katergaris

Μέλος από: Σεπ 2014

13 Νοε 2018

Στο Αγορά των Αμπελοκήπων είχα να πάω από μια πρωτοχρονιά πριν από 2-3 χρόνια. Το προηγούμενο Σάββατο και μετά από θέατρο οι επιλογές ήταν περιορισμένες αλλά ενδιαφέρουσες! Τελικά καταλήξαμε εκεί και δεν το μετανιώσαμε.

Ο χώρος δεν έχει αλλάξει εδώ και χρόνια αλλά παραμένει καθαρός, σωστά φωτισμένος και γενικότερα όμορφος. Η εξυπηρέτηση (που ήταν πάντα το ατού του μαγαζιού) παραμένει σε πολύ υψηλά επίπεδα.

Μόλις ξεκινήσαμε μας ήρθε ψωμάκι ζεστό πεντανόστιμο και ένα ντιπάκι από γιαούρτι και πατέ ελιάς. Διαλέξαμε για τη μέση τη σαλάτα με το σπανάκι και τη γραβιέρα Κρήτης και τα αυγά με την τρούφα που ήταν ίσως και το καλύτερο πιάτο της βραδιάς. Σωστά τηγανισμένα, με τη γεύση της τρούφας από το τρουφέλαιο να το απογειώνει. Ο φίλος μου για κύριο διάλεξε το T-Bone που ήρθε και το φλάμπαραν εντυπωσιακά στο τραπέζι μας κι εγώ το κριθαρότο με τον ροφό. Το T-Bone για medium ήταν παραψημένο αλλά νόστιμο, το δικό μου ήταν ένα πολύ καλό πιάτο που είχα δοκιμάσει κάποια στιγμή στο παρελθόν και παραμένει (όπως διαπίστωσα) στα must. Κλείσαμε με κερασμένο παγωτό μπακλαβά (αρκετά γλυκό για τα γούστα μου) και ένα σορμπέ με τον λογαριασμό ακόμα πιο γλυκό!

Για τα παραπάνω δώσαμε (χωρίς τα ποτά) γύρω στα 80 ευρώ. Δεδομένου ότι τα κυρίως μας είχαν γύρω στα 20 ευρώ ήταν μια φυσιολογική τιμή. Πάντως ο κατάλογος έχει και αρκετά φθηνότερα πιάτα γι' αυτό και το 26-36 στον μέσο όρο.

Γενικότερα έχουμε να κάνουμε με μια από τις πλέον ασφαλείς επιλογές στην Αθήνα ειδικά για φαγητό αργούτσικα.

09 Νοε 2018

Σάββατο βράδυ στο Κάππα μετά από κράτηση μέσω του e-table.
Η βραδιά ήταν αρκετά ζεστή για τέλος Οκτωβρίου αλλά όχι τόσο για να κάτσουμε στην όμορφη αυλή στο πίσω μέρος του μαγαζιού.

Ο χώρος είναι όσο χρειάζεται φωτεινός και η διακόσμηση είναι προσεγμένη στην κάθε λεπτομέρεια. Η μουσική ελληνική έντεχνη και ταιριάζει πολύ με το ύφος του μαγαζιού. Η εξυπηρέτηση είναι άριστή. Ο κύριος που μας υποδέχτηκε ήταν εξαιρετικά ευγενικός όπως και το παλικάρι που μας σέρβιρε. Χαμογελαστοί και φιλικοί και οι δύο.

Στα των γεύσεων τώρα θα έβαζα 3,5 στα 4 αν μπορούσα. Το ντιπάκι του καλωσορίσματος είναι νόστιμο αλλά το (τόσο) μουσκεμένο παξιμάδι που έρχεται μαζί δε με τρέλανε. Ίσως ήθελε λιγότερη υγρασία. Αντίθετα η φέτα με το πέστο ρίγανης και σάλτσα ντομάτας είναι ένα πολύ γευστικό πιάτο. Νόστιμη φέτα, "ζωντανή" ντομάτα και το πέστο όσο έντονο έπρεπε να είναι. Η μελιτζανοσαλάτα ήταν καλή. Θα την ήθελα λιγότερο όξινη αλλά σε κάθε περίπτωση μιλάμε για ένα καλό πιάτο.

