο,
ενας κηπος μεσα στο κεντρο μικρος ωραιος περιποιημενος,
ωραιος κοσμος και ωραιος χωρος και μουσικη
Οποτε μου φανηκε σαν τελεια λυση αφου τα λοιπα εναλακτικα που ειχα στο μυαλο μου δε με ενθουσιαζαν
Παραγγειλαμε διαφορα πιατα
ωσαν μεζεδες μας ενημερωσε το γκαρσονι πολυ ευγενικο παιδι, αλλα επισης μας διαβεβαιωσε οτι ειναι μεγαλα πιατα, πως μασ διαβεβαιωνε ο αλεξης για το μνημονια οτι θα ας βγαλει? ε ακριβως ετσι!
Λοιπον ενα μοντερνο το ξερετε?
Το μεταμοντερνο?
αυτα τα πιατα ηταν πιο μεταμοντερνα κι απο μεταμοντερνα και καθολου να χορταινεις
Εχουμε και λεμε οτι θυμαμαι γιατι εγω με ξερεις αγαπημενο μου κοινο,
δε θυμαμαι και πολλα απλα σου δινω τη γενικη αισθηση στου μαγαζιου
Υπαρχουν εδω περα γραφοντες πολυ αξιοι για να παρεις σοβαρα
Φαβα, ισως και το πιο ωραιο πιατο
Κοτοπουλο ρολο το αμεσως καλλιτερο αλλα μικρο πολυ μικρο
Σπετσοφαι μετα-μεταμοντερνο δηλαδη ενα λουκανικακι small και οταν λεω small το πιασες το υπονοουμενο, καθημενο πανω σε πατατο μεζε στρογγυλο?? δε ξερω τι να σας πω και κλασσικη σλατσα σπετσοφαι
Ας μη συνεχισω μη γινω και κακος
Κρασι το φθηνοτερο 25 ευρω εως 80 ευρω κατι τετοιο,
ωραιο το κρασι αλλα δε θυμαμαι ποιο ηταν!
Πηραμε και κατι αλλο με πατζαρια πολυ γλυκο δε θυμαμαι δεν απαντω\
Α ναι ενα κρεατικο παλι μεταμοντερνο
Εν ολιγης
Αγορια με μουσια ολοιδια μεταξυ τους, σερβιρουν αψογα ομως
μετα μονετερνες δηθενιες σε ενα πολυ πολυ ομορφο χωρο με ωραιες μουσικες
το βραδυ ξαναπεινασα και τσακισα σουβλακια
Παντως η φαβα ηταν επικη

24 Οκτ 2016

Γεια χαρά και πάλι αγαπημένο μου κοινό, ( 5 όλοι κι όλοι που με ψηφίζουν,
Εγω αποφασίσει να αρχίσω δίαιτα και όχι από δευτέρα
από χτες πέμπτη, που ηταν του αγιου γερασιμου μεγαλη η χαρη του
Τόσο αποφασιστικός ήμουν,
λέω θα κόψω μαχαίρι τα περιττά γευματα δε θα με κάνουν εμένα ότι θέλουν οι κολλητοί μου
όχι όχι! ΟΧΙ!
Viber sound…
.... ναι ποιος είναι?
το βράδι?
φαγητό?
που? Σεϋχέλλες? τι ώρα?
οκ 9 θα μαι κει
και πήγαμε
Βρήκαμε εύκολα τραπέζι αν και γινόταν ένας μικρός χαμός βραδυ πέμπτης σε μια χωρά που έχει σύριζα κομμένα όλα τα επιδόματα και τα λοιπά
Αλλά κυρία μου όχι, το φαΐ και το σεξ σ αυτή τη χώρα δε κόβεται. ότι και να μας κάνει αλεξουκο, μείς θα τρώμε
Ο χώρος αδιάφορος εναλλακτικός, η χαρά του συριζαιου (εχω και γω τα θεματα μου αλλα ο γιατρος μου ειπε να γραφω κριτικες να τα ξεπαρασω)
που είχε ένα όνειρο τρελό όνειρο απατηλο αλλα <
Ανοιχτή κουζίνα που είναι και της μόδας
Άψογο σέρβις, αλλά έβαλα 3 στα 4 γιατί στο τέλος μας είχανε λίγο γραμμένους αλλά οκ δικαιολογείται αυτό, μη το πάρετε και τις μετρητοίς
φέρανε και πολύ ωραίο σταφύλι για κέρασμα
Φάγαμε κυρίως κρεατιά μπροζολιδια αψογά και το τονίζω αψογά ψημένα
και πίτα ημέρας και κάτι ωραίες σαλάτες σλουρρρπ!
Οι δε πατάτες ήταν επικές! τηγανισμένες με ρίγανη, πω πω ηταν άστα καλυτέρα μη με κόψει το ραδιοτηλεοπτικό γιατί ζούμε μεγάλες στιγμές και στα ΜΜΕ
Εν ολίγης οι Σευχελλες είναι ωραίο μέρος, που σέβεται τους πελάτες του, σε μια γειτονιά που μου αρέσει πολύ
έχει τραπεζάκια έξω, στην Ελλάδα δεν έχει ποτέ κρύο το λένε και οι Locomodo
Kαι δωσανε και αποδειξη αμε!

