dellman

Μέλος από: Σεπ 2014

26 Οκτ 2017

Παρασκευή Βράδυ κατηφορίζοντας από Σύνταγμα με τη γυναίκα για Κολοκοτρώνη και να βρούμε κάτι που να μας κεντρίσει το ενδιαφέρον να φάμε ή να πάμε στο etnico μια ακόμα φορά.

Μπαίνουμε στη Ρόμβης και αγνοούμε το not just felafel (έχω φάει καλύτερα φελάφελ σε μη τουριστικά μέρη) και βλέπουμε τραπεζάκια πιο διπλα σε ένα ωραίο κλίμα και χαλαρή διάθεση και λέμε ας κάτσουμε να δοκιμάσουμε.

Τουαλέτες πεντακάθερες και το εσωτερικό από ότι ξέκλεψα με το βλέμμα μου σαν μικρό καφενεδάκι.

Παραγγείλαμε μια πολιτική σαλάτα, μαστέλο Χίου, μπριζολάκια χοιρινά και συκώτι μοσχαρίσιο και ροζέ κρασάκι μισό κιλό.

Πάμε επιμέρους να τα δούμε

Πολίτικη πολύ καλή με έντονο το σκορδάκι (για μένα θα ήθελε μια οξύτητα παραπάνω). 3/4

Μαστέλο Χίου ήρθε με κρέμα μπαλσαμικού (χάθηκε βρε παιδάκια μια μαρμελάδα σύκου. ένα τσάτνει ντομάτας κάτι να αλλάξει το επίπεδο).2/4

Μπριζολάκια λαιμού με πατατούλες μια χαρά αν και οι πατάτες ήταν μερικές από την προηγούμενη τηγανιά και φαινόντουσαν 2/4

Συκώτι μόσχου ρωτήθηκα για το ψήσιμο μου (περιεργώς) και απάντησα μέτριο ήρθε καλοψημένο αλλά ήταν ζουμερό και δεν το άλλαξα. Προς τιμήν τους επέμεναν να τα αλλάξουν και ήρθε και η σεφ να μας ζητήσει συγνώμη. Απλά όταν ζητάς το βαθμό ψησίματος σε ελληνική ταβέρνα τότε πρέπει να είσαι μάστορας σε συκώτι να το πετύχεις. (α και βρήκα και ένα νευράκι που αυτό δεν το συγχωρώ).
2/4

Το ροζέ ήταν καλό (πολυποικιλιακό (μοσχάτο σαββατιανό και αγιωργίτικο αν δεν κάνω λάθος)

Στο τέλος μας κέρασαν κρεμ καραμελέ ελαφρή και αεράτη 4/4

ΜΙα καλή εμπειρία που αν προσέξουν 1-2 πραγματάκια θα γίνουν καλύτεροι.
Ο ανταγωνισμός στην περιοχή είναι αμείλικτος.

14 Οκτ 2017

Ξεκινάμε ένα βράδυ Σάββατου να πάμε (ένεκα επετείου).
Είχαμε ακούσει και διαβάσει ότι δεν τα πάει τόσο καλά το μαγαζί, ότι έχει χάσει την αίγλη του, την εξυπηρέτηση του. Λέω θα πάμε και βλέπουμε.

Η βραδιά άρχισε μοναδικά όταν παρκάραμε μέσα σε 2 λεπτά (τεράστια επιτυχία για Ιλίσσια).

Για το χώρο του καταστήματος δεν χρειάζεται να περιγράψω τίποτα (έχει περιγραφεί αρκούντως σε πολλές κριτικές).

Ιδιαιτέρη εντύπωση μου έκανε η προσθήκη στο κατάλογο των πιατών ημέρας (θετική κίνηση).

Ξεκινήσαμε με τη σούπα πράσο πατάτας (το γνωστό καλωσόρισμα). Ζεστή και δεμένη όσο έπρεπε 3,5/4
Συνεχίσαμε με λαχανικά στο γκριλ με παρμεζάνα και βαλασμικό
Δυστυχώς εκεί είχαμε αστοχίες. Η πιπερία παραψημένη, κολοκυθάκι και μπρόκολο σχεδόν ωμό και τσιγκούνικο στο αλάτι 2.5/4
Στα κυριώς εγώ πήρα από τα πιάτα ημέρας παπαρδέλες με πορτσίνι και σύγκλινο και η γυναίκα μου καρμπονάρα.
Σχεδόν άριστη εκτέλεση και στα 2 πιάτα (το συγκεκριμένο μαγαζί το έχει με τα ζυμαρικά). 3.5/4
Ήπιαμε μισό κιλό ημίγλυκο χύμα κρασί (εξαιρετική ποικιλία) 4/4 και μας κεράσαν άλλο μισό.