Αυτό όμως που είναι για πολλά αστέρια είναι το ριζότο με τα μανιτάρια. Γευστικό, κρεμώδες και χυλωμένο άψογα. Ο φίλος μου διάλεξε τις παπαρδέλες με το ραγού μοσχαριού που είπε ότι ήταν ένα καλό πιάτο με την πάστα σωστά βρασμένη.

Για το τέλος άφησα τους κολοκυθοκεφτέδες που "έπαιξαν" στη μέση κι έχουν αναφερθεί ξανά στο ask4food. Είναι οι καλύτεροι κολοκυθοκεφτέδες που έχω φάει ποτέ και (πιστέψτε με) έχω φάει πολλούς. Μηδέν λαδίλα, και αφράτοι περισσότερο κι από λουκουμάδες. Εικάζω πώς έχουν ελάχιστο αλεύρι γι' αυτό πετυχαίνουν αυτό το αέρινο αποτέλεσμα. Πολλά μπράβο.

Κλείσαμε με έναν κορμό ψυγείου που ήταν οκ και ένα τσάι που ήρθε σ' ένα υπέροχο τσαγιερό. Μαζί με τον λογαριασμό ήρθε κέρασμα ένα ζεστό ρακόμελο.

Για τα παραπάνω μαζί με ένα ποτήρι κρασί πληρώσαμε κάτι λιγότερο από 50 ευρώ που ήταν μια εξαιρετική τιμή για όσα προσφέρθηκαν. Θα το επισκεφτούμε ξανά πολύ σύντομα.

08 Νοε 2018

Το Zampano το είχα επισκεφτεί πέρσι κάποια στιγμή για ένα ελαφρύ μεσημεριανό. Είχαμε μείνει αρκετά ικανοποιημένοι τόσο από το φαγητό όσο και από τον χώρο, έτσι το προηγούμενο Σάββατο είπαμε να δώσουμε μια ευκαιρία και στη βραδινή του κουζίνα.

Η θετική εντύπωση ξεκίνησε από το τηλέφωνο ακόμα όταν πήρα να κάνω μια αλλαγή (από 4 σε 6 άτομα) στην κράτηση που είχα κάνει μέσω e-table. Για κάποιο τεχνικό λόγο (απ' όσο κατάλαβα) η κράτηση δεν είχε φτάσει ποτέ στο μαγαζί αλλά όχι μόνο κατάφεραν να μου δώσουν τραπέζι, μου έδωσαν 6άρι όπως ζήτησα. Η εξαιρετική εξυπηρέτηση συνεχίστηκε και στο μαγαζί όπου το παλικάρι που μας εξυπηρέτησε ήταν σβέλτος, ενημερωμένος και με πολύ καλή αίσθηση του χιούμορ.

Το φαγητό του είναι από καλό έως πολύ καλό. Δοκιμάσαμε τη σαλάτα με το κολοκυθάκι που ήταν οκ και αυτή με τα παντζάρια που ήταν καλύτερη. Στα πρώτα του δυστυχώς για εμένα που δεν τρώω κρέας οι επιλογές ήταν ελάχιστες οπότε πήραμε τη φάβα που δεν έλεγε και πολλά και τα κεφτεδάκια που οι συνδαιτυμόνες τα περιέγραψαν ως θεϊκά. Για κυρίως διάλεξα τον σολομό που ήταν ένα πολύ καλό πιάτο με τον πουρέ από αγκινάρα Ιερουσαλήμ να κλέβει την παράσταση. Στο τέλος ήρθαν και 4 γλυκά κερασμένα. Η μους σοκολάτας ήταν πολύ καλή όπως και η τάρτα με γλυκιά κολοκύθα. Λιγότερο μου άρεσε μια (πρωτότυπη σε εκτέλεση) lemon pie και μια panakota με φιστίκι.

Για τα παραπάνω χωρίς να υπολογίσω το κρασί δώσαμε περίπου 22 ευρώ το άτομο. Τιμή που ήταν εξαιρετική για όσα μας προσφέρθηκαν.

Πριν κλείσω να πω ακόμα μια φορά για την πολύ καλή κίνηση να μας κεράσουν τα γλυκά. Όταν στη συντριπτική τους πλειοψηφία τα μαγαζιά της πόλης δεν κερνάνε ούτε ένα επιδόρπιο σφηνάκι, τέτοιες κινήσεις πρέπει να επισημαίνονται.