19 Οκτ 2016

Θες λίγο η Κυριακή του Οκτώβρη που ηταν ηλιόλουστη και ειχε κατι απο καλοκαιρακι
Θες που ήμουν με το κολλητό μου και ειναι αυτες οι μικρες στιγμες που κανουν τις αναμνησεις
Εμεις για αλλου ξεκινησαμε να παμε για φαι και αλλου πηγαμε
Μου λεει θα σε παω σ ενα ωραιο αγαπημενο μερος στη Κυψελη
Στην πολυ ομορφη πλατεια του Αγιου Γεωργιου στη κυψελη
Το μερος μυριζει οικογενειακη κατασταση ειλικρινα δε ξερω αν το εχει οικογενεια
Αλλα ειναι προσεγμενο στη λεπτομερεια και το σερβις του αψογο
Ο κοσμος της περιοχης ειναι λατρεμενο target group
Κυριακη μεσημερι,
μεγαλοκυριες της κυψελης, μαμαδες με παιδια που δυστυχως τσιριζαν, μπαμπαδες σε απογνωση,
Πηραμε δυο μπριζολες μεγαλες αρκετα με υπεροχες τηγανητες πατατες με ριγανη, φρεσκιες
Σαν στο σπιτι μας, νιωσαμε
μια σαλατα που δε θυμαμαι τι ειχε μονο το συκο θυμαμαι. ειμαι και καποιας ηλικιας ποσα να θυμαμαι ρε παιδια
το προηγουμενο βραδυ ειχαμε κανει ανελεητο κλαμπινγκ, με πιανετε ετσι?
Ηπιαμε και κανα δυο μπυρες και κυλισε ωραια το μεσημερακι της κυριακης
Το ταβερνακι ειναι ομορφη, αψογη επιλογη για κυριακη μεσημερι αν και θα το επισκεφθω και καθημερινη εγω ειναι σιγουρο γιατι ειναι κοντα στο σπιτι μου
Χαιρομαι να γραφω για ωραια μερη και σερβις που σε φτιαχνει με την απλοτητα του
Ευχομαι ειλικρινα να γινει και δικο σας αγαπημενο μερος

17 Μάρ 2016

καθαρη δευτερα συννεφιασμενη βροχερη, τελος τριημερου και το διλημμα ειναι το εξης να μεινες σπιτι να τσακισεις την λαγανα και λοιπα σαρακοστιανα μετα τη κρεπαλη του σαβατοκυριακου η να βγεις εξω με το παρεακι ?
Η αποφαση ηταν δυσκολη γιατι εβρεχε και ηταν απολυτα μερα για χουχουλιασμα και σπιτι

Αλλα οταν μου προτειναν το, μαυρο προβατο στο παγκρατι, λεω θα παω να φαω επιτελους στο γνωστο μαυρο προβατο
Και πηγα και εφαγα, του σκασμου!