Στο τέλος κέρασμα γλυκά (πανακότα, τσιζκεικ, μιλφείγ και τιραμισού).
Εκτέλεση μαστορική και ακόμα εμείς ψάχνουμε το κρυμμένο μπαχαρικό στην πανακότα χιχχιι και μας φέραν μαστίχα και τσιπουράκι εξαιρετικά και τα 2. 4/4

Με όλα αυτα πλήρώσαμε 40,90 vfm για μας,

Πληρώνουμε και πάμε να φύγουμε αλλά στην πόρτα ο ένας εκ των ιδιοκτήτων (εκ Βυτίνας ορμώμενος) μας σταμάτησε στην πόρτα να μας κεράσει ένα ποτό και να τα πούμε λιγάκι.

Εν κατακλείδι το Oroscopo είναι ένα μαγαζί που μπορεί να μην έχει την τέλεια γεύση σε όλα του πιάτα αλλά έχει κάτι που τα υπερνικά όλα. Την αγάπη προς τον πελάτη και πως αυτός θα περάσει άριστα (όχι καλά).

Αν προτείνεται?

Ναι αν πάτε θα το κάνετε στέκι σας.

Θα τα πούμε εκεί

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη dellman.

21 Ιούλ 2017

Ιδανική τοποθεσία στο κόλπο της Βουλιαγμένης θυμίζει νησί ξεχασμένο σε μια άκρη του πουθενά. Μας τοποθέτησαν στη βεράντα με μοναδικό αρνητικό οι λουόμενοι οι οποίοι πέρναγαν (δε φταίει το κατάστημα αλλά η διαρρύθμιση του χώρου).

Παραγγείλαμε μια σαλάτα ντοματίνια με ρόκα και ξινομυζήθρα, ταραμοσαλάτα, σκορπίνα με λιγκουίνι και χταπόδι με κοφτό μακαρόνι.

Ήπιαμε 2 ποτήρια μοσχοφίλερο Πάμε επιμέρους όλες οι γεύσεις ήταν εκεί που έπρεπε με σωστό αλάτι. Η ταραμοσαλάτα πραγματική αλοιφή και τα λαχανικά τουρσί δίναν την τραγανότητα που έπρεπε. Οι μακαρονάδες ήταν βρασμένες σωστά και τόσο γευστικές που ένιωθες όλα τα υλικά. Συγχαρητήρια στο σεφ που κατάφερε δύο μακαρονάδες η μεν κλασική ή άλλη πειραγμένη να είναι τόσο γευστικές. Επειδή ήταν ειδική περίσταση θα δώσω τα εύσημα στο σερβις (ξέρουν το λόγο) και θα τους ευχαριστήσω μόνο και μόνο για αυτά που κάναν που ήταν παραπάνω από αυτά που έπρεπε.

Α και στο τέλος η πάβλοβα για την ειδική περίσταση ήταν να την καταβροχθίσουμε όλοι. Αν θα ξανά πάμε; Ναι , σίγουρα.

24 Νοε 2016

Σάββατο βραδάκι κλείσιμο τραπεζιού στη Μαμά Χήνα μέσω etable.
Παρότι αργήσαμε δε διαμαρτυρήθηκε κανείς και το τραπεζάκι μας περίμενε.

Πάμε να δούμε ένα προς ένα τα σημεία.

Industrial στησιμο με πέτρα ξύλο σωλήνες αν και θεωρώ λίγο υποφωτισμένο.
Ζεστός χώρος και πολύ άνετα με αρνητικό μόνο το κάπνισμα.
Πεντακάθαρες τουαλέτες μπράβο και μόνο για αυτό.