25 Ιουν 2017

Βόλτα στην περιοχή μεσοβδόμαδα και επίσκεψη σε έναν γνώριμο χώρο από τα παλιά. Το μαγαζί λειτουργούσε κάποια χρόνια πριν με εξαιρετική κουζίνα και ενθουσιάστηκα στην ιδέα ότι άνοιξε ξανά.

Ο χώρος θυμίζει ταβέρνα από τις παλιές (με την καλή έννοια). Εμείς, αφού επιτέλους ο καιρός μας το επέτρεψε, προτιμήσαμε εξωτερικό τραπέζι που είναι μεν στο πεζοδρόμιο αλλά ο δρόμος είναι πολύ ήσυχος οπότε κανένα θέμα.

Η εξυπηρέτηση είναι φιλική με το παραπάνω. Ο ιδιοκτήτης που πήρε την παραγγελία, μας μίλησε για την ιστορία του μαγαζιού που μετράει πολλές δεκαετίες, μας ενημέρωσε ότι διοργανώνονται live με δική τους ορχήστρα και λαϊκά τραγούδια, ενώ μας είπε ότι πέρα από τον εξαιρετικό μάγειρα, πολλά από τα πιάτα είναι αυθεντικά μαμαδίστικα.

Πήραμε έναν ντάκο που ήταν γευστικός και πλούσιος αλλά το παξιμάδι είχε αρκετή υγρασία για τα γούστα μας. Ίσως αυτό ήταν και το μοναδικό αξιοσημείωτο "σφάλμα" της βραδιάς. Οι χορτοκεφτέδες ήρθαν τραγανοί απ' έξω αλλά καθόλου λαδεροί, ο μαρινάτος γαύρος (κερασμένος) ήταν όπως έπρεπε και οι μελιτζάνες με τη σάλτσα θα πω απλώς ότι είχαν τη γεύση του Καλοκαιριού στο χωριό μετά το μπάνιο. Ακόμα πήραμε τα τηγανητά καλαμαράκια και τις τηγανητές γαρίδες. Και τα δύο πιάτα ήταν πάρα πολύ καλά. Ποιοτικές πρώτες ύλες και τηγάνι για χειροκρότημα. Η τρίτη από τις φουλ παγωμένες μπίρες ήρθε κερασμένη, όπως και η γαλατόπιτα στο κλείσιμο του δείπνου. Ήταν ένα απλό καλό (για ταβέρνα) γλυκό.

Για τα παραπάνω (συμπεραλαμβανομένων των ποτών) δώσαμε κάτι πάνω από 30 ευρώ που είναι μια χαρά τιμή γι' αυτό που προσφέρεται. Δεν είναι μόνο το νόστιμο φαγητό και η άψογη εξυπηρέτηση, γενικότερα το μαγαζί σου δίνει την αίσθηση ενός τίμιου μαγαζί που εύκολα σε κάνει θαμώνα.

02 Ιουν 2017

Κράτηση στην "Όκα" μέσω του E-table την προηγούμενη για 4 άτομα και με μεγάλη περιέργεια να δούμε πώς είναι στημένο το μαγαζί με τα τόσα καλά που είχα διαβάσει εδώ.

Ο χώρος είναι πραγματικά υπέροχος. Καθαρός, φωτεινός και δίνει αίσθηση "ζεστασιάς", μόνο έτσι μπορώ να το περιγράψω. Υποθέτω θα είναι πολύ όμορφα και το μεσημέρι.

Η εξυπηρέτηση επίσης πολύ καλή. Η κοπέλα που μας υποδέχτηκε, μας ενημέρωσε για τα μαγειρευτά φαγητά που ήταν διαθέσιμα δείχνοντάς τα παράλληλα στη βιτρίνα μπαίνοντας. Οι χρόνοι τους ήταν άψογοι και το χαμόγελο ήταν από καρδιάς, όχι αυτό το στημένο που έχω συναντήσει σε πολλά μαγαζιά.