Ο χωρος ειναι δυο μικροι χωροι βασικα και εξω στο πεζοδρομιο οπου λογω βροχης δεν ηταν και η καλυτερη λυση αν και οι ανθρωποι που καθοταν εξω κατω απο τις τεραστιες τεντες μια χαρα ετρωγαν μια μερα σαν κι αυτη βροχερη

Το σερβις ηταν ΑΨΟΓΟ!
Καθαρα δευτερα, θα περιμενε κανεις να υπαρχει ενας μικρος πανικος, καθυστερησεις και να τις δικαιολογησες κιολας
Αλλα μπα! μαλλον Μπεεεεεε χαρουμενο προβατισιο
Αμεσως τραπεζι για εξι ατομα, αμεσως παραγγελια και σε λιγο αρχισαν τα πρωτα να ερχονται στο τραπεζι οπου και εξαφανιζοταν αμεσως ομως
Τι να περιγραψω, ολα μα ολα ηταν υπεροχα

Δεν εχω κατι αρνητικο να γραψω
Ειλικρινα, και επειδη δεν ειμαι και καθολου καλος στις περιγραφες των φαγητων
απλα το προτεινω ανεπιφυλακτα, ειχα καιρο να μεινω ετσι ευχαριστημενος
Πληρωσαμε βεβαια 25 ευρω το ατομο με τα γλυκα και αθφονο αθφονο κρασι αλλα ειχα φαει και παρα πολλα οποτε δεν ξερω πως παει ανα ατομαο για ενα κανονικο ζευγαρι

Διοτι μεις ειμαστε και φαγανα δεν ειμαστε νορμαλ
καλη σαρακοστη παιδια και διαιτα απο δευτερα ε?

16 Φεβ 2016

Εχω επισκεφθει το εστιατόριο 4 φορες

Τη πρωτη φορα που το επισκεφθηκα μου αρεσε πολυ η εξυπνη διακοσμηση και η μουσικη του, ενα ενδιαφερον μοντερνο μερος με αισθητικη της δεκαετιας
Η σερβιτορα φιλικη αλλα προσωπικη μου εκτιμηση μερικες φορες πιο πολυ απ οτι θα επρεπε, βεβαια αυτο σε καποιους αρεσει, σε μενα οχι!
θελω να μου μιλανε στο πληθυντικο οταν δε με ξερουν μεχρι να το επιτρεψω εγω.
Εiμαι στραβοξυλο σ αυτα τι να κανουμε.

Τη πρωτη φορα δεν εμεινα ευχαριστημενος ενω η παρεα μου ηταν,
γιαυτο και δεν ειχα γραψει κατι!
Οι μεριδες ηταν μικρες και το ψωμι χτεσινο κατι το οποιο θεωρω και αστειο!
Τις αλλες δυο φορες παλι πηγαμε ως παρεα, οποτε ακολουθησα, ειναι κεντρο
ειναι ευκολη λυση διπλα στο στο γκαζι, οπου βγαινουν τα λοιπα λαμογια της παρεας για Σάββατο βραδυ ειδικα.
Δε τρελαινομουν με το πιατο που επαιρνα αλλα ως εκει!
Προσφατα ακολουθησα παλι την παρεα ενω ειχαν πεσει στο τραπεζι κι αλλες προτασεις αλλα ηταν τον μονο που βρισκαμε να κλεισουμε σαβατοβραδο 6 ατομα
Οποτε ακολουθησα παλι
Ωραια μουσικη και παλι.

Πηρα κατι κρεατικο που δε θυμαμαι τι ηταν αλλα ειχε σαλτσα με μανιταρια,
ενω πριν ειχα ρωτησει τη σερβιτορα για ενα αλλο πιατο αν ειχε μανιταρια και ειχε καταλαβα οτι δε τα τρωω

Θεωρω οτι ενας σερβιτορος καταλαβει οτι ο πελατης δε τρωει κατι, του προτεινει μετα ενα αλλο πιατο οφειλει να ξερει τι σαλτσα εχει μεσα και αν ειναι απο μανιταρια
Γενικα ειναι ενα απλα συμπαθητικος χωρος με κακο εξαερισμο οπου οταν φευγεις μυριζουν τα παντα σου κουζινιλα

Σεβομαι ολες τις διθυραμβικες κριτικες των αλλων επισκεπτων, αλλα εμενα το μερος αυτο δε μιλησε, ειναι καποια πραγματα που τα βλεπεις τα γευεσαι τα νιωθεις και δε σου κανουν απλα

06 Φεβ 2016

Οταν σκεφτεσαι φαλαφελ, σου ερχεται στο μυαλο στο γνωστο μαγαζακι της αιολου που γινονται ουρες για να φας, για μενα απολυτως αδικαιολογητα.
Αλλα τελος παντων αβυσος η ψυχη του πεινασμενου.