Φαγητό

Τυροκαυτερή
Κρεμμυδόπιτα
Πατάτες με στακοβούτυρο και απάκι επί δύο
Σαλάτα με cranberies
Χοιρινά φιλετάκια με ντομάτα κονφί
Ρακόμελο με γεύση μανταρίνι και τζίτζερ επί 4

Πάμε επιμέρους

Τυροκαυτέρη με μπούκοβο και φρέσκο κρεμμυδάκι
Άριστη εκτέλεση έκαιγε όσο έπρεπε και επιτελούς τυρένια γεύση

ΚΡεμμυδόπιτα με φύλλο χωριατικό κατά τη γυναίκα κατ εμέ κουρού
με τυράκι και κρεμμυδάκι που έλιωνε στο στόμα
σαλάτα με κρανμπερίς λιναρόσπορο σγουρη σαλάτα αποξηραμένο σύκο μανούρι και βινεγκετ μελιού από τις πιο ανάλαφρες και δροσερές που έχουμε φάει.

Χορινά φιλετάκια για 2 μικρή μερίδα μεν αλλά λουκουμάκι με σως μουστάρδας εξαφανίστηκαν σε χρόνο μηδέν

Πατάτες χοντροκομμένες με φλύδα στακόβουτυρο και απάκι τι να πω
αφού πήραμε και δεύτερη για να δούμε αν κάναμε λάθος όχι δεν κάναμε
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ

το ρακομέλο με το μανταρίνι με πολύ καλή ρακί και ελαφριά γύρω στα 14 γράδα εκτιμώ ήταν όνειρο πήραμε 3 μας κέρασαν άλλο ένα.

Λογαριασμός 46 μείον 10 από εξαργύρωση πόντων etable τρελό vfm

Το μαγαζί αν είχε λίγο μεγαλύτερες μερίδες ( το 3 στη γεύση πάει μόνο για το μεγέθος των μερίδων ) θα έσκιζε ποικιλοτρόπως και παντοιοτρόπως.

Εξυπερέτηση παρότι το μαγαζί γεμάτο κόσμο σωστή και γρήγορη.

Αν θα ξαναπάμε αυτό είναι δεδομένο έχουμε πολλά να δοκιμάσουμε ακόμα.

17 Νοε 2016

Μετά από 2 ακυρώσεις από το ίδιο το μαγαζί έφτασε η ώρα να γευτώ και εγώ την κουζίνα της Fatmas

3 άτομα πάρκινγκ σχετικά εύκολα στα γύρω στενά.

Ο χώρος είναι ένας κλασικός καφενές διανθισμένος με λίγα ανατολίτικα στοιχεία,
Σίγουρα δεν πας για το χώρο.

Μας περίμενε το τραπεζάκι μας με το δελτίο παραγγελίας και το όνομα μου πάνω.

Δεν είχε κεμπαπάκια και το κους κους με το κρέας δυστυχώς

Οπότε πήραμε

χούμους
ταμπουλέ
μακλούμπα
μοσχάρι με δαμάσκηνα
πατάτες τηγανητές
μπεκρή μεζέ
και μισό κιλό κρασί λευκό

Πάμε επιμέρους

Χούμους αρκετά καλό σίγουρα όχι το καλύτερο που έχω φάει αλλά μια καλή προσπάθεια
Μακλούμπα ήτοι κότοπουλο με ρύζι μπασμάτι και ξηρούς καρπούς
Δυστυχώς σε εμάς το πιάτο δεν ήταν καλό μύριζε υπερβολικά το βούτυρο και το κοτόπουλο είχε στεγνώσει.
Το μοσχάρι με τα δαμάσκηνα ήταν από τα καλύτερα πιάτα έλιωνε στο στόμα αν και μικρή μερίδα.
Οι πατάτες και το μπεκρή μεζέ που ήρθαν μετά ήταν πολύ καλή μερίδα και πολυ γευστικά
Το κρασί ήταν άριστης ποικιλίας πολύ γευστικό
Στο τέλος μας κέρασαν τσάι με δυόσμο πολύ καλή γεύση

Η γεύση για την ακρίβεια είναι 2,5 ντοματούλες

Εξυπηρέτηση άριστη από τη κα Φατιμάς
Αν θα ξαναπάμε ίσως να δοκιμάσουμε τα κεμπάπακια...

26 Οκτ 2016

Είναι από τα κοντινά μου μαγαζιά που τρώω συχνά και χρωστώ κριτικές.
Το άλλο είναι η Αρχόντισσα

Η συνοικία πλέον δε βοηθάει για ένα χώρο τέτοιο όσο και καλή πρώτη ύλη έχεις και άριστη κουζίνα.