Το φαγητό είναι πάρα πολύ καλό. 3,5 τοματούλες θα έβαζα αν μπορούσα. Αφού ήρθε στην αρχή ο δίσκος με το ζεστό ψημένο στα κάρβουνα ψωμάκι, δοκιμάσαμε την πολίτικη σαλάτα που πραγματικά είναι εξαιρετική, τον ντάκο (καλός) ενώ για πρώτα πήραμε τις πατάτες φούρνου, την τυροκαυτερή (ποίημα) και τη μελιτζανοσαλάτα. Τα κύρια που έπεσαν στο τραπέζι ήταν οι μελιτζάνες του Σεφ (λουκούμι), δύο μπιφτέκια (το ένα γεμιστό με τυρί) κι ένα μοσχαράκι. Όλα ήταν νόστιμα και σε μεγάλες μερίδες. Στο τέλος ήρθαν κερασμένα 4 ξυλάκια παγωτό βανίλια με επικάλυψη σοκολάτας.
Για τα παραπάνω μαζί με ενάμιση λίτρο κρασί (το μισό λίτρο κερασμένο) δώσαμε 60 ευρώ. Η τιμή είναι κάτι παραπάνω από καλή μιας και μιλάμε για ένα μαγαζί πολύ πάνω από τον μέσο όρο.

Να για κάτι τέτοια χαίρομαι που είμαι στην παρέα του ask4food.

21 Μαι 2017

Τετάρτη βράδυ στη Σαμ, παρέα 4 ατόμων μετά από κράτηση λίγες ώρες πριν. Το μαγαζί είναι στην πιο hot περιοχή αυτή τη στιγμή και έχει ένα θέμα με το πάρκιγκ ακόμα και τις καθημερινές.

Ο χώρος είναι πολύ όμορφος. Καθαρόαιμο bistro, μικρό όσο πρέπει και καθόλου φορτωμένο.

Η εξυπηρέτηση είναι για 10 τοματούλες κι όχι για 4. Από την ώρα της κράτησης μέχρι τη στιγμή που φεύγαμε, υπήρχε ευγένεια, ταχύτητα και γενικότερα γνώση στο πώς είναι ένα καλό service σε μαγαζί. Πολλά μπράβο.

Το φαγητό είναι αρκετά καλό. Ο κατάλογος δεν είναι πολύ μεγάλος και αυτό το προσμετράται στα θετικά της Σαμ. Πήραμε για πρώτα τη Σιφνέικη μανούρα με τα αυγά (καλό πιάτο), τη σαλάτα με το κατσικίσιο τυρί (εξαιρετική) και τη φάβα που ήταν οκ. Ως κύρια στο τραπέζι έφτασαν οι παπαρδέλες με τα λαχανικά και την κρέμα παρμεζάνας, το μοσχαράκι με πουρέ, το μπιφτέκι και το ριζότο με το χταπόδι που ήταν πιάτο ημέρας.

Οι παραρδέλες (το δικό μου) ήταν ένα νόστιμο πιάτο χωρίς να απογειώνεται γευστικά. Το ριζότο που δοκίμασα ήταν αρκετά καλό (ίσως καλύτερο από τις παπαρδέλες) αλλά και τα 2 πιάτα με κρέας δεν άφησαν κάποιον παραπονεμένο. Το λευκό κρασί τους αλλά και το τσίπουρο που δοκιμάσαμε ήταν αξιοπρεπή. Για να γλυκαθούμε διαλέξαμε το μιλφέιγ που ήταν (απλώς) καλό, το σορμπέ λεμόνι με δυόσμο και καραμέλα που ήταν ένα εξαιρετικό πιάτο και την πανακότα σοκολάτα που ήταν επίσης πάρα πολύ νόστιμη. Για κέρασμα ήρθε κορμός αλλά και λικέρ μαστίχα. Για τα παραπάνω (χωρίς τα ποτά) δώσαμε γύρω στα 70 ευρώ που θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή τιμή γι' αυτά που προσφέρθηκαν.

Συνολικά μιλάμε για ένα προσεγμένο μαγαζί σε όλα του που με την πρώτη ευκαιρία θα επισκεφθώ ξανά.

19 Μαι 2017

Κυριακάτικη βόλτα στη ζεστή (πια) Αθήνα και στην αναζήτηση μας για κάτι πρόχειρο σκεφτήκαμε το Etnico όπου προλάβαμε το τελευταίο πάσο.

Ο χώρος είναι μέτριος. Δεν ενοχλεί η βαβούρα του δρόμου αλλά δεν έχει και κάτι που να το ομορφαίνει ώστε να του δώσει πόντους.