Ευτυχως σ αυτο συμφωνει και η παρεα, οποτε εσκασε σαν χαρμοσυνη ειδηση για μας τους λατρεις του φαλαλελ οτι εχει ανοιξει και νεο μαγαζακι στο μοναστηρακι!
Μαλιστα φιλος μου γνωστος λατρης των συγκεκριμενων γευσεων μου ειχε υμνησει το συγκεκριμενο μαγαζι
Οποτε σαβατο βραδακι πριν τη γνωστη εξοδο, λεμε ας παμε κι απο κει
να δουμε τι παιζει.

Δε θελω αν γραψω πολλα, θελω απλα να γραψω οτι ειναι υπερτιμημενο, εχω διαβασει κριτικη για αυτο το μαγαζακι και σε γνωστην εφημεριδα on line
Εγω θα το χαρακτηριζα απλα τουριστικο, η χαρα του κινεζου και του ασχετου με την αυθεντικη γευση

Απελπιστικα μικρο και το σερβις του αδιαφορο, δηλαδη ενα χαμογελο δεν εβλαψε ποτε κανενα, ενα χαμογελο μπορει να κανει πολλα!
Μου κατσε στο στομαχι και μου βγηκε και ξυνο και το βραδυ
Δε θα ξαναπαω σορρυ!

22 Ιαν 2016

Χειμωνιατκη κυριακη, θα βρεξει θα χιονισει θα γινει χαμος, στις τηλεορασεις ερχεται κ καταστροφη, η Σπυροπουλου τσιριζει κατι αγραματοσυνες στον αλφα και το παρεακι θελει μπραντς κυριακατικο, γιατι μεις στο χουριο μας κυριακες πρωινα παιρναμε μπραντςζζ

Μετα το εκκλησιασμα στο εκκλησακι του αγιου ονουφριου στη Ανω Προσουτσανη
Ειχαμε που λες τσεκαρει απο καιρο το Οστερμαν, ειχαμε πιει καφε και μια χαρα ολα

Ωραιος χωρος σαν να εισαι λιγο σε ευρωπαικη πολη κα το σερβις αψογο
Κι αυτο το σαν να εισαι λιγο ευρωπη το χουμε λιγο αναγκη αυτο το καιρο
Στην πλατεια αγιας ειρηνης και στο ευρyτερο κεντρο υπαρχουν πολλα γοητευτικα μερη σαν αυτο

Παμε λοιπον κατα φτιαγμενοι στο Οστερμαν για ενα ωραιο χορταστικο πρωινο
οι επιλογες μας, αυτα με μπεικον και μια πικαντικη σως, αυγα ποσε με μανιταρια και ενα σαντουιτς τυπου κλαμπ αλλα με χοιρινο μεσα και εστραγκον
εχουμε και λεμε, ολα στοιχιζαν απο 9,5 και ανω σαν πιατα
το δικο μου αυγα με λιγο μπεικον και πικαντικη σαλτσα ηταν οκ
αλλα απλα οκ

Με 9,5 ευρω περιμενεις κατι συναρπαστικο τουλαχιστον η γενναιοδωρο πιατο
Ο λογος που εχω βαλει τρια στα τεσσερα, ηταν αλλος, μπηκαμε στο μαγαζι και τα δυο τραπεζια μπροστα που ειχαν θεα στο δρομο ηταν και καλα ρεσερβε για μας τους 4, για μπραντς μας ειπα
Μπραντσ θελουμε και μεις λεμε
οχι οχι θα σας παμε πισω στο βαθος με θεα τη σκαλα για τις τουαλετες
λεμε δε πειραζει.

Οση ωρα μειναμε καμια ωρα και, τα τραπεζια ηταν ακομη αδεια
μετα απο κανα δυο ωρες περασαμε απ εξω ηταν παλι αδεια
Κατανοω τα μαγαζια που κρατουν τα καλα τους τραπεζια για πελατες καλους
, αλλα και μεις τελικα αφησαμε πανω απο 50 ευρω για ενα μπραντς με καφεδες
αν δεν ειμαστε καλοι τι ημαστε (καλε?)
Εδω τρως σε καλα μερη φουλ φαι σαλατα και μπυρα με 50 και ανω ευρω
ετσι δεν ειναι?