\Ο χώρος έχει περιγραφεί αρκούντως σε άλλες κριτικές και είναι όλες αντιπροσωπευτικές.

Πάμε όμως εκεί που κερδίζει και δεν χάνει με τίποτα δηλαδή την πρώτη του ύλη. Καθημερινά εφόδια με ότι καλύτερο βγάζει το καΐκι και άριστα εκτελεσμένα από την Άννα.

Την Κυριακή έφαγα 2 τσιπουρίτσες πελαγίσιες στη σχάρα άριστα εκτελεσμένες που μέχρι τα κόκαλα έγλειφα, καλαμάρι τηγανητό και βραστά λαχανικά (μπρόκολο, κουνουπίδι και χόρτα ) και μισό κιλό λευκό κρασί από ένα μικρό παραγωγό στην Κορινθία.

Πάμε επιμέρους

Σωστά βρασμένα τα λαχανικά χωρίς να έχουν γίνει νιανιά και φρεσκότατα.

Το καλαμάρι έλιωνε και ήταν φρεσκότατο μόνο αυτό να τρως έφταινε

Οι τσίπουρες απλά πενταντόστιμες.

Το κρασάκι ήταν μια χαρά και όχι ξυδιάς στιλ ΟΙνό...

Στα 25 ευρώ ο λογαριασμός και έσκασα

Ναι έχω δοκιμάσει πολλά πιάτα από το Γιώργο και την Άννα και απλά χαίρομαι όταν πάω από εκεί.

Μη σας φοβίζει η συνοικία μπείτε και φάτε. Τόσο απλά

24 Ιουν 2016

Χτεσινή επίσκψη στον εν λόγω χώρο μετά από μια γρήγορη μπες βγες σε άλλη ταβέρνα του Άγιου Σπυρίδωνα που χρέωνε 50 ευρώ το κιλό τη κατεψυγμένη γαρίδα.

Δηλαδή έλεος πια με τις μ.. του κάθε μαγαζάτορα(λέμε τώρα).

Καθίσαμε σε ένα ωραίο τραπεζάκι με τη θάλασσα στο πιάτο μας.
Μας φέραν νεράκι βρύσης (ναι επιτέλους) και κατάλογους,

Κινηθήκαμε στην επιλογή του 2 μενού
το πρώτο ήταν 2 τσιπούρες, σαλάτα επιλογής και κρασί στα 27 ευρώ αν δε κάνω λάθος

το δεύτερο ήταν πατάτες τηγανητές, καβουροσαλάτα ή τζατζίκι, σαλάτα επιλογής, 2 πιάτα από καλαμαράκια, σαρδέλες ψητές γαύρος αθερίνα και μαρίδα και μια μπύρα στα 27 ευρώ

. Εμείς καταλήξαμε στα εξής πατάτες σαλάτα αρμύρα, καλαμαράκια, σαρδέλες και καβουροσαλάτα.

ΚΑι πάμε να τα δούμε
Γιατί καλέ μου άνθρωπε λές καβουροσάλατα αφού είναι σουρίμι πες γράψτο να μη τρώμε πλαστικά. Μόλις ήρθε την αφήσαμε στην άκρη, πατάτες χεράτες άψογες καλαμαράκια χωρίς λαδίλα, η σαρδελίτσα άψογη και η σαλάτα αρμύρα ήταν άψογη και σωστά βρασμένη.
Αυτά καταναλώθηκαν άμεσα με κάτι μπυρίτσες και μετά πήραμε ένα λαβράκι γύρω στα 800 γραμμάρια, φρεσκότατο, σωστά ψημένο και με το λαδολέμονο του απογειώνοταν.

Σύνολα 67 ευρώ και σκάσαμε
Αν έλειπε η παραφωνία με το σουρίμι θα είχαμε φάει άψογα.
Αν θα ξαναπάμε ναι σίγουρα.

Μια παράκληση προς το μαγαζί βάλτε μια αλοιφούλα πιο ταιριαστή από το τζατζίκι σαν επιλογή και όχι το πλαστικό σουρίμακι.

03 Ιουν 2016

Επίσκεψη στο εν λόγω καφενεδάκι μεζεδοπωλείο Παρασκευή βράδυ.