Το Service του ήταν φιλικό και σχετικά γρήγορο παρόλο το χαμό που γινόταν. Μια παρατήρηση μόνο: ο κύριος που ήρθε με το μηχανάκι μετά από delivery, άδειασε τους κάδους των σκουπιδιών, έβαλε σαλάτες σε κάτι πλαστικά μπολ και αμέσως μετά ανεβοκατέβαζε δοχεία με κομμένα λαχανικά από το υπόγειο. Όλα αυτά μπροστά μας μιας και ο χώρος που παρασκευάζονται τα φαγητά είναι σε κοινή θέα. Δεν ξέρω αν πρόλαβε να πλύνει τα χέρια του τα λίγα δευτερόλεπτα μεταξύ σκουπιδιών και σαλάτας, εγώ πάντως δεν είδα κάτι τέτοιο.

Οι γεύσεις ήταν καλές. Το burito με τα λαχανικά ήταν γεμάτο με υλικά και τα nachos με το τυρί ήταν τραγανά και γευστικά. Το ίδιο καλό ήταν και το wrap με το κοτόπουλο όπως ενημερώθηκα από τον φίλο μου.

Για δυο buritos, ένα πιάτο nachos και 2 μαργαρίτες (μικρές) δώσαμε λίγο πάνω από 20 ευρώ. Είναι μια καλούτσικη επιλογή αν θες να φας κάτι πρόχειρο χωρίς μεγάλες προσδοκίες.

14 Μαι 2017

Σάββατο βράδυ μετά από κράτηση στα Φουρνομαγειρέματα που ήταν στη λίστα μου εδώ και καιρό.

Ο χώρος είναι καλός. Το εσωτερικό του μαγαζιού δεν το είδα λεπτομερώς αλλά η "αυλίτσα" που κάτσαμε (μας το επέτρεψε ο καιρός) ήταν αρκετά συμπαθητική. Δίπλα στον δρόμο μεν αλλά ήσυχη και στολισμένη όμορφα.

Η εξυπηρέτηση ήταν υποδειγματική. Ευγένια και χαμόγελο τόσο από την κοπέλα όσο και από τον κύριο που μας ενημέρωσε λεπτομερώς για τα πιάτα εκτός καταλόγου αλλά και για τα λίγα από τον κατάλογο που δεν υπήρχαν.

Διαλέξαμε τη σαλάτα με τη ρόκα και το τυρί και για πρώτα τα 3 είδη κεφτέδων (κολοκυθοκεφτέδες, φαβοκεφτέδες και ντοματοκεφτέδες) και τη μελιτζανοσαλάτα. Η ρόκα ήταν πολύ φρέσκια και νόστιμη, οι κεφτέδες ήταν αρκετά καλοί (με τους κολοκυθοκεφτέδες να ξεχωρίζουν) ενώ η μελιτζανοσαλάτα ήταν αριστούργημα. Δεν ήταν η κλασική μελιτζανοσαλάτα που σερβίρεται παντού. Ήταν αλοιφή στη φιλοσοφία της φάβας και της σκορδαλιάς σερβιρισμένη πάνω από τραγανά κρουτόν. Για κύριο διάλεξα τα μπιφτέκια λαχανικών που ήταν ένα μέτριο πιάτο. Δεν ήταν κακή η γεύση, περισσότερο ως λάθος επιλογή θα το χαρακτήριζα γιατί γευστικά ήταν πολύ κοντά στο πρώτο πιάτο με τους κεφτέδτες. Ο φίλος μου τα steak ribs για τα οποία έγλυφε (κυριολεκτικά) τα δάχτυλά του. Μεγάλη ποσότητα και πεντανόστιμο όπως μου είπε.

Πριν κλείσω δεν πρέπει να παραλείψω να αναφερθώ στο πολύ καλό χύμα Μοσχοφιλερο που σερβίρεται σε εξαιρετικά χαμηλή τιμή.

Συνολικά μιλάμε για ένα πολύ καλό μαγαζί που δικαίως είναι τόσο ψηλά στις προτιμήσεις των καλοφαγάδων.

06 Ιουν 2016

Σαββατόβραδο στην Παλιά Φάβα μετά από κράτηση λίγες ώρες πριν. Είναι από αυτά τα μαγαζιά που ενώ είχα σχετικά ψηλά στη λίστα μου κάτι πάντα στράβωνε και δεν είχε τύχει να πάω μέχρι τώρα.