Να μη σας τα πολυλογω το μονο που αξιζε τα 10 ευρω του ηταν το σαντουιτς με εστραγκον και χοιρινο και πατατες τηγανιτες που ηταν πολλες να τα λεμε αυτα
Και αυτο για το παλικαρι που το εφαγε ειναι καλο παιδι και μου λεει, ελα καλο ηταν τελικα (αιγοκαιρος με παρθενο τ να πεις)

Συμπερασμα αλλη φορα θα ακουω τα προτεινομενα για μπραντς μερη και δε θα ακολουθω το εντσικτο γιατι λειτουργει μονο στα γκομενικα
α τετ αλερ παιδια

09 Ιαν 2016

Η Αρχοντισσα ειναι ενα απο τα ελληνικα κλασικα ταβερνακια του κεντρου
Μου το ειχε συστησει ενας φιλος και μου χε πει, μα καλα εσυ μενεις κει κοντα δε το ξερεις? εμεις ερχομαστε απο την αλλη ακρη της αθηνας να φαμε
και λεω θα πω και εγω επιτελους

Μπαινοντας μεσα το νιωθεις, υπαρχει μια ενεργεια που σε κανει να εμπιστευθεις το μερος
Η γνωριμη μυρουδια μαμαδιστικης κουζινας, το χαμογελο και το βλεμμα αυτων που δουλευεουν εκει και η κλασσικη βιτρινα να διαλεξεις τι εχει σημερα, πεντακαθαρη
Και εχει πολλα και μαγειρεμενα καλα
Το μερος ειναι κλασσικο ταβερνακι που βρισκεις απο λαδερα μεχρι κρεας κα ψαρι σε μεγαλες γενναιες μεριδες κατι σπανιο για την εποχη της κρισης
Ο σερβιτορος χαμογελαστος ηρθε αμεσως, εφερε το νερο στο τραπεζι κατι που πολλα μερη πια δε το κανουν γιατι θελουν να το αγορασεις ισως
Το νερο σε κανατα γυαλινη οπως παληα, μου αρεσε αυτο
Και ψωμακι μαζι

Πηραμε δυο πιατα και με τεραστια χωριατικη, καθοτι ηταν καθημερινη και δεν ειμασταν για πολλα πολλα, πληρωσαμε λιγοτερο απο 20 ευρω και φαγαμε πολυ πολυ καλα
Δηλαδη αν φας σ ενα ταχυφαγειο με καταψευγμενα προιοντα 20 ευρω δεν φτανουν για δυο ατομα

Οι μεριδες οπως ανεφερα ηταν γενναιες και η τιμη τους πολυ καλη
Πολυ χαρηκα που υπαρχουν ακομη τετοια μερη, η εποχες ειναι δυσκολες και ολοι βαλωμαστε απο παντου, ειδικα η εστιαση
Γενικα ειναι απο τα μερη που δεν ενιωσα οτι κατι πηγε λαθος
Και στο τελος μας κερασαν και γλυκακι

15 Δεκ 2015

Επειδη ειμα μεγαλος σουβλακομανης, οταν ειχε ανοιξει το μαγαζι, θυμαμαι ποσο μου αρεσε σαν χωρος και σαν σερβις και σαν ποιοτητα φαγητου.

Στη καρδια του συνταγματος, δεν ηταν κιτς, ειχε κατι απο μεγαλουπολη, χαμογελαστες φατσες, ειχε κατι που σ εκανε να ξεχνας τη μιζερια της πολης
Μαλιστα τοτε ο κολλητος μου ειχε γραψει μια καλη κριτικη για το συγκεκριμενο μερος

Χτες παλι, τη πρωτη χειμωνιατικη ισως νυχτα του δεκεμβρη κι αφου ειχαμε περασει ενα ωραιο απογευμα, βραδακι, που τα ειχε ολα, ξερεις εσυ τωρα μην τα γραφουμε και μας ματιασουν, τι δε καταλαβες?

Ειμασταν πεινασμενοι αφορητα και λεμε να παρουμε το σμαρτακι να παμε συνταγμα που εχει πολλες επιλογες φοβουμενοι μηπως στο μοναστηρακι δε βρουμε να παρκαρουμε χαλαρα
Λεμε παμε μακ ντοναλντς?