Η διακόσμηση όχι κάτι το ιδιαίτερο. ένα συμπαθητικό φοιτητικό στέκι που πας να πιεις και να περάσεις καλά.

Παραγγείλαμε μια σαλάτα ρόκα ντομάτα, μακαρούνες, συκώτι ψητό και ρόλο χοιρινό ψητό και 3/4 κιλού λευκού κρασιού.
Για όλα αυτά πληρώσαμε 31 ευρώ. Δεν είναι ακριβώς vfm αλλά παλεύεται.
Πάμε στα επιμέρους

Ρόκα ντομάτα καλή ντομάτα ριγανούλα και αλάτι μια καλή δροσερή σαλάτα.
Μακαρούνες με βούτηρο και μυζήθρα καλά βρασμένα μακαρόνια αλλά δε ήταν μακαρούνες αυτά λεγόνται τρομπετίνια.
Συκώτι μοσχορίσιο με ντομάτα από πάνω και σαλτσούλα από τα ζουμιά του και λάδακι. Ήρθε καλά μαγειρεμένο και δεν είχε στεγνώσει.

Ρολάκι χοιρινό με σάλτσα μουστάρδας και ντοματούλα. Αρκετά καλό αν και το κρέας είχε στεγνώσει ελαφρά από το ψήσιμο.

¨Ηπιαμε ένα 3/4 κιλού λευκό κρασάκι (μοσχοφίλερο θύμιζε η ποικιλία) αρκετά καλό.

Για όλα πληρώσαμε 31 ευρώ μας κεράσαν καραμελίτσες (2)

Η εξυπηρέτηση παρότι το μαγαζί ήταν γεμάτη ήταν αρκετά καλή και σωστή.

Γενικό συμπέρασμα ένα φοιτητικό στέκι με καλά μεζεδάκια που επιδέχεται μείωση τιμών τόσο για τον κόσμο που φιλοξένει όσο και για το μέγεθος των μερίδων.
Αν θα ξαναπάμε ?

Μάλλον ναι αλλά αφού πρώτα δούμε και τον ανταγωνισμό στην πλατεία Μερκούρη.

Καλά τσιμπούσιαααα

20 Μαι 2016

Επίσκεψη την Παρασκευή με το έτερο ήμισυ ελέω γενεθλίων μιας και ο αγαπημένος μας Οροσκόπος έχει χαλάσει κάπως.

Καθήσαμε στον εξωτερικό χώρο γιατί η γυναίκα μου ήθελε να καπνίσει.
Αρκετά προσεγμένος και διακριτικός.
ΤΟ εσωτερικό με κλεφτές ματιές που είδα μας άρεσε αλλά δεν μπορώ να το κρίνω.

Το σέρβις είναι εξυπηρετικό και σωστό
2 μικρές αστοχίες οι οποίες είναι αμελητέες.
Πρώτη στη δοκιμή του κρασιού δεν προσφέρθηκε ο φελλός και 2 προς το κλείσιμο του μαγαζιού ήταν μέσα στο χώρο και ασχολιόταν με το στήσιμο των τραπεζιών για αύριο και χάθηκε για λίγο. Στο σύνολο όμως τα πήγε εξαιρετικά.

Παραγγείλαμε σαλάτα με αβοκάντο και γαρίδες (σαλάτα ημέρας), ριζότο μανιταριών και ραβιόλια γεμιστά με ραγού και ήπιαμε το μοσχάτο του Χατζηιωάννου D; ifestia.
και κλείσαμε με το affogato.

Στην αρχή μας προσφέρθηκε χειροποίητο κριτσίνι με ένα ντιπ γιαουρτιού και ταρτάρ γαρίδων σε ραπανάκι.

To ταρτάρ ήταν εξαιρετικό και φρεσκότατη γαρίδα.

Η σαλάτα ημέρας μας κέρδισε με το πολύ καλό αβοκάντο(επιτέλους) σος Thousand Island εξαιρετική με φινετσάτη γεύση και έξτρα δίπλα για να βάλουμε και παραπάνω.
Αλλά εκεί που ο σεφ μας κέρδισε ήταν με τη γαρίδα.
Επιτέλους σωστά εκτελεσμένη γαρίδα, ζουμερή και γευστικότατη.
Ριζότο σωστά χυλομένο με 2 είδη μανιταριών και το ραβιόλι σωστά βρασμένο και ζουμέρο εσωτερικά έτσι ώστε ο συνδιασμός να σε κερδίσει.