Ο χώρος είναι μέτριος. Μεγάλη αίθουσα με αρκετή βαβούρα αλλά πάντως καθαρή και περιποιημένη.

Με την εξυπηρέτηση (για την οποία είχα διαβάσει διάφορα) όχι απλώς δεν υπήρχε κάποιο θέμα αλλά αντιθέτως ήταν απροσποίητα φιλική και γρήγορη.

Το φαγητό ήταν καλό. 2.5 θα έβαζα (το 2 το αδικεί). Πήραμε τη σαλάτα και τα ντολμαδάκια για πρώτα, εγώ ένα ιμάμ κι η υπόλοιπη παρέα αρνάκι και γεμιστά. Το ιμάμ ήταν νόστιμο αλλά δεν ήταν η μεγάλη μερίδα που είχα ακούσει και περίμενα. Δυο μικρές μελιτζάνες που χρεώθηκαν 7 ευρώ και θα μπορούσαν άνετα να είναι στα ορεκτικά. Αντίθετα τα αρνάκια ήταν μεγάλες μερίδες ενώ τα γεμιστά οκ.
Για κέρασμα ήρθε γιαούρτι με γλυκό του κουταλιού, ενώ δε χρεώθηκε το δεύτερο μισό λίτρο κρασιού (συμπαθέστατο).

Συμπερασματικά είναι μια μέτρια προς καλή επιλογή που αξίζει κάποιος να βάλει στην ατζέντα του αλλά σίγουρα όχι ένα μαγαζί που θα πρότεινα σε κάποιον να τρέξει να δοκιμάσει.

24 Φεβ 2016

Σάββατο βράδυ (βροχερό) στο Ρελαντί, με καλή όμως διάθεση και καθόλου κρύο.
Ο χώρος είναι μέτριος. Σε ένα στενό πάνω από την Πανόρμου, ακριβώς δίπλα στον δρόμο ο οποίος (ευτυχώς) δεν είναι πολυσύχναστος.

Η εξυπηρέτηση είναι άψογη. Το παιδί που μας βοήθησε είναι κάτι παραπάνω από ευγενικός, χαμογελαστός και σβέλτος. Μας ενημέρωσε αμέσως για τα πιάτα που είχαν τελειώσει και μέχρι το τέλος της βραδιάς ρωτούσε (σε σωστούς χρόνους, όχι να σου σπάει τα νεύρα) αν όλα είναι καλά ή αν θέλουμε κάτι.

Το φαγητό είναι καλό. Δυστυχώς δε δοκίμασα τα μανιτάρια που είχα βάλει στο μάτι γιατί είχαν τελειώσει. Το μενού έχει σαλάτες, κάποια πρώτα και στα κυρίως έχει πιάτα με κρέας και μια ποικιλία κρέατος. Έχουν και πιάτο ημέρας αλλά κι αυτό (μπριζόλα λαιμού) είχε τελειώσει.

Πήραμε μια σαλάτα με μαυρομάτικα που ήταν ένα πολύ περιποιημένο πιάτο και νόστιμο. Το τυρόψωμο που ήταν καλό, χωρίς πολλά λάδια απλώς δεν ήταν γευστικά (ούτε οπτικά) το παραδοσιακό τυρόψωμο που έχουμε συνηθίσει. Καλό ήταν πάντως. Φρέσκες πατατούλες τηγανητές με πάπρικα και την ποικιλία (που έμαθα ότι ήταν αρκετά καλή (ίσως λίγο μικρή για τα 15 ευρώ που χρεώνεται). Σε γενικές γραμμές έχει μεγάλες μερίδες το μαγαζί κι ας "παίζει" πιο πολύ με τσίπουρο και μεζέ.

Οι ποσότητες είναι τέτοιες που δεν μπορεί κανένα πιάτο να χαρακτηριστεί ως "μεζές". Για τα παραπάνω κι ένα μεγάλο καραφάκι τσίπουρο δώσαμε 31 ευρώ. Θεωρώ πως είναι αρκετά τίμιο γι' αυτό που προσφέρει ενώ πρέπει να σημειώσω ότι ήρθε άλλο ένα μεγάλο τσίπουρο κέρασμα.

Θα ξαναπάμε σίγουρα.