οχι μωρε παμε καπου να στανιαρουμε να φαμε τη σουβλακαρα μας
Και φυσικα τι καλυτερη λυση στο συνταγμα απο το meatropoleos, λεμε...
12 η ωρα το βραδακι, ηταν μισογεματο
Μας λεει ο σερβιτορος: αχ δεν εχουμε κοτοπουλο σουβλακι, αγχωμενοςς
λεω δε πειραζει, μενα οταν μου λενε αχ με πονο στα ματια παντα με πειθουν
Γενικα το σερβις μετα χαρουμενα παιδια χαμογελο που σε κανουν να νιωθεις οτι χαρηκαν που μπηκες στο μαγαζι ειναι πολυ plus και παντα με το ευλογο μετρο στην εξυπηρετηση

θα τσακισουμε τα υπολοιπα, τα υπολοιπα λεω, ε μωρο μου?
να μη στα πολυλογω
Χωρις να ειναι ιδιαιτερα γεματο το μαγαζι δεν ηταν και ωρα αιχμης 6 σουβλακια με χοιρινο, 3 απ ολα και τρια χωρις κρεμμυδι, εκαναν να μας τα σερβιρουν 35 λεπτα!

Λεω ας μην χαλασθω παρασκευη βραδακι εχω και το αμορε μου (γι αυτο το σκ το αλλο βλεπουμε μεγαλος ο θεος)
Και μας τα φερνουν, και μαλιστα λαθος φτιαγμενα
Ε εκει με κανεις μενα ρακος, πεφτουν ενα ενα τα κοματια της ωραιας τζαμαριας μπρος, σκονη κα θρυψαλλα να να γινονται μαιζ μου,,, (ειμαι και ποιητης να καταλαβεις)

Τελος παντων αρχιζουμε να τρωμε
Το σουβλακι απαραδεκτο, δε μασιωταν σα τσιχλα κυριολεκτικα
Λες και εχαν βγαλει τσιχλα σε σχημα σουβλακιου αγευστη χωρις ζαχαρη να ξεχνιεσαι να τρως σουβλακι να μην παχαινεις

Λεω να δεις ειναι ενα απο τα κολπα του Τσιπρα, πρωτη φορα αριστερα!
Δηλαδη ενω ειναι αριστερα δεν ειναι και συγχρονως,
Εχει μπει το πνευμα του Τσιπρα και στο Meatropoleos
Η σαλατα οκ αδιαφορη αξιοπρεπης ομως το μαρουλι ηταν μαρουλι το καταλαβαινες και οι πατατες μετρια ζεστες

Και 2-3 σερβιτορακια ομορφοπαιδα δε λεω, αλλα να περιφερονται αγχωμενα και χωρις χαμογελο το βασικο, κατι που σχολιαστηκε και απο τη κυρια διπλα μας που μολις ειχε παρακολουθησει Λαζοπουλο στο θεατρο και ηταν ενθουσιασμενη!
Απαραδεκτο γιατι ειναι ενα μαγαζι που ειδικευεται σε αυτο!
Οχι να δεχεται πελατες πελατες που τους αρεσει ο Λαζοπουλος βρε, να σερβιρει σουβλακι που δεν ειναι σουβλακι αλλα τσιχλα σουβλακι αγευστη
Δε θα ξαναπαω σορρυ

15 Δεκ 2015

εχω ξαναγραψει για τον Μελιλωτο και εχω γραψει καλη κριτικη γιατι πραγματικα τον θεωρω ισως ενα απο τα καλυτερα μερη στο κεντρο της πολης
Εχω παει αρκετες φορες, την προηγουμενη κυριακη που γιορταζαμε ειπαμε να ξαναπαμε και κλεισαμε τραπεζι

Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι παντως ουτε το σερβις ειναι οπως ηταν ουτε, η γευση του παραμενει στο ιδιο επιπεδο αναμφισβητητα αλλα,, οι τιμες του απαραδεκτες για την εποχη μας

Ολοι αλλαξαμε τα τελευταια χρονια, ολοι ζουμε χειροτερα και επειδη ειμαι εγω επιχειρηματιας ο ιδιος ξερω πως ειναι ολο αυτο

Αλλα ψωμι για 4 ατομα
κρεατοπιτα
παντζαροσαλατα
σολομος (παρααδεκτα μικρη μεριδα) 14,20 ευρω???
σιδηροδρομος 16 ευρω?
μπεργκερ 12 ευρω?
με 3 μπυρες και μια σοδα 85 ευρω, συνολικα?

Ε σορρυ δε ξαναπαω εχει κι αλλα μαγαζια το κεντρο
αυτα και χρονια μας πολλα
και να σημειωθει στα πρακτικα οτι δεν ειμαι τσιγγουνης

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη Yerasimos.