Για το κρασί είναι ένα πολύ καλό μοσχάτο που στην κάβα έχει 8 ευρώ και εδώ χρεώθηκε 16 ( μια χαρά τιμή δηλαδή) με καλή φρουτώδης επίγευση.

Για το τέλος επιλέξαμε affogato με εσπρέσσο. παγωτό δηλαδή με γεύση ποπ κορν και περιχυμένο το εσπρέσακι. ΠΟλύ καλό αν και ήθελα πιο έντονη τη γεύση του ποπ κορν.
Συνόλο 70 ευρώ μείον 30% από το etable 51 ευρώ.

Το μαγαζί σίγουρα αν δε κλείσεις μέσω etable δεν είναι vfm αλλά αξίζει.

Δοκιμάστε το

19 Απρ 2016

Kαιρό τώρα ήθελα να βρεθώ μετά της συζύγου σε αυτό το μεζεδοπωλείο καθώς είχα καιρό.

Από την μία διάβαζα τις τελευταίες κριτικές και έλεγα να άλλαξε τόσο πολύ?
Ξέροντας το ζευγάρι που το έχει (τον κ. Τάκη και την Κατερίνα) από τη Σητεία και γνωρίζοντας καλά ότι η κα. ΚΑτερίνα σηκώνεται νωρίς όταν είναι η εποχή για ανθούς να πάει σε ένα κτήμα να τους μαζέψει η ίδια λέω θα πάω και θα στηριχτώ όχι στις κριτικές αλλά στην γνώση ανθρώπων που ότι κάνουν το κάνουν γιατί το αγαπάν.

Παρασκευή βράδυ γινόταν βέβαια πανικός ευτυχώς βρήκαμε να κάτσουμε στη μέσα αίθουσα.

Παραγγείλαμε ντολμαδάκια, ξύγαλο, μυζηθροπίτακια με δύοσμο, ομελέτα με στάκα και απάκι, βολβούς, ντοματίνια γεμιστά με τυρί και λουκάνικο ρεθυμνιώτικο και ρακές.

Τα ντολμαδάκια συνδιάζονταν άριστα με το ξύγαλο και μαγειρεμένα άψογα με ρυζάκι και λίγη ντοματούλα.

Τα μυζηθροπιτάκια χωρίς ίχνος λαδίλας και σωστή μεστή γεύση.

Για την ομελέτα με τη στάκα τα λόγια είναι περιττά απλά τρως και μεταφέρεσαι σε κάποιο χωριό της Κρήτης.

Το λουκάνικο δε μας ενθουσίασε (το περιμέναμε έτσι και αλλιώς)

και για να συνοδεύσουμε τα επόμενα καραφάκια πήραμε ντομαντίνια με τυρί εξαιρετικά σαν γεύση και οι βολβοί πολύ σωστοί και στο λάδι και το ξύδι τους.

Στο τέλος μας κεράσαν μυξηθροπιτάκια με μέλι εξαιρετικά και άλλο ένα καραφάκι ρακί (η οποία δεν είναι τουριστική και είναι ελαφριά και μεστή γεύση)

Η εξυπηρέτηση ήταν κάπως αργή αλλά δεδομένου του κόσμου καλά τα πήγαν.

Για όλα αυτά πληρώσαμε 48 ευρώ. Ναι οι τιμές δε είναι αυτές που ήταν κάποτε αλλά τρως ενα φαγητό μαγειρεμένο με αγάπη και μεράκι.

Συμπέρασμα αν κινηθείς στα κλασικα τους πιάτα θα φας εξαιρετικά αλλιώς θα τη πατήσεις. Μα ποιος πάει σε τέτοιο μαγάζι να φάει τσίπουρα ή κορτεσίνα?
Θα μου πεις αν δε είναι καλό γιατί το βάζεις στον κατάλογο. Αν το παραγγέλνει ο κόσμος θα το βάλει και ας μην είναι το δυνατό του χαρτί. Αν δεν θα το βγάλει.

Εμείς θα πάμε ξανά να φάμε ανθούς και να πιούμε ρακές

Προσπάθησα να σας μεταφέρω το κλίμα τώρα αν προτείνεται για μας ναι.